Čudan display (blurry) na novom Dell laptopu

Pozdrav,

kupio sam Dell Inspirion 3576 laptop nov sa sljedećim specifikacijama:

• 15.6" LED (1920 x 1080px)
  • Intel Core i5-8250U (1600 - 3400 - MHz)
  • 8GB RAM
  • 256GB / Tip: SSD
  • AMD R5 M520 2GB, posjeduje i integrisanu Intel HD

Sada je problem što mi display izgleda jako “blurry” na nekim aplikacijama, i fontovi dosta “thin/light” izgledaju. Koristim zadnje izdanje Windows 10 fresh jučerašnja instalacija. U opcijama sam stavio ono “Let Windows fix if some apps are blurry” ali ne pomaže. Scalling je postavljen na 125% recommened.

Je li ovo normalno? Slika mi je dosta bila bolja na starom HP ProBook 6550b 15.6 koji ima običnu HD rezoluciju.

Meni je “scalling” znao raditi dosta problema. Ljudi slabije vide, imaju visoke rezolucije i onda misle da će si pomoći scallingom. Na nekim app hoće, dok neke totalno pomrda.

Jesi li na starom HP-u koristio scalling?
Pitam jer je HP imao nešto slabiju rezoluciju (1600x900 ili nižu).

100% scalling ne nezamisliv, to je toliko sitno da bih za pola godine nosio naocale.

Google search bar toliko bude malen da ne vidim sta kuckam. Taj 100% scalling koristi Linux Ubuntu, ali oni su dosta bolje taj posao odradili nego Windows jer sve sharp izgleda i nije sitno.

To ti je zato jer je full HD rezolucija na ekranu velicine 15.6 inca na kojem je najbolje izgledala rezolucija 1366x768. Ali se onda neko pametan sjetio stavit full HD na tu dijagonalu i naravno da sve izgleda sitno. Rjesenje je ili scalling ili smanjit rezoluciju.