Da li mi je ok ctr?

danas otvorio bloger i reklamiram po fb.
(a imam adsesne vec duzi niz godina ali nisam zaradjivao)

Imam 600 posjeta i ctr 8 do 9 skoci.
Pise 600 posjeta i 50 klikova.
Jel to ok ? da li trebam imati vise posjeta a manje klikova ? ili manji ctr ?

mislim da je to odlicno, sumnjivo je kad je ctr 50 a opet nelogicno je da bude 1

Vidio sam na forumu jedan ima 4k pregleda ima po danu i 100 klikova.
I cpr mu je 2.5.

To naspram mog mnogo izgleda glupo.

Tvoj je abnormalan, ali ako je sve ok, na brini.

vise posjeta manje klikova = nisi sumnjiv
manje posjeta puno klikova uzmi npr. na 100 posjeta 10 klikova ctr 10% nakon nekog vremena postoji mogucnost da dodjes na guglovu listu i ostanes bez acc.

idealan ctr 3-4%


Ev ss sinoc objavio postove, i gledam ctr mi samo raste nez sto je ovoliki i sto mal ne padne, jer nez koja je normala da li je ovo normala ili treba biti manji ?

Zanima me da li ctr pada ako objavim post bez reklama a ima pregleda ? ili samo pada ctr kad objavim post gdje ima reklama ali ne klikcu (a kak cu ja znat ko kad klikce i da li ce kliknut ebem ga)

moze biti i da se neko navukao pa da ko nenormalan klika na reklame … to je kad hoce da ti sjebu nalog

ako je stranica u wordpressu najbolje bi bilo da instaliras neki plugin koji regulise koliko jedan posjetilac moze puta kliknuti na reklamu … stavis reklame izmedju div tagova od tog plugina i kada posjetilac sa jedne IP adrese klikne tri puta na reklamu ona nestane i ne moze vise kliknuti na nju

cisto da se osiguraas

on je omjer prikaza stranice gdje je ad unit i broj klikova, ako recimo bude puno prikaza a malo klikova tada ce ctr logicno manji, jedan savjet, napravi to sta ti je ruin rekao + ako ces imat velik ctr makni rekalme i stavi jednu rekalmu na dno stranice tako ce spustit ctr u slucaju ako postane rizicno

Ja sam prije tako radio sa fb na web ali sam dobio ban upravo zbog traffice, sem toga google nije frienldy prema takvoj trafici, draza mu je organska

A jel ctr pada ako objavim post na kojem nema reklame ? ili mora biti post sa reklamamo a od onih ako ne klikaju onad pada ctr ?

pa mora biti reklame da bi bilo prikaza

ako nema reklame nema ni prikaza

dobro ti je rekao, stavi jednu reklamu u footer, na nju niko nece kliknuti a dobijas prikaze = manji ctr

1 Like

ne znan kak imas takav
Kod mene za prosli misec prosik je 0.66% najveci sto je bia 1.5%