CSS PREDLOÂŽAK: aktivacija

želim da instaliram ovaj besplatan CSS predložak:

http://www.bestfreetemplates.info/webtemplates/freewebtemplates-10.html

šta mi treba, totalni sam početnik…
imam na hostingu instaliran wordpres, mogu li nekako preko njega instalirat ovaj predložak ili štaaaaaaaaa???

Za wordpress trebaš imati wordpress temu koju instaliraš tako da je pikneš u “wp-content/themes” i zatim aktiviraš iz admin dijela. Ovo nije wordpress tema, ovo je html/css template. Naravno, možeš ovaj template pretvoriti u wordpress temu, ali za to si nađi neki tutorial o izradi wordpress teme, ali moraš onda znati html/css i engleski jer nemaš baš takvih tutoriala na hrvatskom…

Ako nisi baš toliko zapeo za taj template googlaj “free wordpress themes” ili odi na smashingmagazine.com gdje vrte roundup postove gdje izlistavaju one najlijepše…

znam ja kako instalirati wordpress temu, pitam za ovaj css…
jel ne postoji neki plugin za wordpress pomoću kojeg mi on nekako automatski pretvori to u wordpress template.??

ILI, ma onom C panelu jel mogu šta instalirati pa da preko toga aktiviram onaj gore predložak??

kako se inače aktivira (nevezano za wordpress)?

Ne postoji plugin niti shortcut, to je ručni posao koji zahtjeva vrijeme, znanje i živce. Ako ti se ne da gnjaviti, imaš agencije na netu koje ti taj posao obavljaju za nekoliko desetaka do nekoliko stotina dolara…

Oke, sad uređivanje templatea…
Otvoriš template svojim omiljenim notepadom, preporučam notepad++ i onda urediš tekst i kod kako želiš, ali uvijet je da moraš znat HTML i CSS. Uglavnom, HTML i CSS nije teško naučiti, ako imaš dobru literaturu. Ako ti se ne da učiti, možeš uzeti dreamweaver i onda otvoriti taj template i u njemu urediti tekst, ali ako ne znaš kod onda te to može isfrustrirati jer nikad ne znaš što se događa u podlozi. Uglavnom, kad urediš template, sejvaš i uploadaš na site gdje želiš da ti stoji.