Dali postoji koji shop u HR da se moze kupiti USB graficka kartica?

Pozdrav,

Dali postoji koji shop u HR da se moze kupiti USB graficka kartica?
Imam notebook, vec sam spojio na njega 2 x 24 monitora (full HD, 1 HDMI i 1 VGA), te mi bas fali jos 1 monitor. Malo sam googlao … no bez uspijeha. Dakle ta graficka bi trebala imati mogucnost za napraviti extend desktopa s postojecih monitora. Hvala

Ako je samo dodatni monitor u pitnaju nije ti neophodna dodatna kratica.
Postoje tzv. VGA “Y” kablovi za multiple monitor. Jedan VGA izlaz se račva na kabla
za monitor. Imao sam ja davno jedan takav. Funkionira 100% a taj “Y” kabel je nekih 30-40 kn.
Za HDMI nisam siguran.

Ali koliko sam skužio on ne želi prikazivati istu stvar na dva VGA monitora, nego tri monitora svaki za sebe?

Funktionira i to. Imam jedan takav “Y” kabel na poslu. Spojena dva moitora na njemu i možeš desktop prilagoditi tako da je svaki monitor zaseban.

Eh nisam znao to. Mislio sam da je u pitanju isti signal i da samo duplira sliku na dva monitora. Thx za info.

Moze lock teme. Nasao sam rjesenje. Nikakav Y VGA kabel … to je inace VGA splitter … to radi samo ako nema 3. monitora spojenog. Ja vec imam 2, i to provjereno ne radi. Kupio sam na njuskalu od HP-a externu graficku (USB -> DVI) za nekih 150 kn … i kada se spoji na komp to glumi dodatnu graficku i moze se spojiti jos 1 monitor i napraviti extend s 2 postojeca.

Taj Y kabel (vga splitter) to je inace najgore rjesenje … i ako je netko primoran na to … nek kupi najskuplji koji ima (pozeljno s pozlacenim nastavcima i nozicama) … kosta oko 300-400 kn … jer ovi jeftini brzo crkavaju. Imao sam slucaj prije 4-5 godina dok sam jos radio u skoli gdje smo splittali signal s racunala na projektor u ucionici … pa je stalno bilo pizdarija s time … los signal, gubi se. . nemoze se postignut nativna rezolucija i 100 drugih pizdarija.