Datum u MySQL-u

Trenutno dobijam ovakav rezultat 2012-03-24 a treba mi ovako 24-03-2012 ili jos bolje ovako 24-Mart-2012.

Kako to da napravim u MySQL-u?

Pozdrav

GGGG-MM-DD je standardni format zapisa datuma u MySQL bazu, točnije u polje tipa DATE. Možeš ga formatirati prilikom ispisa. Što točno želiš napravit, gdje želiš prikazati podatke?

Hocu ga upisati u div tag"

$datum = $red [‘datum’]; //uzimam ga iz baze

echo "

$datum
"; //ispisujem ga u div tag

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/date-and-time-functions.html#function_date-format

Dobro. Trebas formatirati taj ispis, sto nije tako tesko. Iz baze si izvukao datum u formatu GGGG-MM-DD. On ti se nalazi u varijabli $datum. Njega trebaš razbiti u 3 dijela. To radiš s PHP funkcijom explode.

Ako želiš ispisati mjesece na hrvatskom jeziku, možeš jednostavno provjeravat sa switch($mjesec).

Na kraju, pogledaj i MySQL DATE_FORMAT() ako želiš direktno iz tablice izvući datum u obliku koji želiš.

Ja sam ga u samom upitu razdvojio:

$upit = mysql_query (‘SELECT datum, month(datum) as m, dayofmonth(datum) as d, year(datum) as g FROM samstagvor’);

Probacu i tvoje rjesenje.

Hvala

Čemu komplicirati kad sam sql već ima rješenje za to?

Ja sam to riješio ovako:

[quote=“Kruu”]Ja sam to riješio ovako:

strtotime() je funkcija kojpm preferiram raditi sa datum iz baze .
Lako se izvuće koja je godina ili bolje reći lako se napravi format datumu.
Uspoređivanja datuma je isto lagano, ima još neki preverzija koji sam radio sa strtotime u samo par linija koda a koje su zamjenila kod nekih i 100 linija koda:)

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja