Da li smijem otvoriti ovakve domene

Pozdrav ljudi :smiley: Interesuje me da li smijem uzeti domenu npr : eminemgames.com ?
Da li mogu krivicno odgovarati zbog takve domene ?

vjerovatno da…ja se ne bih igrao…bilo je ovakvih pitanja jos par puta pa su ljudi dobivali upozorenja o tuzbama itd…uglavnom, ja ne bih isao za tom glavoboljom hehe

Da li je eminem registered trademark. Ako je, gdje? Samo US ili worldwide? Ako nije onda mozes bez brige koristiti, a ako je registered moras vidjeti pod kojim uvjetima je i kada krsis uvjete te registracije.

Da li poznaješ neku web stranicu koja ima bazu svih registered trademark poznatih ličnosti ? :smiley:

http://www.internetzarada.org/zasto-ne-treba-kupovati-domene-brendova-t-7609.html#pid97510

Ukoliko si čitao ovaj link što si poslao taj lik pise o kopiranju cijele stranice i kupovanju domene sa greškom u tipkanju :smiley:
Ja znači želim kazem ti primjer eminemgames,com

smijes sto pozelis samo je pitanje do kojeg vremena ces je i zadrzati
kazneno odgovarati mozes ako si neovlastenom upotrebom necijeg TM ostvario nepripadajucu materijalnu korist.
samo po sebi neki naziv ili “name” ne mora nuzno biti istovrmeno i registrirani TM i kao takav pohranjen u knjigu “žigova” .
U USA pravnom poretku postoji definicija “common law trademark rights” a name “eminem” smatra se "famous name"
ovdje je pojasnjeno zasto je Julija Roberts dobila u WIPO postupku domenu sa svojim imenom a ovdje zasto Stingu to nije uspjelo