Da li je praksa da članovi daju savjet za neku stranicu, kada je SEO u pitanju?

Pozdrav svima,

Pratim vec neko vrijeme forum, ali inace rijetko aktivno sudjelujem u diskusijama, pa se nisam do danas registrovao (prvi mi je post) :slight_smile: Naime, nisam siguran da li je nova tema pravo mjesto za ovo pitanje, Moderatori neka slobodno brisu.

Interesuje me da li je praksa na forumu da clanovi daju savjet za neku stranicu, kada je SEO u pitanju?

20tak dana je online stranica


, ali jos uvijek je nema pod kljucnom rijeci “vicevi”, pa cak ni na 47 stranici google pretrage :frowning:

Istina proteklih dana puno sam mijenjao titlove, description, sitemap na webmaster tools i slicno, te ostale sitnice koje sam procitao da su bitne za onsite optimizaciju, pa je mozda google bot odlucio malo pricekati da se stranica “smiri” prije nego detaljnije uradio skeniranje hehe.

Ono sto sam htio pitati, jeste da neko od iskusnijih kolega, ako moze pogleda i eventualno da neku sugestiju za ociglednom i bitnom korekcijom kako bi stranica sto prije pocela dobivati posjete putem google pretrage :smiley:

Kada pogledam stranice koje se pojavljuju pod kljucnom rijeci vicevi na 20-toj ili vecoj stranici, pa i na drugoj, petoj nebitno, nekako ih ne vidim kao konkurenciju, medjutim stvarnost je ocigledno drugacija. Mozda je nerealno za ovo kratko vrijeme ocekivati bolje rezultate.

Hvala svima,
Pozz

možda samo treba vremena, teško za 20 dana biti prvi na googlu
radi dalje na stranici i budi strpljiv

backlinkovi i strpljenje i doć će sve na svoje mjesto

[quote=“ein”]možda samo treba vremena, teško za 20 dana biti prvi na googlu
radi dalje na stranici i budi strpljiv[/quote]

Ma ocekujem da budem 10. na 47. stranici heheh, pa da makar mogu da pratim napredak, dakle prvi cilj je da se uopste pojavim u pretrazi sa kljucnom rijeci “Vicevi”.

Hvala u svakom slucaju

Neka me isprave iskusniji od mene ali zar ne treba vrijeme da google indexira stranicu i to sve pa da tek se tek onda ona pojavi na nekoj od boljih pozicija u pretrazi? :slight_smile:

Evo da jos jednom ponovim ukratko. Vrlo jednostavno se moze provjeriti da je google indexirao odredjeni broj stranica. To vidim i pomocu google webmaster tools-a i kao site:

Nisam ni u jednom trenutku spomenuo bolju poziciju, nego bilo kakvu, pa i najgoru poziciju za kljucnu rijec “vicevi”.

Kada se ukuca “vicevi o hasi i husi” ili nesto slicno, stranica se pojavi na drugoj stranici pretrage, ali kada se ukuca samo “vicevi” stranice nema ni na jednoj od ponudjenih stranica pretrage, cini mi se 47 ili 48 je zadnja stranica pretrage.

Dalibore, prosto moras samo da imas strpljenja. Ako znas engleski procitaj ovu temu koju sam nedavno otvorio i poslije se vrati i reci sta si naucio :smiley:
http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=34222

Dalibore prvo i osnovno: optimiziraj stranicu ispravnim kodiranjem, a onda sve ostalo.

[quote=“iNtuitive”]Dalibore, prosto moras samo da imas strpljenja. Ako znas engleski procitaj ovu temu koju sam nedavno otvorio i poslije se vrati i reci sta si naucio :smiley:
http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=34222
[/quote]

OK to mi nije problem :slight_smile: Mislim ne zurim se nikad, samo sam se pitao da li pravim neku Vama vidljivu gresku.
Hvala!

Hvala na savjetu!

Meni osobno odlicno izgleda stranica. Uglavnom poradi na backlinkovima, metatagovi i dat vremena. Sretno!

[quote=“pdalibor”]Evo da jos jednom ponovim ukratko. Vrlo jednostavno se moze provjeriti da je google indexirao odredjeni broj stranica. To vidim i pomocu google webmaster tools-a i kao site:

Nisam ni u jednom trenutku spomenuo bolju poziciju, nego bilo kakvu, pa i najgoru poziciju za kljucnu rijec “vicevi”.

Kada se ukuca “vicevi o hasi i husi” ili nesto slicno, stranica se pojavi na drugoj stranici pretrage, ali kada se ukuca samo “vicevi” stranice nema ni na jednoj od ponudjenih stranica pretrage, cini mi se 47 ili 48 je zadnja stranica pretrage.[/quote]

Kada se u Googleu ukuca pojam “vicevi”, tada tražilica ne zna da je izraz “mojivicevi” semantički vezan. Da si otvorio domenu pod nazivom “moji-vicevi” tada bi situacija bila drukčija.

