Da li je vlasnik domene odgovaran za sadrzaj na stranici?

Postovani,

Registrovao sam prijatelju jednu domenu, jer on nije bio u mogucnosti izvrsiti kupovinu iste preko PayPala.

Na toj stranici se nalazi Adsense popup koji iskoci svaki put kad se stranica otvori sto znam da je zabranjeno od Google-a i da je pitanje vremena kad ce ga banovat ( njegov Adsense account ).

I naravno da ne bude da tvrdim da ce ga banovat za Adsense volio bi da cujem i vase misljenje i vasa iskustva. Da li je neko pokusao sa necim slicnim i da li mu je prosla koja isplata ili eventualno da li mu to jos uvijek prolazi? Znaci adsense se pojavi cim otvoris stranicu u popupu i forsira te da kliknes na njeg.

Mene zanima da li mogu i mene suspendovat zbog toga sto je domena na meni, a znaci hosting i ftp access je kod njeg.

Hvala

Dokle god je njegov Adsense nalog u pitanju nemaš nikakvih problema. Ili će mu banovati nalog ili domen, ili ništa od toga. Svakako nema razloga da brineš.

Forsiranje klikanja na Adsense je strogo zabranjeno, može dobiti zabranu, a i mogu mu blacklistat domenu na Googleu, to mi se desilo prije 1.8 god. :wink: