CPU ili u čemu je problem?

Nije o webu, ali neda mi se registrirat na neke druge forume kad znam da ode ima znalaca…


Kaže prijatelj da mu se gasi PC kad ide igrat neku igru, ja mu rekao da mi ga donese da je u pitanju hlađenje…

Skinem ja hladnjak, očistim površinu CPU-a i hladnjaka, stavim novu pastu, vratim mu PC, kad ono zove da je isto…

Skinem hladnjak, pasta skorena…Stavim novu pastu…opet se gasi…

Pogledam temperaturu procesora…100 stupnjeva, ludilo

Opet stavim novu pastu, ali ovaj put malo više…opet isto, gasi se…

Idem skinit hladnjak, a CPU sljepljen na njega ko super attackom…

Malo jače povučem, iščupao sve skupa sa procesorom iz matične…

Stavio po 100ti put pastu, palim PC, a on radi pola sekunde i ugasi se…

Izvadim procesor, upalim PC, a on radi (naravno ne boota, al ventilatori vrte, LED svijetli)

Zašto se PC pregrijavao, nije bilo ni malo prašine, probao sam nekoliko pasta i nanosio ih na nekoliko načina, a najvažnije od svega - radio sam ovo bezbroj puta i nikad nije bilo problema…

Jel moguće da je CPU bio drek ionako i da sam ga ja sad samo dokrajčio ili šta…

Baš sam htio ovo napisati. :smiley:
Uz sve to je moguće da ti je nešto i s napajanjem otišlo, ali i da imaš najbolje napajanje na svijetu mislim da ne bi htio da ti radi komp na 100 stupnjeva. :slight_smile:

Imao sam stari PC, AMDovac, kupljen mislim 2007. godine. U svoje vrijeme radio super, uvijek održavao normalnu temperaturu, da bi kasnije (od mislim 2010-2011. nadalje) temperatura CPU-a išla preko 70 stupnjeva (nekad i preko 80 ako radim nešto zahtjevnije) i onda se naravno gasio sam od sebe.

UPDATE: Od maloprije se neće pokrene ni bez procesora…

Da li su kondenzatori koju stoje uz procesor nabušeni i deformirani, obično na vrhu?

Zato kada mene netko traži da mu ne radi kompjutor, ja ga lijepo uzmem, odnesem u servis (obično odem u ADM), platim dečkima njihovih 100 kn radni sat i za dva dana odem po računalo. :smile:

Meni se je svojedobno računalo gasilo iz čistog mira i stvar je bila u grafičkoj. Čak je bolje radilo na igricama.

Ne vidim što pametnije se tu može reći, nego mijenjati komponentu po komponentu…?

ne vjerujem da je cpu bio drek… nego je hladnjak od cpu nije više hladio kako spada. to mi jedino sada pada na pamet s obzirom da si pastu mjenjao.