Da li blocker adblockera krši pravila AdSensea?

Na nekim sajtovima koji koriste druge sisteme za zaradu, a najčeće sa piratskim sadržajima (filmovi, serije…) ovo je najčešći slučaj. Zato me zanima da li je dozvoljeno instalirati bloker adblockera na sajt, kako bi opomenuo ljude da iskljuce adblockere da bi se videli AdSense oglasi? Da li se to može okarakterisati kao navođenje na klik?

Ne, nije navodjene, sukladno je s pravilima adsensa.

Ok. Hvala puno. Nadam se da je još neko ovde koristio istu stvar

Pa imao sam premisljanja oko toga… Ali sve ovisi o stranici. Ukoliko imas unikatan sadrzaj, onda mislim da se to isplati, ali ako si samo jedan u nizu istih ili slicnih siteova (npr. portal) onda ne. To je bar moje neko razmisljanje.

Kako to sad misliš? Nije mi jasno. Znači ako neko ima kopi-pejst sadržaj, on ne može, a onaj ko ima original, on može.
Moj sadržaj je unikatan i neki tekstovi su prevedeni na engleski, nemački i bugarski. Ali mi je malo nelogično da je to uslov. Kapiram da ili može ili ne može. Čitao sam sve one uslove u prethodnih sat vremena i nisam našao konkretno ništa o ovome što me zanima. Guglao na engleskom,ali ni tu nisam ništa kvalitetno našao, zato me interesuje da li se nekome desilo da zbog toga bude udaljen iz AdSensa, jer ne bih to stavljao ako nije dozvoljeno kako mi ne bi propalo više od 130 evra zarađenih ovaj mesec, plus cimanje sa novim nalogom…

Mislio je reci da se ne isplati zezati ako nemas bas neki dobar sadrzaj. Nema veze sa adsense i zabranom, nego ce korisnik svakako otici na drugo mjesto ako zna da ima istu informaciju bez blokera adblokera

Možeš li napisati, gde naći instalaciju blokera za adblocker?

Ja koristim wordpress i za njega znam da ih ovde možeš naći
https://wordpress.org/plugins/search.php?type=term&q=adblocker

A evo je i PHP skripta, ako nisi na wordpressu https://codecanyon.net/item/fats-force-adblock-to-stop/6413372?s_rank=3

1 Like

Hvala, za Wordpress mi i treba.

Ovo sam mislio

Da li je neko vec instalirao ovakav plugin, da li ima promjena u klikovima baš me zanima…