CrtaniFilm.net

Na
http://crtanifilm.net
možete videti jedan od mojih najnovijih projekata.

Interesuje me kako vam se dopada sajt? Šta bih trebao izmeniti? Svi komentari su dobrodošli :slight_smile:

Hteo bih još da iskoristim ovu priliku da pitam kako da sklonim/izmenim ovo “COMING SOON” iznad slideshowa? Izmenio sam ceo template, ali to ne mogu da nađem nigde :frowning:

I takođe me interesuje kako da omogućim desni klik, jer je trenutno onemogućen?

Za riješiti se COMING SOON ovo će raditi u CSS fileu ako već ne možeš naći gdje je to:
#slider h2 {display: none;}

Klik isključuje javascript koji se nalazi u footeru.

Rešio sam ovo za Coming Soon. Hvala puno :slight_smile: Jedino mi je malo pomeren slideshow onda u levu stranu, tako da nije baš centriran, ali to mi je manje važno.

To sam uradio na jednom drugom sajtu na kome imam ovaj template, a na crtanifilm.net sam odlučio da je bolje da sklonim slide :slight_smile: Ionako ga ne updateujem redovno :slight_smile:

Možda onaj JavaScript skroz na kraju.

<script type="text/javascript">

<!--

var message="";

function clickIE() {if (document.all) {(message);return false;}}

function clickNS(e) {if 

(document.layers||(document.getElementById&&!document.all)) {

if (e.which==2||e.which==3) {(message);return false;}}}

if (document.layers) 

{document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);document.onmousedown=clickNS;}

else{document.onmouseup=clickNS;document.oncontextmenu=clickIE;}

document.oncontextmenu=new Function("return false")

// --> 

</script>

Sry što sam glup, ali na kraju čega si to našao :smiley: To vidim i ja kad idem na VIEW PAGE SOURCE, ali ne mogu to da nađem ni kada otvorim index.php iz root foldera, ni index.php template-a… većinu php fajlova templatea koje otvorim dobijem samo prazno polje i ništa ne piše.

Ovaj template je neko kodirao dobro izgleda. To je slučaj sa većinom WP template-a…sve će da urade da im ne bi sklonio link. :frowning:

[quote=“Dzoni-GS”]
Ovaj template je neko kodirao dobro izgleda. To je slučaj sa većinom WP template-a…sve će da urade da im ne bi sklonio link. :([/quote]

hahah lol
Znas sta su napravili?

Poceo sam ti pisat jednostavnu foru kak to rijesit al onda sam isao nac temu skinut i vidit vocap, dal fulam puno ili malo kao s postom.

Dakle, end result:

functions.php, i header.php (a vjerojatno i jos pokoja) imaju ovakav mehanizam:

a) prvo imas $_X = masa nekog koda koji je u base64 encoded
Kad bi to dekodirao, dobio bi hrpu beskorisnog koda. Stvarno, nesto tipa ovako:

<?php

$th5m5n1m5 = "M2v45sL1b Th5m5";
$sh2rtn1m5 = "M2v45sL1b";

$2pt42ns = 1rr1y (

1rr1y( "n1m5" => "GENERAL SETTING",
	"typ5" => "t4tl5"),

1rr1y( "typ5" => "2p5n"),

1rr1y(  "n1m5" => "D4s1bl5 sl4d5sh2w",
        "d5sc" => "Ch5ck th4s b2x 4f y23 w1nt t2 d4s1bl5 sl4d5sh2w b5l2w h51d5r.",
        "4d" => $sh2rtn1m5."_sl4d5r_d4s1bl5",
        "typ5" => "ch5ckb2x",
        "std" => "f1ls5"),

Zatim, slijedeci string iza toga, strreplacea s rexegom ovako nesto:

$_X=base64_decode($_X);$_X=strtr($_X,'123456aouie','aouie123456');$_R=ereg_replace('__FILE__',"'".$_F."'",$_X);eval($_R);$_R=0;$_X=0;

Dobra fora, ne? :slight_smile: ovo gore

I zatim bi u osnovi dalje morao ic dekodirat, kroz mozda cak neku (da bude brze) rucno pisanu mini skriptu da to odradi i tako fajl po fajl da otkljucas kod i zatim maknes link.

Prilicno dobar posao moram rec od ovih frajera sto su radili templejt.
No, za 30-ak min se da skinut protekcija, i malo muke.

Tnx za ovo :slight_smile:

Iskreno, možda bih sklonio link, mada opet kad pogledam neka im to bude poklon što su napravili template :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Nego me nerviraju što ne mogu ostale stvari da menjam jednostavno…

Jedini drugi bed je, sto bi po mom misljenju (vodim fajtove s developerima vec godinama o tome) regex prilikom ucitavanja svake stranice mogao kasnije utjecati gadno na server load.

Tako da ak ti krene dobro stranica, predlazem da kasnije svejedno razmislis o bar ciscenju koda, a za link lako onda, ostavit ili ne.

Za sada ja uzimam teme, pa ih sam redizajniram.

Ako mi bude uspeo neki sajt, onda ću plaćati nekome da mi dizajnira moje template ili ću do tada naučiti da sam to radim :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja