Da li je ovo dozvoljeno da se radi?

Jedan moj dobar prijatelj ima dva wordpress sajta i oba ta sajta su jako poznata, a sto je jos vaznije on stvarno dobro zardjuje od tih sajtova. Ja sto znam da je covek izgradio dve kuce i kupio auto, a sve od ta dva sajta, bukvalno zivi od njih zadnjih nekoliko godina. Sada vi sigurno zamisljate da on ima gomilu pisaca koji rade za njega, ali ne, na oba sajta radi on sam.

On je dobar pisac i radi disciplinovano, a evo koja je njegova rutina.

Svake veceri, isece parce torte, skuva kaficu i sipa sok, sedne i napise po jedan ili dva clanka na oba sajta. Kada to zavrsi, proveri dobro da nema greske , uredi sve kako treba i ide na spavanje.

Ujutru kada ustane podeli te clanke na drustvene mreze, Facebook, twitter i jos neke i tu sada dolazimo do onog glavnog.

U sobi u kojoj radi taj moj prijatelj, on na policama ima oko pedesetak mobilnih telefona, koji su uredno spakovani na jednom zidu. Svaki taj mobilni ima svoj Facebook profil, twitter i ostale drustvene mreze.

Prvo udje na stranici gde je podelio taj clanak i sa svakog mobilnog ga komentarise, lajkuje i saruje u po jednoj ili maks. dve grupe. Vec tada dobija veliki broj ljudi na sajtu. nakon toga to isto radi i sa twitterom i ostalim drustvenom mrezama, gde je to podelio.

Posle ulazi na same sajtove i sa svakog mobilnog klikce na reklame.

A sada najzanimljivije, ukucava kljucnu rec u google trazi svoj clanak i klikce sa tim telefonima na te linkove, verovali ili ne u roku od dan ili dva njegovi clanci budu na prvoj stranici googla.

Taj moj prijatelj ovo radi vec godinama i sigurno znam da se namlatio kesa od samo ova dva sajta, ono sto mene interesuje da li je dozvoljeno da se ovo radi i da li je neko od vas radio na ovaj nacin.

3 Likeova

to sam već vidio taj tip rada, ne samo za web stranice, nego i za youtube.

konkretno to je varanje, ali to nemože nitko dokazati. jer svaki mobitel ima svoju mac adresu, i pretpostavljam da ima svoju sim karticu, to znači i unikantnu ip adresu.

i onda u konačnici svaki mobitel predstavlja organic traffic.

to namjeravam i ja napraviti. doduše, nije potrebno da budu samo mobiteli, možeš koristiti i tablete i sl. uređaje.

bitno je da svaki mobitel koristit svoju sim karticu, nikako koristiti više mobitela na istoj sim kartici itd…

1 Like

Da to znam , svaki ima svoju karticu i napravio je tako da su uvek svi na punjacu. Znam kada je kupovao preko oglasa , kupovao je neke i od 20 eura sa slomljenim ekranima, bitno mu je samo da rade. Ja sam mu prodala moj stari telefon i mamin, kada smo u telenoru uzele nove preko pretplate.

što da ne, eto ideje … tako diže linkove i na fejsbuku i na googleu … čim je više klikova na tražilici to je googleu znak da je članak dobar, isto je i sa fb … čim je više dijeljenja i komentara to je znak fejsbuku da je članak dobar … i ako sve pomalo radi nema teorije da ga banuju, jer u suštini ništa ne spama … svaka čast njemu i hvala na ideji …

koja je niša? kako je sve automatizovao?

1 Like

Cekaj, on placa 50 bonova ili?

1 Like

Svaka cast na tome sto krade moje novce koje sam uplatio na google ads?

@majaja normalno da nije dozvoljeno

2 Likeova

Znam sigurno da nikada nije imao ni najmanji problem nigde, ni na facebook ni od googlea, autoriteti domena su mu preko 80. Jedan sajt mu je news portal, a drugi nesto slicno kao geek.hr oba sajta su veoma poznata, ali ne bih da govorim koji su sajtovi. Da , zaboravila sam da napomenem , da ipak na facebooku za svaki clanak plati minimalnu reklamu, cisto radi reda.

A sta su to bonovi, ako mislite , da li uplacuje dopune, onda je odgovor da . Preko telenora imate aplikacije za facebook, twitter i instagram i za svaku vam daju po 10gb koji traju mesec dana , a to kosta oko 2 eura skupa

Pretpostavljala sam da nije , zato i pitam , placa i on reklamiranje i na google i na facebook, ovo radi uzgred. Mislim da to radi da bi dospeo na prvu stranicu googla

Uopce nije bitno sto on placa. Sam sebi klika na reklame koje je netko platio.

1 Like

Da radi i to, a kako je onda moguce da to radi vec nekoliko godine i da nikada nijhe imao ni najmanji problem

Vjerojatno jer ga nitko nije otkrio, a ne zato jer je dozvoljeno.

1 Like

50 mobitela klika na google pretragu i reklame, ovo mi je stvarno sumnjivo…

1 Like

Nije sumnjivo ima odlicnu posetu i puno zaradjuje, a radi samo uvece i ujutru 2-3 sata. Ja po ceo dan pisem clanke i delim i na kraju jedva skupi desetak eura

Epa mene to bas i zanima, kako google otkrije to , na koji nacin

Isto tako sumnjam da mu se produzuje vrijednost bona, ako samo uplacuje 2€ mjesecno. Pitaj ga kako radi :slight_smile:

1 Like

Meni to zvuci kao glupost, koja uopce svrha od klikanja po reklamama ako je prosjecan Adsense klik za Srbiju 5 centi? Dakle 50 klikova, 2,5 EUR. Tolika je satnica u McDonaldsu.

Takodjer, mislim da bi Google svakako skuzio kada bi klikovi stalno dolazili sa istih 50 IP adresa, istih uređaja i to sa iste geografske lokacije, a narocito ako se to radi u isto vrijeme. Na reklamu nije niti dovoljno samo kliknuti, Google prati i performance tog klika, dal je klik rezultirao salesom, registracijom na sajt, prati se bounce rate, itd, itd… S druge strane ne vjerujem ni da je Facebook toliko nerazvijen da ne bi skuzio da istih 50 profila svakodnevno sharea i lajka clanke s istih portala.

Bilo je raznih Skype grupa gdje su se ljudi dogovarali da medjusobno jedni drugima shareaju i lajkaju clanke, no ubrzo su svi pobannani, a njihovi pageovi pogaseni.

U svakom slucaju tu vidim puno rada, za malo para i to kratkorocno. Dvije kuce si nitko ne moze izgraditi na ovom principu. Bolje to vrijeme uloziti u nesto dugorocno i odrzivo.

7 Likeova

Objavi se post na fb stranici od 100k… ovi odma imaju taj post na naslovnoj, svi odma udju i to je jako velik engagment na prvih 2-3 minute… posle fb odradi svoje i pogura dobro postove… Mislim da to ima smisla, i kontam da bi ja nesto slicno mogao probati uradit hehe

4 Likeova

Sve je moguce…ipak nisu teletabisi uposleni u google i tolike plate drmaju da spavaju na poslu :astonished:

1 Like

Pa da toliko zaradjuje i ima te posjete ne bi sam sebi kliko reklame hahahahha…svasta

A to za pretrazivanje neko je davno ovdje postavljao proxy adrese i tamo kucao i tvrdio da se tako rangira.

2 Likeova