Cyberman

[color=“Navy”]Počeo sam raditi jedan mali, osobni reklamni sajt. Mogu poslušati kritike i prijedloge.
Da li je funkcionalan i dobro oblikovan.
Što bi vi dodali ?[/color]

http://www.programingplanet.elementfx.com/cyberman

[color=“Navy”]srdačni pozdravi[/color] :wokmen:

Ja bi to sve obrisao, napravio bijelu stranicu sa par linkova i podstranica sa tekstovima.

Samo se nadam da nisi “…Graphic designer, Web designer and Programmer of Internet applications.” jer ako jesi
http://img690.imageshack.us/img690/9020/facepalm1.jpg
:slight_smile:

[color=“Navy”]Fotografija je mutna, poruka nejasna i kao takva na moje stranice neće.[/color]:wokmen:

Mislim da se ovo može puno bolje uraditi!

pretpostavljam da ti je to prvi uradak, probaj izbjeći ‘intro’ stranicu - djeluje nebitno i van konteksta

A za ostalo, probaj pronaći inspiraciju ovdje npr http://www.minimalsites.com/

Neznam šta bi rekao stvarno ona slika što je trnac postavio sve govori. :slight_smile:
ali ipak ću nešto nadodati :slight_smile: :
1.Uzeti domenu
2.Intro,obavezno izbrisati
3.Promjeniti boje na stranici,nema puno teksta ali su mi se oči umorile dok sam čitao
A prijedlog:bolje uzmi neki gotovi template za stranicu
pozz

Engleski ti je kriminalno netocan. Ako zelis privuci strance, barem si to popravi jer nema recenice koja je ispravno napisana, sry :frowning:

Let me introduce myself - I am a photographer, graphic and web designer and also a Programmer of Internet applications.
Site development required the newest code for a solution to a faster, more optimazated and a better designed site.
By my way of understanding photography, design and programming I managed to develope this masterpiece - in which every programming element is smoothly implemented onto each other. Keeping Planet Earth a safe and a friendly place, for all living creatures to habitat in, is my focus.

Eto, pa barem to promjeni za pocetak. Nije ni ovo moje pretocno radi poretka rijeci u recenici (nisam ga htio previse mjenjati, ukoliko si ciljo na kljucne rijeci radi trazilica i sl.).

Pocetni dio sam htio ispravit, ali ga se ne moze kopirat.

Tekst za zemlju ista stvar, jako netocno na zalost :frowning:
Ermm, Imas gore onaj "Saluti per Tutti"
Drugo za sad necu nista otvarat :smiley: jer moram ucit css, pozz

Dobar zajeb->

web stranica nit je optimizirana, niti je validirana, a još manje je to newest code :smiley:
(Koristiš tablice za layout,css otvaraš zatvaraš na nekoliko mjesta i samo jedan element unutar svakog opisuješ,ovo izgleda ko da je rađeno u WYSIWYG editoru. CSS ne koristiš, osim u 3 navedena primjera di je svaki element posebno opisan, da ne govorimo o tome da jedini externi css je od nekog gotovog plugina…)
Pravopis neću spominjat. Design isto tako, uglavnom loš je. Sve u svemu dosta loše.

Ovakav tamplate sam ja napravio kada sam prvi put upalio Dreamweaver. Iskreno bolje ti je da je zatvoris dok ne naucic fino praviti web sajtove ili koristi neki free tamplate.

Haha, dobro si se našalio sa svima nama. :bljesak:

Dobra fora, na tren sam pomislio da si to za ozbiljno išo radit stranicu

Od nekud čovjek mora početi , nemogu svi odmah biti super dozajneri .
Sad kad je prvi site gotov probaj napraviti redizaj - ja ponekad radim po par puta dok nisam zadovoljan.

Hvala na lijepim kritikama; napravljen je cijeli u HTML 5 i CSS3 , bez ijedne je tablice optimiziran i napravljen bez ijedne pogreške (validiran). Lijepo oblikovan i originalan.

svakako je originalan, to jest. ostalo ne bi komenitirao, vidi se napredak od 2011-e. ne

tada je HTML 5 tek izašao iz povoja, kao i napredne mogućnosti CSS 3. puno toga nije bilo prihvaćeno u svim pretraživačima tako je bilo potrebno utrošiti dosta vremena na provjeravanje i usklađivanje tih naprednih mogućnosti.
svaka kritika je dobrodošla jer vodi prema novim saznanjima.
hvala

pa ok… ali vidis druge stranice, koje svakodnevno posjecujes… i onda vidis svoju stranicu… osim pidgin englisha, nadam se da primjecujes (ogromnu) razliku…
ako si takav site napravio '11-e, dvije godine poslije bi se trebao viditi neki napredak, a ne samo table i dvi tagove prebaciti u aside, section i ostalo

Zašto nisu obavio jednu od najosnovnijih stvari - kupio domenu?

Izbaci intro stranicu.

Nemoj koristit flash za slidshow nego jQuery ili CSS3.

Nemoj koristiti GIFove, nije 1996. godina.

Nisam kupio domenu jer mi odgovara besplatni server za ovakve eksperimentalne slučajeve.
Stranice nisu komercijalne -> ne donose dobit od trgovine nego služe kao mali reklamni prostor za ispitivanje najnovijih tehnika izrade Internet stranica i komunikacije sa drugim Internet pružateljima usluga.

Intro prikazuje najljepše prirodne ljepote lijepe naše Hrvatske. Animacija je izvanredno usklađena, nema preskakanja.

JPEG je bolji format, slažem se.

Mislim da si zanimanje promasio nemoj zamjerit