CPU skace do 100% kad imam samo wordpress+smf

Koji su razlozi da cpu skace do 100% kad imam samo wordpress+smf?

wordpress -> updejtan, sa pluginovima w3 total cache i wp minify i jos 7 pluginova.
smf -> stavljeno par paketa kompaktabilni sa najnovijom verzijom.

Gdje CPU ide na 100%? Na serveru ili klijentu?
Koji procesi zauzimaju CPU?

U mene na hostingu,neznam koji procesi rade. Da znam koji pluginovi rade ovo odmah bi ih maknuo ali kad neznam. Nadao sam se da mi netko moze dati link gdje je neka statistika o wp pluginova,koliko koji trosi resursa ili tako nesto.

ja sam neki dan promijenio w3 total cache u Quick Cache, rezultati su nevjerovatni, inače mi je CPU divljao, sad je miran ko bebica. Mozda da pokusas malo bazu urediti, slike smanjiti i def provjeri te plugine, nisam siguran al mislim da se moze desiti da kad update-ujes WP, plugini ne prate taj trend i update dodje za njih tek naknadno.

Sajt je novi,nema tu nesto da ima krcato slika,max velicina slike na sajtu je 615px. x 300px i to je postavljeno na svakom postu kao “zadana slika” znaci ta se slika prikazuje samo na onoj slajd galeriji i ta slajd galerija vuče 5 zadanih slika sa 5 zadnjih postova.2 stranica koje imam na hostu sam iskljucio,sada na ovom wordpressu (jedini sajt koji na hostu radi) sam provjerio sve pluginove na wordpress.org da vidim jeli pise da su kompaktibilni sa novom verzijom wordpressa 3.3.1 i deaktivirao sam 2.

i ima li pomaka na bolje :slight_smile:

Iskljucio sam uve pluginove:
W3 Total Cache
Video widget
Top 10
Simple Local Avatars
Better WP Security
BNS SMF Feeds

I max dokle je doslo je 45% u ovih sat vremena,sad sam pokušao staviti nazad ovaj BNS SMF Feeds i dobio sam 100% cpu ali se vratio kasnije u nomalnu tako da opet neznam jeli do njega -.-

pluginovi koji su trenutačno aktivirani su:
Akismet
Contact Form 7
Google XML Sitemaps
No Comments On Pages
Social Media Widget
WordPress SEO
WP-Polls
WP Smush.it
WPtouch

Nerazumjem za kako se nemože viditi ako cpanel javlja da trošim više resursa nego što imam koji dio najviše se preoterečiva da ga ugasim i to je to nego ovako se mučit gasit/palit pluginove. Još ću pokušat isključit ove ostale pa ću vidit kako se cpu ponaša, ali stvarno neznam što radit…

A koje module imaš na smfu?
Da li imaš memcache na serveru, to ne bi bilo loše nabaciti ako možeš?

neznam nista oko servera memcache i te stvari,mogu vidit gdje na cpanelu imam li to?

btw evo paketa na smf i njih cu sada iskljuciti:
Membergroup Legend 1.0 [ Install Mod ] [ Prikaži Datoteke ] [ Izbriši ]
2. Registered Links 3.0 [ Deinstaliraj ] [ Prikaži Datoteke ] [ Izbriši ]
[color="#FF0000"]3. WYSIWYG Quick Reply 2.3 [ Deinstaliraj ] [ Prikaži Datoteke ] [ Izbriši ][/color]
[color="#FF0000"]4. YouTube BBCode 2.6 [ Deinstaliraj ] [ Prikaži Datoteke ] [ Izbriši ][/color]
[color="#FF0000"]5. reCAPTCHA for SMF 0.9.8a [ Deinstaliraj ] [ Prikaži Datoteke ] [ Izbriši ][/color]
6. Advance Fake Guests & Users Online (fguo) 1.0 [ Deinstaliraj ] [ Prikaži Datoteke ] [ Izbriši ]
7. Remove Help From Menu 1.0 [ Deinstaliraj ] [ Prikaži Datoteke ] [ Izbriši ]
[color="#FF0000"]8. Adk Personal Icon forums 1.0 [ Deinstaliraj ] [ Prikaži Datoteke ] [ Izbriši ][/color]
[color="#FF0000"]9. Order Custom Profile Fields 1.1.1 [ Deinstaliraj ] [ Prikaži Datoteke ] [ Izbriši ][/color]
10. SMF Staff Page 1.7 [ Install Mod ] [ Prikaži Datoteke ] [ Izbriši ]

edit: paketi oznaceni crvenom bojom sam ostavio,ostale dam deinstalirao

ne znam kakav je kod tebe control panel, mi koji koristimo cPanel imamo tačan spisak aktivnosti tako da mozemo odmah da vidimo u čemu je problem. Sto se tice cashe memorije, uredu je sto si iskljucio ovaj W3 al moras da instaliras neki novi, kao sto sam prije preporučio stavi Quick Cashe, meni se pokazao odličnim :wink:

Piše mi ovo cPanel Pro 1.0 (RC1)
sad ću staviti taj Quick Cache

koje je normalni postotak % cpua kad se koristi wordpress+smf ?

nemogu editirati evo verzije cpanela:

cPanel Version 11.30.5 (build 6)

evo slike sa statistikom cpu aktivnosti u zadnja 24 sata.

