Da li ste školovani ili samouki (dizajneri, developeri, marketari..)

Eto, baš me zanima kakav je omjer članova ovog foruma. Da li ste zavšili neku informatičku školu/faks ili ste samouki. Tečaje bih ja svrstao pod samouki.

Ako se ne varam, na Balkanu ima više ljudi koji žive od informatike ali nemaju formalno IT obrazovanje.

Ja se ubrajam u samouke, dakle za sada je omjer 1:0

Ja sam krenuo solo, putem knjiga, pa videa sa neta itd. I naravno pokušaja i promašaja.
Išao sam u Infokatedru na neki web dizajn tečaj. No to je bilo više utvrđivanje gradiva.

Samouk.

2:0

Samouk 100% (sve sa neta), probe, geske i opet ne znam dovoljno :smiley:

3:0

Bijem da nas samoukih ima više.
Ne samo na ovom forumu, već i na cijelom Balkanu, možda i u svijetu :slight_smile:

Trials and Errors. Faks mi je World Wide Web, jos nisam diplomirao, a evo ide vec cini mi se 30 semestar. Rekli mi na Faksu da ima otprilike 60tak semestara, ±5-6

Dakle samouki
4:0

poceo sam s autosurfovima i klikanjem po mejlovima za teske pare a sad kad sam milijunas mogu da se zajebavam sa znanjem…sjecam se koja mi je drama bila kad mi je prvi put dosla obavjest your hosting accont was suspended hehe…dakle ova oblast definitivno samouk…
5:0

Ja sam završio srednju Strojarsko tehničku školu, imali samo informatiku i (za to vrijeme) dobro opremljen info lab. Radili smo u DOS-u, na 486-icama sa monokromatskim ekranima :). Imali smo i dobru, mladu profesoricu iz informatike.

Ne znam kako je danas ali tada nije postojala neka srednja informatička škola. Ne sjećam da sam ikada čuo da je netko završio neku srednju informatičku školu.

Malo sam proguglao, u HR postoji samo jedna srednja informatička.
http://prvasrednjainformaticka.hr/skola/skola/

Eto, to dovoljno govori.
Živimo u informatičkom dobu - sa samo jednom informatičkom srednjom školom, na brdovitom Balkanu…

1 Like

Samouk, probao dva fakulteta, odustao od oba, nema do samostalnog rada :slight_smile:
6:0

1 Like

6:0

Nije niti čudno kada očito srednjoškolsko informatičko obrazovanje - ne postoji.

Samouk. Inace sam 4 godina srednje medicinske, što i nema neke veze sa Web-om.
7:0

Entrepreneur kmetovi novog doba.

Inače ako vas ova grana IT-a zanima poput multimedije, marketinga, web dizajna, web programiranja itd. Algebra ima odličan studij za isto, jedino što masno košta, 40k kuna / godina

Želja duga ,mogućnosti male.Jedino što imaš ,prste za tipkanje i misli svoje glave,samouk kao vuk net,youtube, fotocopy scripte i obavezno žicanje po forumu 8:0

evo da se i ja upisem u strijelce 9-0

imam posao + radim samostalno i za nijedno se nisam spremio na faksu nego sam na netu

Samoedukacija FTW :smile: 10-0

skolovan VSS + radno iskustvo + osobno zalaganje(taj dio bi valjda spadao u samouk)

Znači 10:1 za sada…

na faksu smo imali neka programiranja i iteracije i kajjaznam…bilo je ekipe koja je prala po Cu al za mene je to previse bilo… ni sam neznam kako sam to polozio…al to se ne racuna jer je faks kemija… iako kad zapravo razmislim elektrokemija je osnova svega haha…a u srednjoj kemijskoj na satu informatike nas cetvorica peremo doom svak u svom kutu haha…

ono sto me zapravo veseli je baviti se necim sto bas dozivljava ekspanziju u ovom vremenu… sav taj internet i to je brijem tek u zacetcima i svi imaju priliku probati… ko zlatna groznica… kao sto je neznam bila ind revolucija u 18 i 19 st… zamisljam u sta ce se izroditi moje stranice ako potraju 50 godina…biti ce zabavno govoriti tada - sve sto sam postigao u zivotu je s ovim jednim prstom klikajuc misa hehe

tesko ce nasa zemljica krenuti napred kad je nasim starkeljama domet strategije brodogradnja kaj je bila popularna prije 500 godina… ili farmacija koja se razvijala vec pocetkom stoljeca…za nas a i veliku vecinu svjeta ce uz tu 4 tehnolosku revoluciju s 3d printerima ostati 3 zanimanja- politicari, usluge(konobari) i autori(zabavljaci)…

Slažem se, a pošto vidim da američki start-upovi još uvijek masovno fillaju novce u niche-blogove tipa: www.littlethings.com možemo bit sigurni da ovo nije kraj zarade na ovaj način i da se itekako isplati gurati webove.

Samo što danas je već dosta veliko zasičenje pa se teže probija. Šteta što su naši debilni startapovi se samo fokusirali na nekakve bezvezne aplikacije, dok npr uopce se ne mogu prijavljivati website-ovi, tj barem start-upovi ne daju novce za marketing dok npr američki daju kao što možete vidjeti u primjeru gore. Uložili su brdo novca, ovi su kupili 3 milijuna facebook fanova i sad okreću novac.

Probao na faks ići i odustao.
Samouk bio i prije i poslije faksa.

11:1