Da li IP adresa hostinga utice na rangiranje?

Desava se nesto cudno definitivno sa mojim sajtovima. Pokrenuo sam tri sajta iz iste nise, jedan je dosao do 7.mesta, onda sam promenio meta description i dodao link na drugom sajtu, i nestao je. Drugi sajt je stigao na 60.mesto, dodao sam jedan link ka njemu na trecem sajtu, ali na drugom hostingu, ista firma, i nestao je. Treci sajt je bio offline samo 4 dana, dodao sam link ka njemu na preostala dva sajta, i nestao je…Od kad je zabranjeno da interlinkujemo svoje sajtove? Da li je ovo razlog nestajanja sa google-a? Na istom hostingu mi je sajt koji je na 4.mestu, iz druge nise tako da ne verujem da je slucaj IP adresa.

IP od hostinga nema nekog uticaja na rangiranje, mozda nesto skroz malo… ako ti ciljas United Kingdom idealno bi bilo da imas domenu .co.uk , hosting u UK… ali .xyz domena koja je starija, ima bolje tekstove i linkove moze da bude iznad tebe…

Ukoliko su ti stranice nove, normalno je da pozicije plesu 10 - 50 , 7 - 60 pa se vrate itd… i navikni se to gledati google je dosta stvari promjenio zadnjih godinu-2 dana. Daleko od tog da su savrsen search engine ali stalno rade neke updejte i nije bas lagano rangirati kao prije, budi oprezan sta radis sa on page seo… najmanja greska moze da te kosta i da se ne mozes vise vratiti. Google ne voli previse promjena, ako si objavio neki clanak i vidis da mu ide na Google a onda odlucis da bi bilo bolje da stavis neki drugi Meta Desc, bolje ne diraj nista po mom misljenju… Ja sam tako pokusavao da povecam CTR i zeznuo sam stranicu koja mi je bila #1 2-3 godine i donosila par hiljada mjesecno, da bi nakon promjena opala na #6-7 i nema sanse nikako da je vratim vise, iako sam vratio sve kako je bilo a ni sa novim linkovima… sad imam 70-80% manje traffica nego prije.

Sajtovi su stari od 4 do 6 meseci, videcemo u narednih par meseci, mada vidim da ima zarade preko long-tail keywordsa. Rangiranje je sve teze i teze…sva sreca pa ne pocinjem tek sada…

Nema to veze, i ko pocinje sada sa dobrom kvalitetom uspjece, naravno da je prije bilo sigurno lakse ali nije nemoguce ni sad uspjeti samo treba vremena i kavlitetn sadrzaj i svasta nesto…