CSS font size

Pozdrav svima,

u css-u sam postavio font koji mozda nece biti bas na svakom racunaru i zamjenski njemu sam postavio arial, medjutim problem je u tome, sto za ovaj prvi font moram postaviti vecu velicinu da bi izgledalo normalno, i ako njega nema na racunaru onda je arial malo veci od normale.

Da li se moze odredjivati i velicina fonta u zavisnosti od toga koji je font aktivan

thx

Mislim da te nisam bas najbolje razumio, ali na
http://www.w3schools.com
mozes sve naci.

Sretno!

Hmm, hvala na ulozenom trudu,

nemoras se iduci put toliko trudit, jos jednom hvala

Jedino sto mi iz prve pada na pamet je da sa JavaScriptom prodes kroz font i vidis koji je aktivan i onda ovisno koji je font sa JS generiras velicinu fonta, al to je po meni prekomplicirano za nesto tako jednostavno.

Prouci si @font-face.

Link:
http://nicewebtype.com/notes/2009/10/30/how-to-use-css-font-face/

Tako mozes uploadati tocno taj font koji trebas na server i uvijek ce se prikazivati jer ga imas na serveru, nisi vise ovisan o tome koji font korisnik ima instaliran.

[quote=“BInE”]Pozdrav svima,

u css-u sam postavio font koji mozda nece biti bas na svakom racunaru i zamjenski njemu sam postavio arial, medjutim problem je u tome, sto za ovaj prvi font moram postaviti vecu velicinu da bi izgledalo normalno, i ako njega nema na racunaru onda je arial malo veci od normale.

Da li se moze odredjivati i velicina fonta u zavisnosti od toga koji je font aktivan

thx[/quote]

Css 3 može učitati font sa servera.

@font-face {
	font-family: NekiFont;
	src: url('server/folder/NekiFont.otf');
}

@font-face {
	font-family: NekiFont;
	font-weight: bold;
	src: url('server/folder/NekiFont.otf');
}

.klasa{
    font-family:NekiFont,Verdana itd...;
}

[quote=“BInE”]Pozdrav svima,

thx[/quote]

Prema ovako formuliranom pitanju, čini mi se da ti to želiš koristiti lokalno, intranet ili neka aplikacija.
-> Instaliraj font zajedno sa programom

Ako instalacija ide na server, ista stvar -> instaliraj zajedno sa aplikacijom

Ako font nije slobodan, izaberi neki koji je

Evo tu piše o sličnoj temi, pa probaj testirat ovu posljednju skriptu. Koliko sam ja shvatio ovo radi tako da se najprije detektira širina (width) onoga što je napisano, te na osnovu toga skripta zaključi o kojem se fontu radi. Nakon toga se učitava css file koji odgovara zadanom fontu.

BTW zanimljiva tema

Proguglaj nešto o font-size-adjust
Nisam to koristio, ali možda bi ti to bilo rješenje

drustvo hvala na odgovorima, ako sta uspijem rijesit javit cu vam

ok thx pozz

Imaš ovdje tutorial o @font-faceu:

http://www.xtorials.com/tutoriali/kako-postaviti-bilo-koji-font-na-svoju-web-stranicu/

To ti je čisti HTML+CSS nema Jave i mislim da je trenutno najbolje riješenje za fontove na webu.

E sad što se tiče veličine, postavi svakako fallback font, ali iz mog iskustva @font-face radi na svim modernijim browserima i čak na IE6, tako da mislim da nebi trebao imati problema s tim, tako da si možeš postaviti veličinu koja ti odgovara.

Pozz

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja