Crkva opet napada

http://www.jutarnji.hr/crkva-uoci-koncerta-u-osijeku–gregorian-je-sotonisticka-grupa/981292/

Pa zar smo toliko zaostala zemlja…

Evo izjave u cijelosti. [quote=""]U dvorani Gradski vrt u Osijeku, 20. listopada održat će se koncert glazbeno-scenske atrakcije „GREGORIAN". Ova grupa nekoliko je puta nastupila u Hrvatskoj, no prvi puta dolazi u Osijek. Mnogi smatraju kako će, zbog naziva grupe, na koncertima čuti gregorijanski koral. Dosta neupućenih skladbe Gregoriana mijenja za glazbu benediktinaca, koji su uistinu snimili uspješan album s gregorijanskim napjevima. Smatramo potrebnim iznijeti istinite informacije.

Grupa Gregorian ne izvodi kršćanski gregorijanski koral, već obrade pop i rock hitova s naglašenim sotonističkim elementima. Kostimografija im je nalik na monašku, ali oni nisu monasi. Ističu kako spotove snimaju u crkvama i samostanima, no radi se o sakralnim prostorima pretvorenim u muzeje. Po slici na plakatu kojim se koncert najavljuje, može se vidjet tko zapravo dolazi jer na fotografiji članovi grupe prstima pokazuju sotonističke znakove.

U njihovu opusu nalaze se i obrade pjesama izrazito sotonističkih grupa, a jedan od njihovih albuma nosi naslov “The dark side of the chant” (Mračna strana gregorijanskog pjevanja). Tvorac ove grupe je Nijemac Frank Peterson koji je okupio vrsne izvođače klasičnog obrazovanja, ali i poznavatelje slobodne glazbe. Snimanju svake skladbe Gregoriana prethodi priprema – dionice se tonski zapisuju i snimaju u jednoj staroj londonskoj crkvi koja je prenamijenjena u studio “Angel”, a da bi se izbjegla hladna studijska atmosfera, pjevači snimaju osvijetljeni svjetlošću svijeća kako bi izvedbe zvučale što sugestivnije (podsjeća na okultizam – u kojemu svjetlo ´utječe’ na zvuk). Peterson je tvorac i ezoterijskog benda Enigma, poznatog po okultnim skladbama također u obliku gregorijanskih napjeva, u kojima se mogu naći i poneke kršćanske antifone izvrnute naopačke.

Grupa se, dakle, skriva iza kršćanskog naslova, a zapravo obezvrjeđuju kršćansku vjersku i kulturnu baštinu te nauk Katoličke Crkve.[/quote]Evo par stavaka iz objave, koja nije točna?

• mnogi drže da grupa izvodi gregorijanski koral,
  • neupućeni zamjenjuju tu glazbu s glazbom benediktinaca,
  • ne izvode kršćanski gregorijanski koral, već pop i rock hitove,
  • kostimografija im je nalik na monašku, ali nisu monasi,
  • grupa naglašava da spotove snimaju u crkvama i samostanima, ali da to nije točno, već koriste muzeje,
  • u grupi su okupljeni vrsni izvođači klasičnog obrazovanja i poznavatelji slobodne glazbe.

Ako je spominjanje “sotonističkog” i “okultnog” kontroverzno, koje od slijedećih tvrdnji nisu točne, tj. predstavljaju pogrešnu upotrebu termina “sotonističko” i “okultno”, odn. naprosto ne odgovara stvarnim činjenicama o glazbi te grupe:

• u svojim izvedbama grupa koristi sotonističke elemente,
  • na plakatu prstima pokazuju sotonističke znakove,
  • u njihovom se opusu nalaze obrade pjesama izrazito sotonističkih grupa,
  • pjevači snimaju osvijetljeni svjetlošću svijeća kako bi izvedbe zvučale što sugestivnije (podsjeća na okultizam – u kojemu svjetlo ´utječe’ na zvuk)
  • Peterson je tvorac i ezoterijskog benda Enigma, poznatog po okultnim skladbama također u obliku gregorijanskih napjeva, u kojima se mogu naći i poneke kršćanske antifone izvrnute naopačke.

pa što i da jesu sotonisti…to je diskriminacija…

Koje su to?

Ja slušam većinu tih grupa… Nisam sotonist, a nisam znao ni da su zeppelini, metalica ili simon&garfunkel sotonisti…

Čitao sam bio nedavno jedan dobar članak o njima, pa sam tražio… I evo uspio nać:

http://www.ravnododna.com/sto-su-gregorian-bogu-skrivili/

[quote=“JackPunk”]pa što i da jesu sotonisti…to je diskriminacija…[/quote]Možeš li pojasniti što je za tebe diskriminacija? Ne ovdje, već općenito - što ti smatraš da diskriminacija zapravo jest?

Mah, evo čitam ponovo članak… Sve mi nešto smrdi na nekakvu reklamu… I eto… To je reklama za benediktanski gregorijanski album :smiley: Za koji navode da je izrazito uspješan…

Mudra marketinška kampanja… Sad će pravi hrvat i katolik pojurit kupit novi album benediktinaca :slight_smile:

[quote=“t00m”]Koje su to?[/quote]Možeš li komentirati sve navedene točke? Ili su ostale točke točne?

Što su tu oni krivi?

Što su tu oni krivi?

Pa da, i zbog toga su sotonisti…

I zbog toga su sotonisti?

Marketing. I crkva naglašava da su svečenici u celibatu…

?

[quote=“tsereg”]Ako je spominjanje “sotonističkog” i “okultnog” kontroverzno, koje od slijedećih tvrdnji nisu točne, tj. predstavljaju pogrešnu upotrebu termina “sotonističko” i “okultno”, odn. naprosto ne odgovara stvarnim činjenicama o glazbi te grupe:

• u svojim izvedbama grupa koristi sotonističke elemente,[/quote]
    Dajte molim vas… I sv. petar je umro na križu okrenutom naopako, znači da je sotonist?

:yo:

nisam znao da su zeppelini, metalica ili simon&garfunkel sotonisti…

Zbog toga su sotonisti? Imaju dobru scenografiju :slight_smile:

Ovo ne znam pa neću ni komentirat…

Bend se zna prodat… Kao da mi netko kaže da je marilyn manson sotonist… Bivši glazbeni kritičar, koji je uspio ubost zlatnu žilu nakon što je vidio kako publika diše… I od tada im prodaje spiku…

Prodaju publici ono što publika želi čuti.

Uostalom, tko je pustio sotoniste u lisinski? http://dalje.com/foto.phpid=5&rbr=16026&idrf=732433

Jesu li svi ljudi na njihovom koncertu isto sotonisti?

Ako pravi katolik treba priručnik za glasovanje

http://katolik.hr/attachments/article/462/Prirucnik%20za%20glasovanje_brosura.pdf

ne vidim razloga zašto ne bi postojao popis glazbenika koji su katolički prihvatljivi.
Eto, Gregorian nisu na tom popisu.

[quote=“trnac”]Ako pravi katolik treba priručnik za glasovanje

http://katolik.hr/attachments/article/462/Prirucnik%20za%20glasovanje_brosura.pdf

ne vidim razloga zašto ne bi postojao popis glazbenika koji su katolički prihvatljivi.
Eto, Gregorian nisu na tom popisu.[/quote]

oke nisu na popisu prihvatljivih… ali zašto iha napadati?

ps. došla mi baka danas iz crkve i kaže da im je svečenik rekao da će ih od danas do izbora, svake mise 10 minuta prosvjetljivati da budu u stanju izabrati prave…

Ako se baki to ne sviđa, vrijeme je da uzme KitKat i napravi pauzu s misama sve do poslije izbora.
U ostalom, može se pomoliti i svaki drugi dan, ne mora ići na nedjeljnu misu.

[quote=“t00m”]Što su tu oni krivi?[/quote]Oprosti. Pogriiješio sam razinu diskusije - mislio sam da ćeš pojasniti koji od navoda ne stoji, a koji stoji.

Ispravit ću razinu diskusije na birtijašku.

Tko, u PM, u izjavi upućenoj vjernicima govori o krivnji te grupe? Izjava je namijenjena onima koji pogrešno misle da je to jedna vrsta glazbe. Pa se pojašnjava da nije. I meni je bila informativno to znati.

Koliko je teško s razumjevanjem čitati tekst?

.

[quote=“tsereg”]Oprosti. Pogriiješio sam razinu diskusije - mislio sam da ćeš pojasniti koji od navoda ne stoji, a koji stoji.

Ispravit ću razinu diskusije na birtijašku.

Tko, u PM, u izjavi upućenoj vjernicima govori o krivnji te grupe? Izjava je namijenjena onima koji pogrešno misle da je to jedna vrsta glazbe. Pa se pojašnjava da nije. I meni je bila informativno to znati.

Koliko je teško s razumjevanjem čitati tekst?

.[/quote]

nadbiskup srakić govori:

" Gregorian je sotonistička grupa koja se skriva iza kršćanskog naslova, a zapravo obezvrjeđuju kršćansku vjersku i kulturnu baštinu te nauk Katoličke Crkve“

Ova izjava nije upućenima oni koji žele znati dal oni pjevaju gregorijanske napjeve ili rock obrade…

Kasnije se pojašnava što taj bend je a što nije, ali prvo se napada!

Gregorian se često vrti na HKR-u.

Davore, katolički radio je nekad imao emisiju posvećenu klasičnom rocku. Niti jedna druga postaja to nije imala tada. A to je bilo do pred dvije, tri godine ne sjećam se više. Zvala se rock klub ili tako nešto… I mogli su se čuti doorsi, S&G…

Ovo je izjava jednog visokopozicioniranog službenika crkve. Jel to njegov osobni stav? Stav crkve? Ili i katolički radio pušta sotonističku glazbu?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja