CSS transparentno

Imam problem zelim dobiti transprantne rubove i transprentno izmedu 2 div elementa. Problem je sto sam to uspio, ali nemogu ograniciti da mi div elementi nebudu transparentni, znaci zelim dobiti da je roditelj transparentan prema pozadini, a djeca koja su unutar znaci bilo to bio tekst unutar div i sama povrsina da bude neprozirna, kako to ograniciti?

<div class="background" style="position: relative; width: 960px; height: 3360px; background-color: black; filter:alpha(opacity=70); opacity:0.7; -moz-border-radius: 15px; border-radius: 15px;">
<div style="position: absolute;top: 20px; left: 20px; width: 597px; height: 450px; background: green;">

<font size="100">kako si?</font> </div>

</div><!--prvi red prvi div -->

Znaci kao sto se vidi iz koga imam jedan veliki “div” koji je transparentan unutar njega bi bilo vise manjih te text unutar tih manjih divova… koji nesmiju biti transparenti…

molim pomoć!

hvala!

prvo što mi pada na pamet je da napraviš mali transparentni png u željenoj boji te background:repeat; i makneš alpha opacity iz css-a

Hvala, rijesio na nacin da sam preslikao jedan drugi div manjih dimenzija preko toga prozirnoga i sad cu unutra staviti djecu divove… uglavnom pozicioniranje je prava muka… :frowning:

Pozicioniranje uopće nije muka, samo ga treba razumijeti. Zašto koristiš absolute position.

<div class="wrapper">
    <div class="content">
      <p>Ovo je tekst</p>
    </div>
</div>

i sad u css-u napraviš:

.wrapper { background: transparent; padding: 20px; }
.content { background: #fff; font-size: 16; color: #333; }

i stvar je riješena;

Roditeljski kontenjer je proziran, a kontenjer unutar njega ima bijelu pozadinu.