Da li nam je došao kraj

Gledao sam snimke japana strava nisam moga spavati, još ti nuklearni reaktori nisu stabilizirani.No da li se ovoj našoj bahatosti bliži kraj, definitivno se odričem kompijutera u cijelosti dok se neke stvari ne stabiliziraju AKO se stabiliziraju.
Zar je baba manda stvarno sve pogodila?
Baš sam vidio u bauhausu finu drvenu kućicu 4x4 taman za vikendice u brdu Velebitu
a i nije puno para 12 000kn.

Ima nešto u ovome svemu, u zadnje vrijeme zar ne ?

Da li nam je došao kraj

• što i ako je?

[quote=“kromaser”]Ima nešto u ovome svemu, u zadnje vrijeme zar ne ?[/quote]Ima - neobrazovanost, ingorantnost, sklonost praznovjeru, malodušnost, potreba za dozom plašenja prije spavanja. Nabroji što želiš.

A uvijek ima i dovoljno mladih ljudi kojima je svaka “najava katastrofe” prva za koju čuju i starih koji jednostavno ne mogu bez baba vračara.

Ako nije SARS, onda je ptičja gripa. Ako nije ptičja, onda je svinjska. Ako nije svinjska, onda je Mjesec. Ako nije Mjesec, onda je Mars. Ako nije Mars, onda je poravnanje planeta. Ako nisu planete, onda su komete. Ako nisu komete, onda su nuklearni reaktori. I tako recikliramo.

Zajedničko tim scenarijima jest da se uvijek radi o stvarima koje prosječan čitatelj ne razumije, pa mu je otvoren prostor mašti.

Kao što je jedan kritičar igrica rekao: najbolja horor igrica nije ona gdje stojiš ispred ormara u kojem je skriven lik s maskom koji iskoči vičući “bugi bugi bu”. Umjesto toga, najbolja je ona u kojoj znaš da tip s maskom stoji iza tebe i u nekom će trenutku iskočiti i viknuti “bugi bugi bu!”. Međutim, on to ne čini, zbog čega postaješ sve napetiji i nervozniji, ali se ne želiš okrenuti i pogledati da li je lik stvarno tamo, jer te je strah da bi mogao skočiti i zabiti ti k…c u oko. Takve su igre najbolje jer je tvoja mašta ta koja odradi sav posao. Naime, sve što dobra horor-igra treba učiniti je dodati ti komad brusnog papira i ohrabrivati te dok masiraš svoje vlastito međunožje.

Stvar je još gora danas s internetom i ovim ignoramusima od novinara.

Prava pesma -

[quote=“kromaser”]Gledao sam snimke japana strava nisam moga spavati, još ti nuklearni reaktori nisu stabilizirani.No da li se ovoj našoj bahatosti bliži kraj, definitivno se odričem kompijutera u cijelosti dok se neke stvari ne stabiliziraju AKO se stabiliziraju.
Zar je baba manda stvarno sve pogodila?
Baš sam vidio u bauhausu finu drvenu kućicu 4x4 taman za vikendice u brdu Velebitu
a i nije puno para 12 000kn.[/quote]

Zašto bi promjena svijesti znaćila odricanje od računala.
Postoji milijun gorih stvari koji su bespotrebne, a zbog njih pate životinje i okoliš a računala bi mogla promjeniti stvari.
Recimo da se “kompletno” prebacimo na računala vjerujem da bi milijarde drveća bilo spašeno.

I tako u svim sferima društva.

malo mi se previše tih stvari događa u zadnje vrijeme ili je ipak sve ovo napumpano

Prepumpano.
To su najvjerojatnije normalne stvari na Zemlji samo nam to još nitko nije rekao.
Ako nisi, pogledaj

To što smo tisuće godina na ovom planetu ne znači da znamo sve njegove tajne.

[quote=“trnac”]
Ako nisi, pogledaj

[/quote]To je prvi film o sada popularnom Riddicku.

A što je najbolje, davno, davno kao klinac sam u jednom Siriusu pročitao kratku SF priču s upravo tom istom pričom. Olična kratka priča koja mi se dugo urezala u sjećanje. Ne sjećam se imena likova, niti imena priče, niti imena autora, ali sam film se posve poklapa s pričom.

Za početak ću reći da virujen u vidovitost, telepatiju i slično, ali kako je to na rubu znanosti ima puno šarlatana koji se oće domoći novca, slave… Ja ih neznam razlikovati i nemam dodira sa njima. Neki su u prošlosti predviđali da će biti teškoća u 2012. To je tvrdila i Teslina asistentica za koju je on govorio da je pametnija od njega. Neki su govorili i da je kraj, a mi to nemožemo znati sada, al još malo preostaje pa ćemo saznati.

[quote=“Gigolo”]To je tvrdila i Teslina asistentica za koju je on govorio da je pametnija od njega.[/quote]Zašto onda ta asistentica nije napravila bar jedan jedini znastveni rad (čak ne niti oktriće), kako bi joj makar ime ostalo upamćeno?

