Čuvanje važnih podataka na SD karticu

Zanima me da li je neko mozda cuvao vazne projekte i podatke na sd karticu?
Iskreno ja nisam cuo da je nekome nekada riknula SD kartica uglavnom se to desava sa hard diskovima i fleskama. Na osnovu toga sam dosao na ideju posto vec imam slot na laptopu za citanje memoriskih kartica uz pomoc adaptera da kupim sebi jednu sd karticu i da je koristim kao particiju na kojoj cu stavljati sve vazne sebi podatke, i ako ode sistem ili hard disk sve je sacuvano na sd. Naravno volim da dupliram sadrzaj na vise mesta ali mi se za sada sd kartiica cini kao najsigurnije mesto. Sto je najbolje ne zauzima mi mesto sa strane kao sto je to slucaj sa fleskama tako da stalno moze da bude aktivna. Tokom putovanja takodje ne moram da brinem da li cu zaboraviti sd karticu, kao sto je to slucaj sa fleskama.

Samo ako ti nisu bitni podaci.
https://www.quora.com/Is-SD-card-a-good-idea-for-long-term-data-storage
Za pouzdano čuvanje podataka RAID ili neki od plaćenih sistema (MS OneDrive, Google Drive…).

1 Like

Relativno bitni, ali posto ih cuvam na vise mesta uvek cu imati negde sacuvano, Ali mi je ovo trenutno najbolja opcija s obzirom da stalno putujem ne moram da brinem da li cu da zaboravim flesku uvek je tu micro sd u laptopu spremna da sacuva sve sto mi treba, Izbegavam online sisteme, ne kazem da su moje stvari toliko bitne da bi ih neko ukrao ali svakako sve sto je na internetu okaceno imaju 2 i vise osoba pristup.

Sta je fleska ? :open_mouth:

Vukajlija kaze:

Najveća kurva među prenosnim memorijskim uređajima, nosilac raznih veneričnih oboljenja, često ucrvljana i izljuštena.

1 Like

usb stick - flash memorija :smiley: