Da li je ovo dozvoljeno da se radi?

Poenta nije u kliktanju reklama, nego to sto on sa 50 razlicitih profila dize socijalni rejting, ovo rade svi preko laznih profila, ali on radi na jednom visem nivou jer ima unikatne kolacice, e kolacice i mac adresu i samim tim ima realne profile koji su lazirali socijalnu zainteresovanost

3 Likeova

Taj dio je ok. Ali da klika sam sebi nema logike :rofl::rofl:

1 Like

Glupost, bas kako je @steelmaiden napisao.
Nema teorije da google ne bih to otkrio, a ne bi bio niti prvi niti zadnji koji je to probao.
Meni vise ova tema zvuci da bih ti htjela isprobat tako nesto.
Osobno trosim na tisuce $ mjesecno na marketing preko googlea i facebooka i misljenja sam da takve osobe treba trajno banirati, zaradjivati novce kradjom od mene i ostalih koji posteno placaju reklame je glupo. No bacimo to na stranu.

Dakle ono sto je korisno ako bi stvarno imao 50 mobitela i 50 razlicith facebook profila koji nekim cudom funkcioniraju i facebook to tolerira nije losa ideja za dic popularnost neceg, no opet niti je facebook toliko glup niti google da ne bi shvatili nakon par dana o cem se radi, tj. da isti profili spamaju dva razlicita sajta, a ukoliko uspije voditi facebook profile da izgledaju kao pravi, svaka mu cast :slight_smile:

3 Likeova

Placa i on reklame , ovo radi pored reklamiranja

Ovo sigurno radi jer sam igrom slucaja na jednom tehnickom forumu citao case study gde je programer povezao PC na 200 takvih mobilnih preko usb-a i posle ih kontrolisao sa jednog mesta i zadavao upite, isti fazon samo malo naprednije i veca automatizacija sa istim ciljem da se daju socijalni signali google-u koji posle to nagradjuje boljim pozicijama.

2 Likeova

vi zapeli kliktanje pa kliktanje … nije u tome fol … čak i da ne klika na reklame već samo da dijeli na fb i da klika na linkove u google pretrazi dovoljno je da podigne autoritet linka

ne, ne na tome … već na načinu na koji diže autoritet linka … lično da to radim ne bih klikao na sopstvene reklame, čak mislim da je to bespotrebno

3 Likeova

Ne znam da li je glupost , ali jedino znam da je istina i da covek bukvalno mlati pare, na ta dva wordpress sajta. On mnogo dobija organskih poseta sa googla i mnogo dobija i sa drustvenih mreza, ja kada udjem na neki njegov post na facebooku vidim da neki imaju i blizu 1000 komentara. A google sigurno ne brani to, jer u velikoj masi IP adresa i poseta , svakako ne moze da prepozna tih pedesetak telefona, a sigurna sam da ima i drugih koji stalno dolaze na taj sajt, kao kada neko voli neki sajt , pa svaki dan ukuca da vidi sta ima novo na sajtu, to nije nista cudno

On ne spamuje , samo iskomentarise i lajkuje i eventualno podeli u jednu grupu , ne vise.

Pa i da ima desetke tisuca organskih posjeta dnevno, ako se radi o posjetima sa balkana, to nije neka velika lova za news portale koji zaradu baziraju na Adsenseu. Osim ako ne targetira US posjete ili nesto u tom rangu, al u tom slucaju bi trebao imati 50 telefona s IP adresama te zemlje koju targetira.

I sada ce neke seljacine zeljne brze zarade to da ponove ali ce kliktati kao majmuni i Google i FB ce poboljsati bezbednost .

3 Likeova

Posete su mu sve sa Balkana, radi se o domacim sajtovima. E sada ne znam ja koliko je velika lova za ozbiljne igrace, ja znam da on zaradjuje ogroman novac, nije kao ja sto jedva zaradim 10 eura od reklama, a pisem ceo dan postove kao nezdrava :grinning:

Da ali tu ima ulaganja , racunaj 50 telefona po 20 eura = 1000 eura , pa 50 kartice po 3 eura = 150 , pa reklamiranje i ostali troskovi

nece oni raditi sa 50, uzece svoj i telefon od babe i sherovati i kliktati ceo dan dok se ne provali , ovakve stvari se ne prenose javno, treba kao ciganke za ljubavni napitak samo najstarijoj cerki preneti uz ritualni zavet .

2 Likeova

Sigurna sam da ima i drugih da rade ovo

E ovakve police ima i moj drug, samo sto ovi imaju mnogo vise telefona i vidim da rade preko racunara , mozda preko timewifera, a on klikce rucno

1 Like

Postavlja se pitanje što će mu onda tih 50 telefona ako je velika masa posjete. Onda tih 50 telefona postaje nebitno.

A u startu kada nema posjete, onda je tih 50 telefona očigledno…i lako ih Google uoči.

Mada, Google je toliko kompleksan algoritam da nitko na ovom svijetu ne može znati da im taj feature za detekciju toga ne radi…čak i ako su ga nekada implementirali.
Ali isto tako vrlo je moguće da nekim naknadnim updejtom ugledaju unazad nepravilnosti…i tada poduzmu mjere.

Hoćem reći, nebi se oslanjao na to da bi to Google 100% uočio. Danas je sve pod udarom bugova…mahom.

1 Like

Da, on ima posetu i ovako, ali kada primenjuje ovu tehniku ima je nekoliko desetina puta vise, nego sto bi je imao normalnim putem. Znam da mi je jednom rekao ovako: ne postoji bolji metod nego ovaj da za par dana dovedes neki clanak na prvu stranicu googla, taj clanak ce na prvoj stranici biti par meseci, ali posto ja imam NEWS portal nije mi bitno da stare vesti budu na prvoj strani duze vreme jer ih niko nece ni traziti. Secam se da mi je to pricao

1 Like

Da, to varanje nije to glavni metod, rekla si da je pisac, da pise clanke nije sherovao isti news, nego verovatno uzima info i pravi novi clanak vezan za dobijenu informaciju i tako dobija unikatnost, a opet je relevantno, ali tu sigurno gadja neke fraze koji imaju veze sa tom licnoscu ili sa glavnim objektom vesti i onda dodaje novu vrednost kroz neke varijacije, a ovo je takodje poceo sigurno dosta stidljivo i sigurno ne napadno i posle je sve slagao,ceo posao je prilicno kompleksan i nema toliko veze sa samim pisanjem, mislim to je egzekucija, vec sira slika i dosta detalja .

2 Likeova

Pricao mi je da postoje takvi sajtovi koji imaju mnogo vise telefona nego on i da pevacice od njih kupuju preglede i lajkove na youtube spotovima. Jos mi je rekao da su mnogi poznati i jaki sajtovi zahvaljujuci kupovini tih klikova postali prvi na googleu i da su im domeni dobili jake autoritete, a kada se to desi, sajt posle i prirodno dobija posete, jer ga pretrazivaci i drustvene mreze respektuju

1 Like

Podijeli nam link uvjeri nas :smiley:

2 Likeova