Custom prijevod Wordpressa

Pokušavam prevesti wordpress, ali ne mislim prevesti sadržaj postova niti pokušavam napraviti site sa više jezika za usere iz raznih država. Ja samo želim da mi na siteu ne piše na listi postova “Continue reading”, nego “Čitaj dalje”. Ne želim da mi piše “Comments are closed”, nego “Komentari su zatvoreni” i sl. Kako da to izvedem?

Tako da prevedeš temu koju koristiš. Pogledaj u folder od aktivne teme (wp-content/themes) da li ima neki folder lang ili languages.

Ako ima, unutra bi se trebala nalaziti .po datoteka koju prevedeš sa programom poedit.

Ako i kad to napraviš javi pa ti objasnim zadnje detalje.

[quote=“APazinjan”]Tako da prevedeš temu koju koristiš. Pogledaj u folder od aktivne teme (wp-content/themes) da li ima neki folder lang ili languages.

Ako ima, unutra bi se trebala nalaziti .po datoteka koju prevedeš sa programom poedit.

Ako i kad to napraviš javi pa ti objasnim zadnje detalje.[/quote]

E, ovo je i meni trebalo. Preveo sam sa poeditom, što sad da radim? Snimim, pa uploadam u temu?

Snimiš, i dobiješ dvije datoteke, .po i .mo.

Imenuj ih prema tome što imaš u wp-config.php (glavni wp direktorij) datoteci pod define(‘WPLANG’, ‘’);

npr ako imaš:
define(‘WPLANG’, ‘hr_HR’);

onda ih imenuj hr_HR.po i hr_HR.mo i uploadaj u languages folder od teme.

Samo sam izmijenio par riječi koje su mi bile potrebne unutar us.po, hvala za pomoć!

Pozdrav.Mene zanima jeli ima koji program za Wordpress da mi automatski prevede postove na Hrvatski,pošto mi kažu pa sam počeo raditi krivim putem. Hvala

Jedino da probaš sa Google Translate-om…neka super automaika u prevođenju još uvijek ne postoji. Dakle probaj Google Langauge Translator plug in za WP.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact