Da li je ovo poslednji udarac Fejsbuka? Gase grupe, drastično smanjuju reach itd

meni kad su blokirali nalog skinuli su prvo lovu pa blokirali oglašavanje

Zna li itko konkretan razlog za ovo blokiranje facea na pageovima da link nema reach, slike i video imaju ali linkovi nikako. Po drugi put dobijam ovu zabranu, nikakve obavjesti ni zasto ni kako. Nakon prve sam mislio da se radi o clickbaitu i ghost modu. Promjenim skroz sistem rada i postova tj nema vise clickbait naslova itd. Medjutim opet zabrana. Zna li itko koliko traju ove zabrane jer nema obavjesti?

vjerovatno zato što ljudi loše reaguju na te objave … facebook nagradjuje objavu na koju ljudi dobro reaguju, koja slabije prolazi kod ljudi fejsbuk jos vise kaznjava

Ma nakon prve zabrane sam sve promjenuo. Objave isle super, ljudi reagovali, komentirali, jbga page je od 120k balkanac i odjednom zabrana. Neide mi samo u glavu da nemogu poslat obavjest o cemu se radi i koliko ce trajati

1 Like

Da te obradujem, ova blokada će ti trajati mesec dana

Objavljuješ li slike i video… Ili samo linkove tučeš

Puste me neki dan da se reklamiram, zavisi, nekad je to dva dana, pet, deset najvise, regularno skidaju novac sa kartice a zatim mi onemoguce reklamiranje sa iste. Ugase je jednostavno. Ja mislim da to rade onima koji reklamiraju brendiranu robu i meni je to sasvim jasno, nego me zanima da li postoji neki nacin zastite od toga, verifikacija stranice ili sta god. Bez reklame stranica je bezvredna, jedino ukoliko ima puno pratilaca je izuzetak. Ali opet mislim da je reklama zakon. A ovi baljezgaju o nagrađvanju, ne znaju gde su šuplji :expressionless:

Prvo traje 7 dana, pa onda 14 i onda opet 14 koliko sam primjetio.

Primjetio sam takodjer da je razlog zarada putem IA, tj. dobro si napisao, taj clickbait i nije toliko prioritet koliko iz FB NE ZELE da zarada od reklama ode u ruke onih koji niti nemaju toliko svojim sadrzajem veze sa brendom koji se prikazuje na reklami.

Admin sam na dosta FB pagova, svojih, ali i na dosta od raje koju znam (a i cisto poslovno onima koji zele savjet i sl.), te tacno vidim o cemu se radi sada nakon sto vise u vrh pagea ne postavljaju onu obavjest u crvenom pravougaoniku.

Neko je tu vec pisao o tome, ali cim “upalis” Instant Clanke na svom FB pageu, automatsaki si oznacen i mnogo vise “paze” na takav page.

Iko sa slicnim iskustvima… ?

Ja za sada zaradjujem od serova po grupama, dnevno serujem post u oko 40 grupa i nemam problema. Sav sadrzaj je copy/paste i takodje nemam problema. Ali takodje je sadrzaj skroz relevantan tako da i sto se toga tice nemam problema jer ljudima plasiram ono sto ih interesuje.

1 Like

Prodaješ brendiranu robu i još se zališ što te blokiraju? :grinning:

Ja ne koristim Instant clanke

A kak to radis bez bloka?

Ali im placam, ako je zabranjeno zasto uopste dopustaju reklamiranje… Jbg snalazim se kako mogu☺️

I zavidim vam na kvalitetnom traficu iz grupa, ja u koju sam god usa to su sve iz indije. Di je cpc ka i na balkanu

Pa ne znam kako me pustaju, valjda i ini tu vide svoju racunicu jer koristim IA a i placam im reklame tako da je na neki nacin win-win situacija. A i opet ponavljam, relevantnost je JAKO bitna stvar na FBu.
Kao sto G forsira relevantnkst ukapirao sam i da FB isto to radi.
Nailazio sam na masu mnogo velikih stranica (po broju fanova) a sa ocajnim engagmentom i ustanovio da je to samo sto npr na stranici o automobilima kace linkove “kako izleciti kurje oko” ili "ne mozete da verujete cemu sluzi…
(5slika+video)). Znaci nerelevantni linkovi.
Ja na jednoj od mojih stranica gde imam 7.3k ljudi imam u proseku po 100+ serova i 250+ lajkova a vidljivost objave je uvek preko 10k sto je za skoro 50% vise nego sto je moja sttranica a vrlo cesto ide i po 100-200%, a to je zato sto se strktno pridrzavam tematike.

pa da zato novi.ba na stranici od milion lajkova na objavi ima 16 lajkova

Njihov FB page je nastao spajanjem s jos dva FB pagea, koji koliko ja znam krse FB uslove… ali ocito se i to moze “preko stele”.

Vjerujem da zbog toga imaju reach takav kakav imaju.

Da nebude da pricam svasta, odete na SocialBakers i pogledate dijagram - npr. 450.000 fanova u jednom danu!??

Spajanje nije losa stvar i nije nedozvoljeno. E sada ne treba zloupotrebljavati i spajati “babe i zabe” jer se opet dolazi do nerelevantne publike koja ne reaguje na objave i ubija stranicu.

Da nije dozvoljeno FB ne bi nudio tu opciju. Ja sam ranije imao jednu sasvim solidnu stranicu koja je nastala spajanjem dve manje i bez problema je radila. Ali su tematike bile iste.

Ne kazem da nije nemoguce, ali nemozes bas svasta spojiti (pise da ti mogu obrisati i page zbog toga).

Samo kazem “sta su spajali, to su i dobili”, jer i ja sam im odavno primjetio vecinom “nikakav reach”

Nije dozvoljeno spajati stranice različitih sadržaja, zbog spajanja sam izgubio dvije velike stranice. Oni su imali sreću što je sve prošlo super i to je to.