CPM oglasi, direktna prodaja

E, pitanjce za iskusnije ovdje po tom pitanju imam,
recimo, ako imam mogucnost (pravnu, prije svega) prodavat oglase na CPM bazi, kolki bi raspon neke kompetitivne cijene bio?

Ono, cisto neka racunica. Recimo da ne izlazim s takvim stvarima a cijena mi je ili previsoka, ili bezveze preniska. Npr, ak vecina proda po 5kn CPM da neidem ja s 2kn CPM ili 10kn CPM, ili tak nes slicno (cijene su primjer, stvarno pojma nemam, a brijem da se po net.hr i takvim standardima CPM cijena uopce ne isplati ni pokusat blamirat pred potencijalnim kupcima, ono tamo je prezestoko napuhano).

Kolko bi vi ekipa ovdje rekli da je realno za trazit a i platit?
Cisto orijentaciono.

Dakle, zakljucio bih da ili je bio vrlo los dan po pitanju “prometa” ovdje, ili sam postavio nezgodno pitanje :smiley:

Sto kad sam sebe natjeram da mislim, zabrijem da i je, jer CPM, odnosno profit ovisi o prodavaču, jel :slight_smile: Bar bi tako bilo za masu drugih stvari, on i offline. Evo, znači rekordna stvar se desila, dao sam sam sebi javno odgovor :smiley: Ekscentrik! Heljea!

Kako Snajper.rs kaze, neki prosek za sajt koji ima npr 2-3.000 unique dnevno, mogao bi naplacivati glavne pozicije banera za 0,15din na 1.000 prikaza. Sto je oko 0,14 eura na 1.000 prikaza znaci.