Crtež budućeg sajta

Pozdrav forumaši, uskoro namjeravam raditi jedan novi sajt, pa sam nacrtao naslovnicu. Sajt bi otprilike tako nekako trebao izgledati, nije još definitivno.

Pa ako vam nije mrsko da malo prokomentarišete, pa da popravim šta ne valja prije rezanja.

Hvala! :slight_smile:

http://fav.me/d4e7tef

Meni jedino ne valja ovaj Inner Shadow u logotipu :slight_smile:

[align=center]

Druže Stari, nahvalili te sekretari:
Da na svom tabletu lijepo rišeš,
Da dobrim dizajnom sav odišeš.

Druže Tito, pa što si uopće pit’o:
Da, svidio bi se dizajn čak i Jaci,
Da na Internet ona ikad oko baci.

Ali druže Broz, slog ti je sivi skroz:
Bez hijerarhije sadržaja i prikaznoga slijeda,
Pa bježi oko lijevo-desno, bez strukture i ikakvoga reda.

I druže Josip, neka te ne hvata osip:
Dobri su ti fontovi, baš lijepa tipografija,
Ali većina tog teksta ipak neće biti fotografija.

[/align]

[quote=“tsereg”][align=center]

Druže Stari, nahvalili te sekretari:
Da na svom tabletu lijepo rišeš,
Da dobrim dizajnom sav odišeš.

Druže Tito, pa što si uopće pit’o:
Da, svidio bi se dizajn čak i Jaci,
Da na Internet ona ikad oko baci.

Ali druže Broz, slog ti je sivi skroz:
Bez hijerarhije sadržaja i prikaznoga slijeda,
Pa bježi oko lijevo-desno, bez strukture i ikakvoga reda.

I druže Josip, neka te ne hvata osip:
Dobri su ti fontovi, baš lijepa tipografija,
Ali većina tog teksta ipak neće biti fotografija.

[/align][/quote]
Odlicna :slight_smile:

Pjesma je plafon. :zub: :zub:

Nadam se da ću na svojim budućim radovima uspjeti izvući pouku iz treće strofe. Priznajem da u ovom momentu i nemam baš jasnu sliku šta bi mogao konkretno popraviti po pitanju hijerarhije i prikazanog slijeda na ovom sajtu, al to je vjerovatno zbog neiskustva. Možda, nekad u budućnosti iskristališem i taj osjećaj.

Što se tiče četvrte strofe, mislim da neće biti problem uraditi ispravke. Potrudit ću se da pronađem neko lakše izvodljivo, vizuelno rješenje. Nešto ću smisliti za tekstove u duginim bojama.

Hvala ti tsereg druže, cijenim tvoje mišljenje.

Druže tito lijepo si ti to nacrtao… tako lijepo da sam se odmah zapitao prodaješ li ti te stvari na siteovima predviđenima za to, možda bi mogao zaraditi poneki dolar/euro?

Treća kitica ti kaže da vizualnim izgledom moraš utvrditi redosljed kojim se stranica čita - jedan blok, okvir mora biti takav da odmah “privlači” oko, a potom oko mora biti “povučeno” na slijedeći, pa na slijedeći. Kod tebe postoji niz vizualno različitih elemenata, ali niti jedan se ne ističe u odnosu na drugog, pa kada otvoriš stranicu, ne znaš odakle početi čitati. To djeluje dosta “rastresito”, oko “skakuče” i nikako da ti stranica sama kaže red kojim se ima čitati.

Promotri malo stranice koje percipiramo kao “ugodne” i lagane za čitanje - kod njih je sadržaj podijeljen obično na nekoliko razina “važnosti”, pri čemu su tako vizualno uokvireni da je najvažniji dio najuočljivi, slijedeći manje, slijedeći po važnosti još manje. To može biti napravljeno i jednostavnim načinom kao što je veličina slova, ali i nekim profi načinom.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja