D Tube - bolji od youtube

https://d.tube koliko sam ja svatio je kao Youtube ali tu se moze postavljati sto hoces, nema autorskih prava jer kao niko ne moze da ukloni video.

Bas me cudi da ovi sto imaju strane filmove da ne postavljaju vec tamo video fajlove ako ih niko ne moze ukloniti. Naravno moze se i zaraditi.

Zna li neko vise o ovome i jeli to sve tacno?

DTube je baziran na Steem blockchain-u tako da je i zarada u steem kriptovaluti :smiley:

Evo imam ja savjet direktno za tebe Alene klico (malo k, nije greška) :blush:, tu ti sigurno “nema autorskih prava” i nitko ti ne može “ukloniti video”: - stavljaj video ispod stola. :smile: He he. :o:

1 Like

A ovi $$ su koliko je video zaradio?

Nije loše, sada da li je zarada tačna ne znam, samo znam da ti je naslov kriminalan, čuj bolji od youtubea :D.

1 Like

Sad sam kratko pogledao na YT i naslov je ovako na prvu tacan. Daleko je veca zarada na D nego na Youtube. E sad kako isplacuju (i da li isplacuju) to cu kasnije da istrazim. Generaono trebalo bi da se malo vise pogleda i proba da bi se imala neka realna slika.

1 Like

DTube ne funkcionise na isti način kao YouTube. Da bi ste zaradili novac, oni koji gledaju video moraju označiti da im se sviđa video ili dati “upvote”. Svaki od ljudi koji vam gledaju video moraju imati račun na Steem blockchain-u. U zavisnosti koliko imaju steem kriptovalute na računu zavisi koliko vi zarađujete njihovim “upvotom”.

Ako neko ima 10.000 steem-ova na računu ( što vrijedi $10.000 ) to znači da vam mogu dati $0.6 upvote. Isplata je u steem i steem dollar kriptovaluti.

Sistem nije ni približan youtube i nije lako zaraditi novac kako vam se može činiti na prvu :smiley:

3 Likeova

otkud im domena s jednim slovom

Ne definiše se bolji na osnovu zarade.

Zar nije sustina svakog posla zarada?

1 Like

pa jbg nije .com…

Bolji od Youtube!
slatko sam se nasmejao …

Jeste za nas, ali kada kažeš da je neko najbolji govoriš o kvalitetu a ne zaradi.

Pa ja uvek gledam ono sto je bolje za mene. Kao sto svi oni gledaju kako mogu da izvuku profit ld korisnika, tako i ja gledam kakl da izvucem profit od njih.

2 Likeova

Ja sam investiran u STEEM. Imam oko 5000 STEEMA. Na Dtubu je puno lakse zaradit novce ako vrijedis. Sama platforma te upvota. Posto je kripto sad pao dosta nije neka lova. Zaradis oko 10 dolara po videu.
Kad bi se kripto vratio na cijene prije godinu dana onda bi ti svaki taj video bio oko 200 dolara.

D tube je totalna pušiona.

  1. Svi videi nakon nekog vremena se brišu pa ih ne možete pogledati kasnije, ostaju thumbnail, opis, ključne riječi ali video nećete moći pokrenuti (možete da Vam videi ostaju vidljivi i duže ali morate dokupiti dodatni prostor.).

  2. Moguće je uploadati samo u 480p.

  3. Nakon što uploadate nekoliko videa, tada više nećee moći uploadati dodatne videe jer će Vam biti potrebni dodatni coini ili što već, znači pay for upload sistem.
    (znači nema neograničen upload kao na YT).

  4. Problemi kod uploada videa, zna se srušit pa ispočetka uploadaj video.

  5. Jako spori upload.

  6. Moguće dodati samo 4 ključne riječi, ne više.

  7. Nemoguće je promijeniti ime kanala

  8. Možete samo napraviti novi steemit account na što se čeka minimalno tjedan dana.

  9. Ako želite instant spreman account morate platiti.

  10. Thumbnail slika mora biti jako malo kilobajta više se niti ne sjećam koliko.

Nakon svega toga što sam iskusio sam odustao od d-tube. Sigurno ima i više problema i gluposti ali nisam dalje ostao na toj shit platformi da bi mogao napraviti report.

Trenutačno kakvo je stanje na toj platformi, moj savjet Vam je: Nemojte ni probati. :slight_smile:

Pixelon blockchaina je D tube :joy:

Tako je,podrzavam odluku.