[css] Pomicanje kolona (joomla)

Pozdrav svima,

radio sam redizajn stranice Rezultati-uzivo.org, pa se sada malo mučim oko kolona… Naime, glavna (sa sadržajem) kolona je bila preuska, a ove do su bile ‘preširoke’, uredio sam grafički ove desne, i sredio dimenzije, ali mi se ne prikazuje dobro.

Ovdje sada negdje treba podesit css da pomakne modul s linkovima u desno, te da tekst u ‘glavnoj’ koloni ‘pomakne’ gdje bi zapravo trebao biti.

Uglavnom, odite na sajt:
http://rezultati-uzivo.org/

Vidjet ćete problem, onaj tko se kuži u to znat će odma riješenje, ja se igram s time već neko vrijeme, ali samo ga gubim jer ne znam šta treba mjenjat.

Svaka pomoć je dobrodošla, ako treba kakav c/p od CSS filea, samo recite napisat ću.

Hvala unaprijed.

U template.css kod selektora #box_right_1 dodaj sljedeće:
[HTML]margin-left: 40px;[/HTML]

te kod selektora .blog_header h2, .blog_header_big h2 promijeni
[HTML]margin: 0 !important;[/HTML]

u

[HTML]margin: 0 30px !important;[/HTML]

te kod selektora .blog_content h2 promijeni
[HTML]0 0 1em !important[/HTML]

u

[HTML]0 0 1em 1.2em !important[/HTML]

Odlično! Zahvaljujem.

PS Ako bude još koje pitanje, kasnije dopišem… :slight_smile:

Zanima me još ovo - mislim da se radi o paddingu, ali kaj god mjenjam, nema nikakvog pomaka :confused:

Svi moduli gornji i donji padding imaju prevelik, meni to baš ružno izgleda, ne bi htio da bude bez paddinga, ali bi ljepše bilo kad ne bi bio tako velik padding. Dakle, smanjit padding za koji px.

Konkretnije viljivo na screenshotu (označeno plavom bojom). Svaka pomoć dobrodošla.

[attachment=1]padding.png[/attachment]

Da probaš sa
http://getfirebug.com/
?

Tnx poros.

Ne bavim se toliko oko stranicama koje imam pa nisam niti planirao instalirat taj dodatak. No opet, htio bih naučit koristit ovaj alat pa mi evo prave prilike. Zapnem li, vikat ću upomoć, valjda će neko čut :wink:

[quote=“mrcina”]Zanima me još ovo - mislim da se radi o paddingu, ali kaj god mjenjam, nema nikakvog pomaka :confused:

Svi moduli gornji i donji padding imaju prevelik, meni to baš ružno izgleda, ne bi htio da bude bez paddinga, ali bi ljepše bilo kad ne bi bio tako velik padding. Dakle, smanjit padding za koji px.

Konkretnije viljivo na screenshotu (označeno plavom bojom). Svaka pomoć dobrodošla.

[ATTACH=CONFIG]2111[/ATTACH][/quote]

U istoj CSS datoteci nađi selektor .inside i promijeni padding na koliko želiš.

Fala još jednom toni :slight_smile:

PS Probo sam malo firebug jučer, nije baš da ga kužim. Morat ću neke tutorijale s neta pogledat, no ima vremena za to :wink:

I drugi puta. :wink:

[quote=“mrcina”]
PS Probo sam malo firebug jučer, nije baš da ga kužim. Morat ću neke tutorijale s neta pogledat, no ima vremena za to ;)[/quote]
Ne bi trebalo biti komplicirano. Dovoljno je zaustaviš kursor na željenom mjestu i pročitaš. U tvom slučaju izbaciti će:
.inside template.css (line 25)
{
padding: 10px;
}

Ma vjerovatno je prejednostavno, al kad neki alat koristiš prvi put, a ni prije nisi koristio ništa slično, neće ti odmah sve biti jasno. Nemam previše vremena za učit trenutno, ali budem. Kažem, treba samo skužit osnovne korake, pa ovakvih pitanja vjerovatno više neće bit :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja