Da li je moguće prevariti Google klikovima sa drugog websitea?

Pozdrav drustvo,

Ne znam koliko je o ovome sto zelim da pitam prihvatljivo pisati ovde, ali pokusacu da to objasnim u nekoj zavijenoj formi.

Recimo imam sajt sa sadrzajem koji google adsense ne podrzava. I taj sajt ima dobru posecenost na dnevnom nivou.
Istovremeno imam i normalan adsense sajt koji je u skladu sa svim pravilima, ali sa nekim mizernim trafficom, prakticno nikakvim.

Da li je moguce napraviti neku skriptu ili neki alat koji ce na prvom sajtu (koji ima traffic) simulirati klikove na adse za prvi sajt ?! Dakle neko dodje na prvi sajt, tamo negde klikne, a zapravo je kliknuo i na ovaj drugi sajt, i to na GA reklamu. Prakticno, kada GA pogleda izvor klika, to bi bilo kao da je sa ovog drugog sajta, ali klik bi zapravo dosao sa ovog prvog.

Ne znam da li sam dovoljno jasan, ali mislim da razumete sta zelim, samo ne znam da li je to i moguce odraditi u praksi. I ako je moguce, koje su sanse da GA to sve razotkrije.

Posto prvi sajt ima dosta veliku posetu, ne bih sigurno dozvolio da tokom celog dana idu ti klikovi na reklame, nego samo nesto sitno koliko da bude “ispod radara”.

Sorry, ako je cela ova prica protiv pravila ovog foruma, u tom slucaju obrisite temu.

Pozdrav i hvala unapred na odgovorima.

A da jednostavno reklamiras losiji sajt na boljem? Ne vidim cemu opet ovakve rasprave o direktnom krsenju GA pravila, 100x smo to prosli. Zadnje skoro 2 god trosim ogromnu lovu (za nase prilike) na adwords reklame i siguran sam da je barem 5% klikova nevazece, tj dosli su sa popupa i sl stranica jer nemoguce je da ctr bude obicno 8-15% i onda odjednom skoci na 60%.

Ne igraj se dobit ćeš bananu džaba.

Ta dva sajta nemaju dodirnih tacaka i reklamiranje jedanog na drugom je besmisleno i bez efekta.

Pretpostavljam da se ne teba igrati sa tim, jer bi se inace mnogo ljudi obogatilo na ovaj nacin.

Samo bih voleo da znam ko ne bi dosao u iskusenje da to isproba, kad na nekoj drugom sajtu ima ovakvu bednu zaradu sa tako ludackim statistikama

Ubaci neki affiliate ili cpa, puno je bolja zarada nago sa adsensom.

Druze, ne razumemo se izgleda.
Ova slika sto sam poslao, to je sa sajtova za odrasle.

Taj sajt ima dobru posetu, i zarada je ok koliko je moguce da se izvuce od tog traffica.

E sad ja hocu da taj traffic iskoristim i za ove normalne sajtove.
Nebitno je da li cu krsiti pravila na adsene ili CPA, krsim pa krsim, fora je kako to povezati tehnicki.

Ubacis AdSense oglase u Iframe i stavis to na bolje posjeceni site.

A da li ce u tom slucaju da se kod adsense kao izvor prometa prikaze taj poseceniji sajt ili ovaj na koji je taj oglas prijavljen ?

Vidjet ce se tko je originalni host…

ja ti dam 20 dolara za mesec dana baner na vrhu te stranice ,to je vise nego sto zaradis od klikova sada,baner za odrasle :stuck_out_tongue:

1 Like

Kako dođe na $20? Daj mu $100.

pa dosta je 20 ,drugo je da skloni sve reklame pa da sam samo ja sa mojim banerom,

Nema veze sto je adult, probaj npr bongacash, chaturbate i sl. Nek ti se nakaci neki skandinavac, imat ces prihode sljedecih par godina od svega par njih jer trose hrpu para na to.

Molim vas da ne skrecete sa teme.
Mene ovde ne iteresuje reklamiranje tudjih banera ni za 20$ ni za 100$, jer te pare lako zaradim preko popundera i postojecih banera.

Ja pokusavam da promet sa tog jaceg sajta iskoristim za adsense na drugom sajtu, ali da je to tako lako, google bi propao odavno, hehe

Ali svakako me zanima misljenje drugih ljudi, nikad ne znas sta ces otkriti sto nisi znao…

Ako imas dobru posjetu, a malu zaradu, losa je monetizacija koju koristis. Ne treba traziti kako varati, nego bolju mrezu za tu posjetu.

1 Like

Hajde da preformulisem da ne idemo i dalje u offtopic.

Monetizacija je sasvim pristojna u odnosu na traffic. Tesko da moze bolje.
Ja sam prodao sajtove slicne tematike koje sam gradio godinama, sada testiram nesto slicno. Hocu da kazem da o monetizaciji takvog traffica znam poprilicno i ne trazim savet oko toga.

Da li ce se traffic povecavati u buducnosti zavisi od vise faktora i to takodje sad nije tema, u slucaju da se neko bude nadovezao kako treba raditi na povecanju traffica da bi zarada bila veca.

A sto se varanja tice…muka mi je od postenog rada dok se oko mene ljudi obogatise na prevarama svih vrsta. Ako budem nasao nacin, uradicu isto…razumem sve koji takav stav osudjuju, jer sam i sam bio protiv tih stvari jako dugo.

Oprosti, ali ocito ne znas posto na 200k impresija imas 3$. Ja sam na adult sajtovima na samo 1000 uv znao imati po 20-50$. Nemoj koristiti popup mreze, uzmi mrezu koja ne placa po posjeti nego akcijama, tj kupnji, instalaciji, registraciji i sl. Probaj bongacash, chaturbate, crakrevenue i sl.

Ovo za varanje adsensa necu previse komentirati, ali time ne kradete google nego mene i ostalu ekipu koji to placamo.

brate cpm je strašan, ja ne bih trošio vrijeme na ovo … strašno malo klikova … odakle je posjeta, gdje su ti reklame na sajtu

Dobro, ovaj brroj impresija ne znam ni ja kako oni racunaju, jer je u pitanju oko 10-12 000 unikatnih poseta dnevno, ali opet je sve to malo.

Ovo ti je recimo za juce :

Pa to je dobra posjeta…plus ovakve zemlje, sto im ne probas naplacivati neki VIP? Napravi neku kateogriji ili ne znam sta ti je tacno sajt, ali mozes im izvuci na clanarini novac…Ovo od reklama je jad.