Današnji rekord za Adsense

Kao što u nazivu posta govori danas od 9 sati do 12 sati imam 6 klikova na Oglas.

E dali je jedan ili više njih bio ogroman neznam ali ukupni zbir je fascinantan.

Domena na kojoj su ovi oglasi je bila na prodaji, sva sreća što nije prodana u to vrijeme.

Današni Screen

Bravo

imao sam i ja u zadnje tako 3-4 bolesna klika koji su nosili skupa 10€ pa na kraju dana piše za njih da je ipak ukupna zarada 0€ :slight_smile:

Desi se to, evo jedan prijatelj govori juce klik 5€.

Mada ja u zadnje vrijeme nisam kod sebe imao vece klikove od 1.5€, ali i oni su bili iz inostranstva (Skandinavija)

A što reći osim da ti želim još barem dvadeset takvih danas:win:

Ja na zalost ne mogu imati takvih klikova jer imam puno sajtova i kad kupim neki takav sajt klik padne 3 puta samo zato jer je na mom accauntu.

šime pa što ne ideš preko accounta od nekog drugog (brat, sestra, prijatelj…) za neke svoje sajtove?

Ne da mi se previše komplicirati, volim imati sve na jednom mjestu, a i nadam se da će se situacija popraviti.

slažem se s tobom, ali praktički ti onda sa svakim novim sajtom opet imaš isti priljev para na GA račun (više klikova a manja cijena klika)

Moj osobni rekord 4,6 € i naravno plaćen… :smiley:
edit : mislim na cjenu jednog klika naravno :wink:

Ja sam juče imao klik preko 8€, ne mogu tačno da odredim jer je bilo još klikova, ali znam sigurno da ima preko 8€ i to na sajtu gde je prosek klika 0.11 zadnjih pola godine. Prvo sam mislio da je greška i da će ga obrisati al nisu… :smiley:

“Smart Pricing”

http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=en&answer=134761

2€ evo jedan klik - al bojim se da će ga do kraja dana izbrisati :slight_smile:
predobro da bi bilo istinito

cek, ako su oglasivaci spremni platiti 2E po kliku, zasto bi google brisao takve klikove? :S

a očito je bio nevažeći klik :slight_smile:

[quote=“Webmeister”]“Smart Pricing”

http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=en&answer=134761

[/quote]
Nije mi logično. Ako su oglašivači prije plaćali takve klikove za taj sajt, zašto bi promjenom koda cijena klika pala.
To bi znači da oglašivači odjednom dobiju jeftiniji klik, ili google naplati isto samo sebi uzme ostatak.

[quote=“Bugi”]Nije mi logično. Ako su oglašivači prije plaćali takve klikove za taj sajt, zašto bi promjenom koda cijena klika pala.
To bi znači da oglašivači odjednom dobiju jeftiniji klik, ili google naplati isto samo sebi uzme ostatak.[/quote]

Kruže priče da smart pricing može zahvatiti kompletni AdSense račun, ne samo određeni sajt.

Ovo je dobar forum post jedne žrtve:

Ovo su prijedlozi autora posta kako se oporaviti od smart pricinga (slobodni prijevod teksta sa navedenog linka):

[LIST]
[]Provjeri da li imaš sajtove koji generiraju impresije ali ne dobivaju klikove i makni oglase sa tih sajtova.
[
]Imao sam previše oglasnih jedinica na sajtovima (prije sam imao square [250x250], 2 bannera [468 x 60] i link unit), sve je bilo uredu dok AdSense nije odlučio da je to previše u rujnu… Zatim sam odlučio prikazivati samo jednu ili dvije oglasne jedinice na stranici i prestao sam koristiti link units (link units su imali dobar ctr ali nizak epc, prema tome imali su negativan utjecaj na moj cijeli račun)

[quote=“Bugi”]Nije mi logično. Ako su oglašivači prije plaćali takve klikove za taj sajt, zašto bi promjenom koda cijena klika pala.
To bi znači da oglašivači odjednom dobiju jeftiniji klik, ili google naplati isto samo sebi uzme ostatak.[/quote]

promjenom koda google više ne vidi da se radi o istom sajtu, tj tvoj oglas više nije ono za šta su oglašivači bidali.
ako je pod managed placements u adwordsu stavljena domena, uskoro bi se trebalo vratit na staro, ali ako je neka određena pozicija na stranici, onda se neće vratit, jer bi trebao obavijestit oglašivače da bidaju na novi managed placement.

probaj stavit u svoj oglas ID starog oglasa (google_ad_slot) koji je bio prije na toj stranici. nisam siguran da će radit, ali probaj pa da znamo.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja