Dali se google bot usporio?

Jedna stranica na kojoj radim seo, prijavio sam na webmaster tools negdje prije 2-3 tjedna, site map je uredno preuzet, nabrojano je oko 60 linkova. Ali jos nije indeksirana.

Prije kada bih prijavio neku stranicu, nisam bas pazio broj dana, ali cinilo mi se da je indeksirana u roku 3-4 dana od prijave.

Kakva iskustva imate sa time?

1 Like

Moje je mišljenje da to vjerojatno nije greška Googlea, i da botovi sigurno nisu usporili. :blush:
Postoji li koji link na site? :o:

55

Probaj homepage da Fetch as Google i Crawl this URL and its direct links ja mislim da bi moglo malo da ubrza indeksiranje. Čini mi se da postove koje fečujem brže gugl indeksira. Pogotovo na novijim sajtovima.

1 Like

Mozda je nov dome/sajt pa je upao sandbox.

Hmm slabo mislim da nisam postavljao, postavit cu.

Ne skodi probati, gdje se nalazi ta google stranica?

Pa je noviji je sajt i domena mozda par mjeseci.
Kako to mislis upao sandbox, sta to znaci?

Imas ovde pojasnjenje.
Imao sam na jednom sajtu slican problem, mesec dana sam cekao da se indexira.

1 Like

u search console, ako si dodao sajt u search console

1 Like

Pa u web master tools sam dodao, na mobitelu sam trenutno, motam to malo istraziti.

Tnx :slight_smile:

Tnx prouciti cu… 20 znakova

1 Like

A to e to wmt ili search console samo su ime promijenili i ja češće koristim izraz web master tools. Možeš i svaki url posebno fečovat i desktop i mobile varijantu

1 Like

Dobro si zapazio. Gugl bot se usporio i zna jako sporo indexirati odredjene stvari ako ti se tako zalomi. Uglavnom je potpuno random karaktera. Meni npr brzo indexira novi homepage, ali zato postove zna da kilavi danima i nedeljama…

nije se nista usporilo, ako je nova domena moras da cekas nekad i do 1 mjesec da sve indexira… taj search console inace sporo updejtuje ali ako ti na site:domena ne pokazuje rezultate onda nije indexirana, ili u pocetku recimo google cesto ide on/off sa indexom pokazuje stranicu 2-3 dana pa izbrise pa opet pokazuje i tako…
ja sam uzeo skoro premium domenu kostala me oko 3k$, i bilo mi je smjesno kad sam vidio da indexira stranice, postove i media bukvalno u roku od pola sata ali razlog je sto ima 2500+ RD i 70.000 linkova sa 30-40% na homepage… to mi je prvi put u zivotu da uzimam premium domenu koja vec ima linkove, ranije sam uzimao ali bez… i inace radim sa novim domenama kao i vecina…ove godine sam pokrenuo 3 nove stranice na novim domenama, 2 od te 3 sam cekao i do 1 mjesec da indexiraju sve postove koje sam ubacio…

Skužio sam sada da je google webmaster tools pronašao do sada 52 stranice sa pogreškom indeksiranja i vračaju 404, svi urlovi su mi bili čudni i nisu nikada bili na mojoj stranici, mislio sam iz prva da je to neki rezultat koji su generirali nekakvi botovi treće strane, ali palo mi je na pamet da provijerim povijest domene.

Našao sam da je ista domena bila registrirana od 2012- 2013 pa mi je sada jasno odakle te pogreške, zapravo je google nekada davno indeksirao tu stranicu.

Dali mi to može smetati? pored tih “pogrešaka” u webmaster tools imam samo opciju da označim da sam to popravio.(ali ne mogu to popraviti na taj način jer to ne postoji.)

Dali ja mogu ostvariti neku prednost jer je domena već bila registrirana u usa a sa mojom domenom također ciljam usa tržište.

Dali mi to navedeno može stvoriti neki problem?

tnx :slight_smile:

Ako si kupio domenu koju je neko ranije koristio i ako ti sad pokazuje 404 greske u WMT mislim da neces imati nikakvih problema radi tog, barem ja nemam… a mozes potraziti i vise informacija na moz ili google u vezi ovog… Uglavnom ako imas slican sadrzaj kao prijasnja stranica onda neke od tih 404 (ukoliko dobijaju klikove npr referral traffic ili ako imaju kvalitetne backlinkove) redirektuj ih 301 na relevantne stranice, ako nemas slican sadrzaj ostavi 404 ili napravi custom 404 sa nekim informacijama, linkovima o tom sto su trazili itd. Nemoj samo redirekt 301 sve 404 na homepage to nije dobro…

Mozes da ostvaris prednost ako je domena dobra a to znaci da je isti niche koji ti radis i da ima jake linkove, i drugo da nije imala losu historiju npr spam, penale od googla itd…

1 Like

Pa zapravo ne znam cime se domena tj. Stranica bavila. Ime domene je poprilicno specificirano za nisu tj. mikro nisu.

Tako da pretpostavljam da je bilo nesto slicno.

Kako da kvalitetno provjerim ima li jos negdje na netu ikakvih reff linkova?

Pogledaj kako je izgledala stranica

https://archive.org/web/

1 Like

Imas ahrefs.com po meni je on najbolji i koristim ga za analizu linkova, konkurencije itd. mozes kupiti trial 7 dana standard plan za 7$ pa istrazuj sto te interesuje…

1 Like

Koliko se sećam ahrefs trial je 14 dana, a najjeftiniji plan je 99$ mesečno. :wink:

nema više ni trial džabe, a ni 14 dana

1 Like