Nitko mi nemože pomoči pa se moram hebat sa deinstaliranjem pluginovima i paketima wordpressa i smf foruma,a več sam to pokušao dakle koja mi opcija na kraju ostane? ništa,moram se svaki dan molit da mi cpu nedode do 100%… aj pomozite…nemam koga drugog pitati…dam id/pw wp i smf pa gledajte,istrazujte sto hocete samo da se to riješi.

Rekao bih (i prilično sam siguran) da smf nije problem već wp. Na smfu uključi keširanje (nivo 1 ili 2 imaš i admin panelu opciju i tu će ti pokazati ako imaš na serveru memcache ili neki drugi sistem za cache), a za wp ti definitivno takođe treba neki plugin za keširanje. Kao što reče kolega iznad probaj Quick Cashe. :slight_smile:

Jedan moj prijateljski odgovor (promijeni hostera pod hitno) za novi sajt za smf i wp da pravi takvo opterećenje tu nema rješenja.
Šta će biti kad budete imale neku posjetu, zatvoriće vam sajt.!

na WP je instaliran Quick Cache ali čini mi se opet ista stvar. Za keširanje več stoji lvl 1 ali…čitam gore opis i piše:

SMF supports caching through the use of accelerators. The currently supported accelerators include:

APC
eAccelerator
Turck MMCache
Memcached
Zend Platform/Performance Suite (Not Zend Optimizer)

Caching will work best of you have PHP compiled with one of the above optimizers, or have memcache available. If you do not have any optimizer installed SMF will do file based caching.

SMF performs caching at a variety of levels. The higher the level of caching enabled the more CPU time will be spent retrieving cached information. If caching is available on your machine it is recommended that you try caching at level 1 first.

Note that if you use memcached you need to provide the server details in the setting below. This should be entered as a comma separated list as shown in the example below:
“server1,server2,server3:port,server4”

Note that if no port is specified SMF will use port 11211. SMF will attempt to perform rough/random load balancing across the servers.

[color="#FF0000"]SMF has not been able to detect a compatible accelerator on your server.[/color]

Jučer sam zamjenio index.html na wordpressu i ostavio sam smf,2 sata cpu nije išao preko 20%,kad sam vratio index.html na wordpressu odmah je skocilo do 50% i pao pa se opet povisio na 25%.

Od ponoći do 03:25
From To aCPU mCpu aEP mEP lEP aMEM mMEM lMEM MemF MepF
02-06 03:20 02-06 03:25 0 33 0 3 20 0 0 1.0G 0 0
02-06 03:10 02-06 03:15 0 16 0 1 20 0 0 1.0G 0 0
02-06 03:00 02-06 03:05 0 8 0 0 20 0 0 1.0G 0 0
02-06 02:00 02-06 03:00 0 50 0 2 20 0 0 1.0G 0 0
02-06 01:00 02-06 02:00 0 8 0 1 20 0 0 1.0G 0 0
02-06 00:00 02-06 01:00 0 16 0 2 20 0 0 1.0G 0 0
02-05 23:00 02-06 00:00 0 33 0 1 20 0 0 1.0G 0 0

Evo i slika kad sam zamjenio index.html na wordpressu (nije nitko mogao uči na 2 sata)
označio sam 2 sata razdoblje cpu-a kad je radio samo smf i to u ponoća kada je bilo 2-3 korisnika online.

Za promjenu hostinga ću dobro razmisliti iako sam jučer poslao 2 maila u vezi toga. Čekam jedan CMS da izađe pa da ga stavim na sajt umjesto wordpressa pa ću onda viditi kako se ponaša. Dok ne ne izaci taj CMS zamolio bi vas da mi rečete neke hrvatske pouzdane hostinge.

Ne znam kolika ti je poseta i kakva ti je statistika generalno, ali čini mi se na prvi pogled da je host tu previše rigorozan tj da imaš malo resursa na raspolaganju, ali neka nek iskusniji da svoje mišljenje :slight_smile:

Posjeta je oko 100 posjeta dnevno, poslao sam mail da riješe to jer ja nemam pojma što više radit, odgovorili su mi da je uredu da tako cpu tako varira,ali ako prijeđe 100 da ih kontaktiram. Imao sam prije hosting na drugom domačem hostingu i nikada nisam imao ovakvih problema. Sad ću staviti sve moguče pluginove koje hoču i pakete na smf jer koja je razlika ako ja toliko novaca platim a ogranicen sam na tako reci 100 posjeta -.-

100 posjeta je nista, ajde kupi neki normalan hosting, za par dolara mjesecno ces moci da imas nekoliko desetina hiljada posjeta a ne pateticnih 100. Zavrsi vec sa tom pricom, ja sam mislio da ti imas 10 000 posjeta dnevno pa da te nesto koci. Ti u biti imas neki ŽNJ hosting i to je problem. Kupi hostgator ili iPage i Bog te veselio.

Da su skripte apsolutno neoptimizovane, i da imaš najzahtevnije modove sa tom posetom mora da radi na share hostu.
Topla preporuka - menjaj host.