Css menu

Koristim jedan css menu, zanima me kako da centriram tabove/items u menu baru… znam da ima veze s ovim float:left, ali ako to probam centrirati onda vise ne bude horizontalni menu nego vertikalni :hmmmmmm:

evo koda, hvala na pomoci

html:

<div class="blue">
	<div id="slatenav">
	<ul>
	<li><a href="#" title="css menus" class="current">Home</a></li>
	<li><a href="#" title="css menus">About Us</a></li>
	<li><a href="#" title="css menus">Services</a></li>
	<li><a href="#" title="css menus">Our Work</a></li>
	<li><a href="#" title="css menus">Contact Us</a></li>
	</ul>
	</div>
	</div>

css:

/* ---------------------- Blueslate nav ---------------------- */
.blue #slatenav{position:relative;display:block;height:42px;font-size:11px;font-weight:bold;background:transparent url(images/blueslate_background.gif) repeat-x top left;font-family:Arial,Verdana,Helvitica,sans-serif;text-transform:uppercase;}
.blue #slatenav ul{margin:0px;padding:0;list-style-type:none;width:auto;}
.blue #slatenav ul li{display:block;float:left;margin:0 1px 0 0;}
.blue #slatenav ul li a{display:block;float:left;color:#D5F1FF;text-decoration:none;padding:14px 22px 0 22px;height:28px;}
.blue #slatenav ul li a:hover,.blue #slatenav ul li a.current{color:#fff;background:transparent url(images/blueslate_backgroundOVER.gif) no-repeat top center;}
/* ---------------------- END Blueslate nav ---------------------- */

makni float sa ul li a i možeš stavit text-align:center; ako želiš centrirat

kada maknem float menu se prikazuje vertikalno a ne horizontalno …

imaš link do live site-a?

ne :confused:
radim na localhostu…

Dodaj u css

[HTML]
#slatenav {
margin: 0 auto;
width:50%;

}

[/HTML]

[quote=“ZMecava”]Dodaj u css

[HTML]
#slatenav {
margin: 0 auto;
width:50%;

}

[/HTML][/quote]

hvala,jesam, ali nije riješilo problem :confused: nažalost…
dakle meni ne smeta što je menu bar pune širine, samo želim tabove centrirati… ali ne uspijevam niti s ovim tvojim…

Ja sam uspio onako kako sam ti dao.

Ali evo probaj i ovako. Umjesto margina, stavi width:240px;
Umjesto ovoga

.blue #slatenav ul li{display:block;float:left;margin:0 1px 0 0;}

Stavi ovo

.blue #slatenav ul li{display:block;float:left;width:240px;}

Isprobao sam kod lokalno i meni je normalno centrirano.

hvala na pomoci ali niti ovo nije to…
našao sam, promijenio sam

display: block;

sa

display: inline-block;

hvala svima na pomoci

Jesi li ovo htio:
[HTML]

.blue #slatenav { background: url("images/blueslate_background.gif") repeat-x scroll left top transparent; display: block; font-family: Arial,Verdana,Helvitica,sans-serif; font-size: 11px; font-weight: bold; height: 42px; position: relative; text-transform: uppercase; } .blue #slatenav ul { display: block; list-style-type: none; margin: 0; overflow: hidden; padding: 0; text-align: center; width: auto; } .blue #slatenav ul li { display: inline; margin: 0 1px 0 0; } .blue #slatenav ul li a { color: #D5F1FF; height: 28px; padding: 14px 22px 0; text-decoration: none; } .blue #slatenav ul li a:hover,.blue #slatenav ul li a.current{ color:#fff; background:transparent url(images/blueslate_backgroundOVER.gif) no-repeat top center; } /* ---------------------- END Blueslate nav ---------------------- */

[/HTML]

[quote=“leanchristmas”]hvala na pomoci ali niti ovo nije to…
našao sam, promijenio sam

display: block;

sa

display: inline-block;

hvala svima na pomoci[/quote]

Inline-block ne radi u IEu evo ti hack za njega:
IE block level element inline-block hack

a pogledaj i moj kod koji sam postao u postu iznad ovog, a imaš i demo ovdje:

http://kreativnikod.com.hr/demo/css/index.html

Super leanchristmas, ali i dalje kod mene radi moje :smiley: Očito se još nešto na tvojoj stranici kolje sa ovim. Pa zato nije radilo u oba slučaja.

kako je kolega Zmecava rekao, bilo je razne pomutnje zbog nekih drugih stvari :slight_smile:
uspio sam na kraju srediti, hvala svima na pomoći

da ne otvaram novu temu, taman smo se fino skupili ovdje :smiley:
uglavnom pokušavam nešto s ovim templateom
moze li mi netko pomoci , naime u glavnom meniju se ne prikazuju naša slova č,š,ć itd… nije da ih krivo prikaže nego ih uopce ne prikaze… pokusao sam u dreamweaveru sve datoteke staviti pod UTF-8 ali nije pomoglo :confused:
isto tako to se ne dogadja samo kod menua nego i kod nekih headersa…

Font koji koristiš nema naše znakove, promijeni font i bit će sve OK

Taj font ponovo moraš uploadat na cufon i imaš tamo polje And these single characters, tamo upiši ČčĆ抚ĐđŽž. I samo zamijeni novi javascript file sa ovim koji je sad na template-u.

Font ti je bebas, možeš ga sa fontsquirrel skinut, samo pazi da neskineš bebas neue koji je malo drugačiji.

Niti jedan niti drugi ne podržavaju naše znakove.

Hvala svima na odgovorima, nema frke stavit cu nekakav klasicni font koji podrzava nase znakove, ionako to sve testiram jos uvijek …
jos samo jedno pitanje, vezano za isti template, da ne otvaram drugu temu… ne prikazuje mi bulletse kod ul i ol… pretpostavljam da to ima veze sa display:block, ali nisam skuzio gdje i sto. .ako moze pomoc i oko ovgoga… hvala unaprijed…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja