Da li biste radili za platu od 300 evra mesecno (php, html,css, javascript)

[quote=“drmrgood, post:14, topic:18857, full:true”]Ja radim 10 sati mjesecno pa imam preko 1000 € svaki mjesec.
[/quote]
Do toga ne možeš doći isprve. Priznaj, i ti si na samom početku radio ko budala, da bi na kraju uživao svoj trud.

Bruto plaća prijatelju, bruto plaća, a to ti je na 3000 € nekih 1600 - 2100 € zavisno od porezne klase.

Procitaj si sve (relevantne) clanke ovdje: https://help.market.envato.com/hc/en-us/sections/200617040-CodeCanyon-Author-Handbook, pogotovo ovaj: https://help.market.envato.com/hc/en-us/articles/202821010-Common-Rejection-Factors-CodeCanyon-

Ja radim striktno WordPress plugin-ove tako da ne mogu pricati o pravilima za standalone skripte, ali sto se WordPress dodataka tice moras se drzati standarda, a to znaci poznavanje WordPress codex-a i kako se sta u WordPress-u radi.

Rekao bih da je najbitnije da skripta radi nestko ‘korisno’, da nije prejednostavna i da (ako se radi o standalone skripti ili ako imas output na frontend u slucaju pluginova) nije preruzna.

Code quality nije bas toliko naglasen jer su i neki plugin-ovi koji se dobro prodaju uzasno napisani, ali to ne znaci da tebe reviwer nece rejectati radi kvalitete koda.

Drugačiji standard. A ovdje pričamo i o situacijama svake osobe posebno.

Neko s foruma bi prihvatio i 300€ mjesečno jer nema drugog posla i zbog određenih stvari mu hitno treba posao/novac, bilo kakav. Neko s foruma pak ne bi prihvatio poslić od dan-dva posla za taj iznos. Tako da njemu niko nemože dat odgovor na pitanje iz naslova jer on najbolje zna kakva mu je situacija, kakvo znanje ima i može li naći bolje plaćeni posao.

Najlakše je čovjeku reć bježi od toga, to je malo para, a možda čovjek doma nema za platit najam stana, režije, a o kruhu i ostalim osnovnim stvarima da ne govorimo. Uostalom, možda će sve to što napravi pisati da je njegov gazda vlasnik, al on pri pronalasku novog posla uvijek to može poslat kao referencu. Sigurno će tako lakše naći novi, bolje plaćen posao.

Mozemo dati odgovor na pitanje iz naslova: ,Da li biste radili za platu od 300 evra mesecno’’… Ja bih radio ako je posao skroz neobavezan, znaci nema fiksno radno vreme, i ako se ne radi vise od 1-2 sata dnevno u proseku. Ali posto vidim da je nas covek u pitanju, onda ne bih radio. Ja sam u pocetku radio za $500 australijskih mesecno, i to ti pricam iz iskustva, posao je bio neobavezan, nekad 3-5 dana nema nista da se odradi i onda sesti dan sedis 4-5 sati i to je skroz ok. Tako da ispitaj prvo koliko posla ima, moze da ti nabije svasta za tu sicu i da se slomis od posla, da nemas vremena ni za sta… Srecno…

Istina, samo sto ja o kodiranju nemam pojma niti se time bavim, govorim opcenito za zaradu preko interneta.

Pretpostavio sam da zarađuješ putem AdSensea, čim ti je dovoljno 10h mjesečno, zato sam i napisao da si na početku uložio dosta truda i rada, sada samo bereš pare :slight_smile: .

Tako nekako, hehehe :slight_smile: :slight_smile:

Programirao nesto za 300 eur mjesecno? Ne!

Da samo trebam svako jutro otići nekud i biti tamo 8 sati, bez da išta radim, ne bih na to pristao za 300 EUR.

Dignes kredit kume kupiš sebi auto i nemaš porez :smiley:

Inace, da ti odgovorim, ne bih ti savjetovao da uzmes taj posao, placa je vrlo niska.

Ako ti je bas hitno, nadji si neki support posao za postojeceg autora. Dobiti ces vise para za manje rada. Mi placamo jednog lika $700 a radno vrijeme je 4 sata dnevno.

Dobro vi to placate 700 dolara za 4 sata rada, mislim zvuci fino u odnosu na plate koje ljudi primaju ovde na balkanu iz raznih oblasti.
Nekako mi se cini da za dobar posao treba i srece nekako, da se poklope kockice da se nadje na pravo mesto u pravo vreme, naravno, znanje je neophodno. Ja se iskreno ne snalazim sa WP i ostalim CMS-ovima, pokusavao sam jednom da savladam WP ali sam brzo odustao. Smetaju mi nekako neka pravila koja moram tu ispostovati, nekako me guse, nemam cini mi se slobodu. Ali vidim da je WP na pobedi da se velika lova okrecena Codecanyonu, pa ponekad zalim sto ga nisam savladao.
Gde mogu da se nadju ti poslovi, za support?

Koliko li vi tek onda zaradite :stuck_out_tongue:

OT

Za 8 sati rada to je jako malo, nema se tu sta puno pricati.E sada ukoloiko nemas neke druge mogucnosti i ponude te ti treba posao, onda ti ovo moze posluziti.Nemoj samo na to gledati kao na nacin za dolazak to love.Mozda upoznas neke “ljude” :wink:

Prati ovdje: http://themeforest.net/forums

Tu i tamo veliki autori objave da traze support ljude. Ali WordPress je must za taj posao, bez njega nista.

A šta bi se trebalo raditi tu u supportu :smiley:

Pomagati korisnicima, naravno.

Pravilo je da support ne ukljucuje customization vec samo pomoc sa setup-om teme, no svejedno je 95% pitanja vezano uz neku customizaciju (kako promijeniti boju ovdje, font ondje, ovo ne izgleda dobro itd.)

Znaci uglavnom css i js posao s ponekim WP related pitanjem za koje moras poznavati rad u WordPress-u i kako teme ili pluginovi za koje radi support funkcioniraju.

Kod nas je prosjecan broj ticketa dnevno oko 40-ak, s tim da ja uz svoj zadatak radim i support tako da osoba koju placamo rijesi oko 20 ticketa.

Znači ne fali mi mnogo CSS i JS da naučim i mogu raditi HAHAHAHA :smiley:

Citam ovaj post i nevjerujem. Svi (radnici) misle da mogu biti programeri i da mogu programirati. Kada bi tako bilo u gradevini, na prvi vjetar porusilo bi se pola Zagreba. Takodjer svi poslodavci misle da su bogom dani i da bi programeri trebali biti presretni sto ih uopce pozvali na razgovor. Osobno prije nego se prijavim na oglas nazovem firmu i pitam za placu, jer iznos koji poslodavci nude je za nasmijati se do suza

Ajmo ovako. Ovo je stvarno stanje na trzistu, ako netko misli da zasluzuje vise para, potrudite se , ima poslodavaca koji placaju.

1500 mjesecno je posten full stack web developer od frontenda do backenda (to sto trazis i treba biti stretan ako ga dobijes za tu cijenu)

1000 eura. Covjek koji ce obaviti posao, uz cijenu. Kvaliteta koda koma (nedao dragi bog da klijent ima koji zahtijev), 90% koda je copy paste s neke stranice a da ni sam ne zna sto to radi. ali na kraju krajeva aplikacija radi.

500 eura osoba (najcesce student) je cula za PHP i JavaScript. Napravila je 2-3 hello world programa, ali nije u stanju napraviti nista ozbiljnije bez vodstva iskusnijeg programera.

300 eura haha, dobijes pekara kojeg ste spominjati koji je odlucio da bi htio programirati. Uz malo srece dobije se neki informaticar s biroa, no treba znati da ako je neki programer u danjasnje vrijeme na birou, vjerojatno mu je i mjesto tamo.

Da ne bude zabune. Pricamo o programerima koji rade proizvod od pocetka do kraja, a ne o webmasterima koji trebaju promjeniti nesto u wordpresu ili nekom drugom sustavu.

3 Likeova

Ovisi od kud si, nisu svugdje plaće iste.

Ljudi u Srbiji, Crnoj Gori ili recimo Bosni (i slično) rade za takve plaće od parsto eura. Ko ima 300€+ je dobro plaćen (za neke sam čuo, za Crnu Goru i Bosnu i vidio kad sam bio).

Ne baš 100% točno. Radio u Mostaru, probni rok 700KM, kasnije 1000KM, trebala plaća popeti se na 1200KM i vratio se nazad. Ima pozitivnih primjera. Malo ali ima.