SEO je toliko kompleksan i ja ću ti preporučiti da se rukovodiš barem woorank.com sugestijama pa će ti sve biti jasnije i odmah ćeš moći provjeriti validnost tvoje optimizacije.

Za upit “moji vicevi” je na 5, 6 i 7 mjestu.
Google je dovoljno pametan da zna: mojivicevi = moji vicevi
Za upit “vicevi” treba vremena da se probije kroz brojnu i tešku konkurenciju.

Nemoj dodavat sajt u puno direktorija, pazi da ti cijeli sadržaj nije kopiran sa drugih sajtova. Pokušaj nabaviti dobre backlinkove i mora doći na svoje.

Sadrzaj je inicijalno u jednom dijelu kopiran, jer morao sam imati sadrzaj, ali zato se svakodnevno novi sadrzaj redovno unosi, dakle ne oslanjam se na stari kopirani sadrzaj. Tesko je u ovom trenutku nabaviti dobre backlinkove, jer ja fakticki nemam sta da ponudim u ovom trenutku. Vjerovatno ce vremenom doci i to :slight_smile:

[quote=“pdalibor”]Interesuje me da li je praksa na forumu da clanovi daju savjet za neku stranicu, kada je SEO u pitanju?[/quote]Ne znam, ali vidi kako sam uzeo ovu rečenicu iz tvog posta i copy/pastao je kao naslov teme. To bi bila zgodna praksa i za tebe. :slight_smile:

:slight_smile: OK, mada sada se nekako gubi smisao teme, odgovor na trenutni naziv teme bi bio DA ili NE i tesko da bi koga privukla da udje u nju. Priznajem i moj naziv je bio uzasan, ali mozda bi bio bolji:
SEO savjeti za konkretne web stranice ili nesto slicno gdje bi i ostali mogli pitati za svoje web stranice kako se teme ne bi duplale u slucaju da ima jos zainteresovanih.

Odosmo sada u offtopic :smiley:

Pozdrav!

Samo da obavijestim da je krenulo :slight_smile:

Na google.ba 10. stranica za kljucnu rijec "vicevi"
na google.hr 6. stranica za kljucnu rijec “vicevi”

Ova je pozicija zapravo i prvo pojavljivanje stranice za ovu kljucnu rijec, tako da sada se moze pratiti napredak i doradjivati neke stvari.

Hvala svima na komentarima i sugestijama!

Pozz

[quote=“pdalibor”]Pozdrav svima,

Pratim vec neko vrijeme forum, ali inace rijetko aktivno sudjelujem u diskusijama, pa se nisam do danas registrovao (prvi mi je post) :slight_smile: Naime, nisam siguran da li je nova tema pravo mjesto za ovo pitanje, Moderatori neka slobodno brisu.

Interesuje me da li je praksa na forumu da clanovi daju savjet za neku stranicu, kada je SEO u pitanju?

20tak dana je online stranica


, ali jos uvijek je nema pod kljucnom rijeci “vicevi”, pa cak ni na 47 stranici google pretrage :frowning:

Istina proteklih dana puno sam mijenjao titlove, description, sitemap na webmaster tools i slicno, te ostale sitnice koje sam procitao da su bitne za onsite optimizaciju, pa je mozda google bot odlucio malo pricekati da se stranica “smiri” prije nego detaljnije uradio skeniranje hehe.

Ono sto sam htio pitati, jeste da neko od iskusnijih kolega, ako moze pogleda i eventualno da neku sugestiju za ociglednom i bitnom korekcijom kako bi stranica sto prije pocela dobivati posjete putem google pretrage :smiley:

Kada pogledam stranice koje se pojavljuju pod kljucnom rijeci vicevi na 20-toj ili vecoj stranici, pa i na drugoj, petoj nebitno, nekako ih ne vidim kao konkurenciju, medjutim stvarnost je ocigledno drugacija. Mozda je nerealno za ovo kratko vrijeme ocekivati bolje rezultate.

Hvala svima,
Pozz[/quote]

Provjeri kolika ti je konkurencija. Uzmeš ključne riječi i staviš ih pod navodnike.

Ako želiš vidjeti koliko stranica ima te iste klj. riječi u naslovu koristi INTITLE:stranica

uči se, uči…

Za pojam vicevi će trebati dosta vremena da bude visoko pozicioniran ako to uopće uspije obzirom da je tek počeo. Glavna greška koji naprave svi početnici je da zagrizu u pretvrd orah.