Da li mogu imati 2 adsense ? hocu li dobit ban?

Poz novi sam.
Imam 2 adsense.
Mnogo su stari mozda od 2011god ili jos starij.

Jedan koristim na yt i ima na njemu 10e.
Ovaj drugi nema ni euro koristio ga na sajtu, ali nisam nikad do sad koristio za zaradu onako se to nabralo novca nez ni ja kak. Jedan je na moje ime i podaci, drugi je isto bio na mene ali sam promjenio na calete sad stavio podatke.

Sad me zanima posto planiram blog da pravim neki i adsense.
Kontam jel mogu dobit ban na oba acca ili cu samo na jedan kad bi nest zeznu se ?
Jer bi koristio ovaj sto sam stavio na caleta podatke za reklame/blogove.
Ili me mogu banovat iz razloga sto imam 2 adsense ? ili ne trebam da se brinem ?

Pozdrav,

nećeš dobit ban…Nemaš zašto briniti kad ti drugi račun glasi na ime “starog”, tako i isplata.
Moj savjet ti je da kontaktiraš njih, za bolji odgovor.

pa bojim se ako ih kontaktiram i to zabranjeno mogu me banat odmah onda xD.
I ako nisam ni euro nikad podigo od njih ali planiram da krenem.
Ali mi se ne koristi ovaj adsense od yt posto ak sta zeznem ne da mi se da na taj dobijem ban pa zat.

nemoj koristit nikako dva accounta, predpostavljam jedan je hosted a drugi non-hosted account…ugl. koristi samo jedan…

kako da znam koji je hosted a koji je nonhosted, mozda nije ni jedan ? Na jednom ima 10e sto je od yt na drugom 0.09 koji je bio aktiviran na mojoj domeni .net ali sam ukinuo stranicu pa asd s njim hocu da radim blogspot ali ne vidim reklame kad postavim nez sto, mozda moram ipak uzet ovaj od yt da koristim za blogspot ?

Adsensi koje si dobio preko blogspota i youtubea su hosted, one koje si dobio preko web sajta sa kupljenom domenom i serverom su non-hosted…Kad kliknes na account desno na adsensu pise crvenim slovima hosted account ako je hosted… Eto sad znaš :smiley:

1 Like

Ne pise mi ni na jednom account kad klikenm desno, ni hosted ni nonhosted.

Mozes imati 2 accounta na jednom sajtu, neces dobit ban. Za hosted ne hosted neznam kakva su pravila.

sta ce mi druze 2 accounta za jedan site ?
Hocu jedan acc za jedan sajt a drugi za drugi ?

nemoj to radit ako ne zelis dobit bann na oba… gugl ne dopusta da 1 osoba ima vise accounta, kako oni znaju pa makar imas na razna imena adsense acc.? jednostavno, MAC adresa odnosno ako otvaras oba accounta sa istog IP-a. A ovo da ima dva razna acc na 1 sajtu je sabotiranje

A ne smeta ako se na drugi logiram prek drugog browsera i samo ga onak pregledam a ne korisitm ga nigdje ?
Ne mogu zbog tog dobit ban, posto sam to radio ? ulazio sam i na drugi acc ali nisam ga koristio nigdje. Samo jedan koristim za sad-