Ovo je klasičan primjer formata takvih mitova. Iznese se proizvoljna izjava. Nakon toga se toj izjavi da istinitost iznoseći drugu posve neprovjerljivu informaciju koja podupire ovu prvu. Npr. “Oko Marsa lete vanzemaljske letjelice - one su vidljive na NASA-inim snimkama koje se čuvaju u tajnosti”. Zasigurno je istina, s obzirom da se radi o NASA-inim snimikama, ne snimkama nekog prevaranta.

U konačnici se dobije uzbudljiva kratka priča - mit, koji se s užitkom prepričava i prenosi dalje dok on sam ne postane činjenicom kojom se utvrđuje istinitost drugih izjava.

Izbaci li se makar jedan od elemenata, cijela priča postaje sasvim neuvjerljiva: izbaci li se Tesla, ili asistentica ili Teslina tvrdnja o asistentici, dobivamo sasvim neuvjerljivu izjavu (“Tesla je reako 2012 dolazi smak svijeta”, “Teslina asistentica je rekla da 2012 dolazi smak svijeta”, “Asistentica jednog poznatog znanstvenika je rekla 2012 dolazi smak svijeta, a taj znanstvenik je tvrdio da je asistentica pametnija od njega.”).

Uglavnom, ne treba uopće provjeravati - sasvim sigurno ne postoji niti jedan zapis, novinski članak ili druga informacija iz objektivnog izvora koja bi potvrdila sva ova tri podatka.

:slight_smile:
Prije su bili mitovi, sada to zovu spinovima.
Mitovi su uglavnom nastajali iz neznanja, spinovi se rade iz koristoljublja.

[quote=“tsereg”]Zašto onda ta asistentica nije napravila bar jedan jedini znastveni rad (čak ne niti oktriće), kako bi joj makar ime ostalo upamćeno?
.[/quote]Neman blage veze.

[quote=“Gigolo”]Neman blage veze.[/quote]Odličan odgovor. :slight_smile: Odn. Olićan.

Ma nego kako!!

Te priče o smaku svijeta, koje kakvim katastrofama postoje oduvijek. To je štivo koje jako privlači ljude, nek se par slučajnosti poklopi i eto nove priče o “sudnjem danu” i ne znam čemu sve ne.

[quote=“tsereg”]Zašto onda ta asistentica nije napravila bar jedan jedini znastveni rad (čak ne niti oktriće), kako bi joj makar ime ostalo upamćeno?

Ovo je klasičan primjer formata takvih mitova. Iznese se proizvoljna izjava. Nakon toga se toj izjavi da istinitost iznoseći drugu posve neprovjerljivu informaciju koja podupire ovu prvu. Npr. “Oko Marsa lete vanzemaljske letjelice - one su vidljive na NASA-inim snimkama koje se čuvaju u tajnosti”. Zasigurno je istina, s obzirom da se radi o NASA-inim snimikama, ne snimkama nekog prevaranta.

U konačnici se dobije uzbudljiva kratka priča - mit, koji se s užitkom prepričava i prenosi dalje dok on sam ne postane činjenicom kojom se utvrđuje istinitost drugih izjava.

Izbaci li se makar jedan od elemenata, cijela priča postaje sasvim neuvjerljiva: izbaci li se Tesla, ili asistentica ili Teslina tvrdnja o asistentici, dobivamo sasvim neuvjerljivu izjavu (“Tesla je reako 2012 dolazi smak svijeta”, “Teslina asistentica je rekla da 2012 dolazi smak svijeta”, “Asistentica jednog poznatog znanstvenika je rekla 2012 dolazi smak svijeta, a taj znanstvenik je tvrdio da je asistentica pametnija od njega.”).

Uglavnom, ne treba uopće provjeravati - sasvim sigurno ne postoji niti jedan zapis, novinski članak ili druga informacija iz objektivnog izvora koja bi potvrdila sva ova tri podatka.[/quote]

Bas iz istih razloga sam ateista :), sve se temelji na reko-kazao i sve se temelji samo na pricama “drugih”… tipa… “ja sam cuo da je od frenda, frendica vidjela isusa” samo primjer :zub: al niko osobno nije to dozivio.

Isto tako i sa smakom svijeta itd. Katastrofe su se i prije dogadale, isto kao i tsunamiji, potresi itd., samo sto nekada nije bilo toliko ljudi na zemlji, nije bio tako brzi protok informacija i sl.

Nisu li ono 2000-te trebala sva racunala stati i semafori ne raditi i sl :zub: … Potrebno je ukljuciti samo malo logike i sve je jasno :wink:

Ne očekuješ valjda da se baš tebi pojavi na vratima i kaže: “ajmo popit pivo i popričat malo” :smije:

Posjetio bih doktora isti dan da mi se takvo sto dogodi ili da pocnem pricat sa imaginarnim likom i molit ga za oproste bilo kakve vrste lol.

Ljudski um je zajeban, kad sam sebe pocnes uvjeravat u nesto onda stvarno i vjerujes u to, bez obzira sto nema stvarnih dokaza i sto je logicki uopce smjesno takvo sto…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja