CSS i padding,pomicanje dugmadi

Poštovani !
Css kodom sam uredio dugmad da izgledaju prilikom prelaska miša,kao da su pritisnute,dugmadi su u tri reda po 5 gumba,ljepo mi sve to izgleda,ali postoji problem…
Kod zadnjeg image-a(dugmadi) u redu,dogodi se da mi povuče sljedeči gumb dolje desno,odmah do tog preko kojeg pređem mišem,ali u sljedečem redu.

CSS kod:

`#ikone{


float:left;
padding:5px 4px 5px 4px;
}
`
`

#ikone:hover{
    width:98px;
    padding:4px 5px 4px 5px;
}
}

`

Normalno:

Pomicanje:

kako da riješim da mi ne pomiče,več da bude kao dugmadi prije tih na marginama koji rade savršeno?

stavio sam dugmad u tablicu i rješio problem.
No, dal se to tak radi ??

Ovako postoji vjerovatno container koji ima svoju visinu i sirinu u kojem su sadrzani dugmad, dakle ono ne mozes staviti 2l vode u flašu od 1l, kapiraš šta želim reci, no bitno je da si rijesio problem :grin:

Naravno po meni ovo je napamet receno jer nemam uvid u stranicu, nismo mađionicari i svaki problem koji se desi je na neki nacin unikatan kao i nj rješenje :grin:

Definitivno ne bi trebao koristiti tablicu. Tablica sluzi za prikazivanje tablicnih podataka.

naravno da ne služi,ali meni je poslužilo za sad dok ne odgonetnem rješenje,zbog čega se to dešava.

Ako postavis primjer na jsfiddle ti mozemo pomoci, ovako na slijepo tesko.

Naravno da se to događa kad si u pseudo klasi :hover promijenio vrijednosti.

Prvo imaš definiran padding 5px 4px 5px 4px, a zatim na hover mijenjaš vrijednost
na 4px 5px 4px 5px.

Ne trebaš ponavljati vrijednosti paddinga, osim ako ne želiš neku vizualnu promjenu kada se pređe mišom.

I ne, nikako nemoj linkove, naručito ne navigaciju trpati u tablice.

mjenjam padding poradi toga,da kad odem na srednji button, on se smanjuje za dva piksela za sobom povlači onaj od ispred,zbog (floata=left),kako bi kompenzirao to povlačenje unio sam na hover padding za ta dva piksela i tako dobio da se miče samo srednji button,ali je problem kod buttona kraj desne margine.

Pokušat ću stavit cijeli kod kad odgonetnem kako radi ubacivanje koda na ovom forumu,stalno mi javlja da novi korisnici nemogu spremati slike iako nisam postavio nikakvu sliku.

Napravi demo ovdje: http://jsfiddle.net/

evo,ali neznam dal sam dobro ubacio prvi put radim s tom stranicom,vidim da ne prikazuje točno,valjda jer fali image od button koji je 100px,ali evo

http://jsfiddle.net/ZdTxA/

a što da izbacim float ??