Da li je ovo normalno opterećenje cpu i ram?

pozdrav, znam da je glupo pitanje, da li je ovo normalno opterećenje cpu i ram?

nije zauzeto 2 gb rama već malo preko 1 gb ali 1 gb uzme kao neki cache buffer koji nije stvarno zauzeće ali prikazuje da je zauzeto

mislim na ove osclilacije, da li je normalno da ove linije ovoliko skaču? provjeravam logove, nema ništa, sajt radi normalno, opcode cache + nginx + php-fpm je sa strane servera a tu je i cloudflare + w3tc ali samo page i browser cache

bojim se da ne dođe do nekog prezasićenja pa da nešto padne, posle 24h upalit ću mysqltuner

cpu

ram

tesko ti neko na ovo moze dati odgovor a da nema pristup serveru da vidi sta se tu zaista desava. realno moze biti ok. gledaj to ako nisi nista cackao po kodu, bazama etc i imas slicnu posjetu, ako ti je prije nekog vremena bilo drugacije sad ovako, nesto se desava.

1 Like

malo sam cackao po w3 total cache pa sam smirio, sad je mnogo ravnija linija

Sta je LA? Load average?

1 Like

Bolje bi zbnali reci da si uletio u SSH dao nam free -m i top podatke onda bi ti rekli odmah sta ti je ciniti, ovi grafikoni pokazuju nista.

pa free -m daje trenutnu sliku, nekad je free memory 2000 nekad 1000, ugl nesto je bilo oko kesiranja, sada je ravno, malo se samo poveca od 20h do 1 kada je najveći promet to je normalno