Da li se od google adsense zarade moze ziveti prosecno

Mozes se zivjet, kako ne. A najbolje od svega je da nikada za nijedan svoj sajt na kojem imam adsense nisam dao niti lipe za reklamu, niti kupovinu linkova, niti ista slicno. Znaci jedini trosak tih sajtova je godisnja obnova domene i hostinga.

2 Likeova

Nisam ni ja, google daje besplatan promet i onda još plati za njega.

Idealna prilika za sve ljude koji su bez posla, sve što treba je 1$ za domenu i 5-6$ za hosting, slobodno vrijeme i kreneš u svoj biznis. Jedan od rijetkih biznisa u kojemu ne treba početni kapital a početnu opremu imaju svi.

1 Like

Tako je kolega bugi. I onda nakon godina truda gledas kako je svaki mjesec sve veca i veca zarada :smiley: .

Jest, ali vecina ljudi nije spremna raditi dzabe 3-4 mjeseca jer u pocetku nit znas odakle linkove prikupiti niti pravis dobre sajtove… a i da ih pravis moras se strpiti par mjeseci da to krene.

Oprosti, al ne postoji posao ni u RL koji nećeš raditi džabe prvih par mjeseci. Čak ćeš najvjerojatnije biti u minusu puno više od par mjeseci, a sigurno uložiti pozamašnu svotu.

Postoji ako se zaposlis kod nekoga. Razni fizicki poslovi, prodavači, poštari, vozači… da ne nabrajam.

To je nekada bilo tako :slight_smile:
Kod privatnika naravno da ne moras ulagati nista osim svog truda i znanja , a u drzavnu firmu da se zaposlis ?
Za to ti treba 5-6 hiljada maraka u koverti da bi nekome uvalio u dzep da te primi :slight_smile:

Mislio sam da pričmo o vlastitom poslu, što adsense jest. Pa sam tako povukao paralelu sa pokretanjem vlastitog posla. Nisam to naglasio, my bad, al na to sam mislio.

Ista situacij, samo troskovi domene i hostinga a love daleko vise :slight_smile:

Vrijeme je da se promijeni mentalni sklop ljudi i da shvate da postoji puno boljih načina za zaradu od ustajanja u rano jutro i robovanja do 4 ili 5pm.

Ja se ne bavim AdSensom, ali mislim da je Bugi napisao da je potrebno samo par dolara za domenu i hosting, i nešto vremena i to je to. Ja bih dodao, i maksimalno par tjedana intenzivnog čitanja i učenja. Znači malo učenja (čitanja od doma s cigaretom/kavom/pivom) i par dolara je dovoljno za vlastiti posao. To može svatko prosječne inteligencije i s malo volje, ali je problem što većina ljudi želi “sigurnost” i fiksnu plaću prvog u mjesecu. Ako vjeruješ u sebe i Adsense ti može pružiti sigurnost i puno više komocije nego većina drugih offline poslova.

Internet je jedan veliki poslovni prostor u kojem svatko može imati svoj kutak i zauvijek se riješiti ropstva današnjih poslodavaca.

Tko posluje samo preko Interneta zna da je nedjelja navečer prekrasna i uopće ne mrzi ponedjeljak :smiley:

2 Likeova

Eh, kad bi neko samo mogao mojim starcima to pojasniti :slight_smile:

I dalje misle da kradem novac od nekoga :smiley:

Šta ćeš takav narod naučili su samo da zapnu’ i da rade :smiley: , misle da se bez znoja ne moze nista steci u zivotu :smiley:

1 Like

To je često razmišljanje. “Znoj” je potreban, ali se puno lakše znojit doma za sebe, u doba koje tebi odgovara.

1 Like

[quote=“mitok, post:30, topic:12523”]Ja bih dodao, i maksimalno par tjedana intenzivnog čitanja i učenja. Znači malo učenja (čitanja od doma s cigaretom/kavom/pivom) i par dolara je dovoljno za vlastiti posao. To može svatko prosječne inteligencije i s malo volje, ali je problem što većina ljudi želi “sigurnost” i fiksnu plaću prvog u mjesecu. Ako vjeruješ u sebe i Adsense ti može pružiti sigurnost i puno više komocije nego većina drugih offline poslova.
[/quote]

Boldano mozda je dovoljno za pocetak, ali dok netko tko tek pocinje sa AdSense zaradom ne dodje do toga da na redovnom poslu moze dati otkaz, nikako mu nije dovoljno par tjedana. Recimo meni je trebalo nekoliko godina.

Ok, nisam u AdSensu pa znam samo neke osnove. Ali ovdje sam mislio na par tjedana intenzivnog učenja, a dalje samo rad. Jasno mi je da se od AdSensa ne može početi zarađivati $1000+ nakon samo par tjedana, ali vjerujem da se sve bitno može naučiti za par tjedana, ako netko zapne.

U svakom slučaju, za one bez posla s voljom za rad AdSense može biti dobar izbor.

Ne bih se u potpunosti slozio. Moze se nauciti nesto za to vrijeme, ali bez iskustva u adsense i bez ucenja na vlastitim pogreskama, nista od ozbiljnije zarade.
Ja sam takodjer mislio kao i ti u pocetku, i citao i skupljao podatke na netu vrlo intenzivno. Medjutim, ispostavilo se da sve sto se moze naci o tome je jeda te ista prica i prelijevanje iz supljeg u prazno, a nitko vam ne zeli otkriti u cemu je trik. Zato jer trika ni nema, naime trik za dobru adsense zaradu se krije u tome da svatko mora sam pronaci svoj nacin, a za to su potrebne godine.

Nema se tu sta uciti oko adsnesa :smiley: Pročitaš pravila i to je to , al haj ti niodkud nabavi kvalitetan trafic , to ljudi hoce reci oko toga se uci godinama ne sedmicu dvije :slight_smile:

Na to sam i mislio. I ne slažem se. To se uči tjednima, a dalje je samo da naučeno provedeš u djelo i to traje puno duže.

Kada bi barem mogao već sada ne mrziti ponedjeljak, ali još sam u fazi školovanja :frowning: haha

1 Like