DDOS napad na WordPress instalacije

Kako kaže Plus na svom blogu
U toku je veliki DDOS napad na sve WordPress instalacije, a sastoji se od brute-force pokušaja probijanja pasworda. Ne samo mi, svi web hosteri na svijetu imaju u ovom trenutku problema s time.
Napad je jako dobro pripremljen i organiziran , a u ovom trenu zabilježeno je preko 100.000 ip adresa uključenih u ovaj napad.

Više o tome: Distributed DDOS attack on wp-login.php | blog.PLUS.HR

Na Site5 također…

U tijeku su veliki napadi na WordPress platformu, evo što morate napraviti! - Dnevnik.hr

treba preći na Drupal :smiley:

Pa sto je taj wp tako u ■■■■■ ili se samo radi o tome da je najkoristeniji pa ga zato i najvise napadaju?

Ne znam dali bi kod brute force napada drupal bio puno jaci sam po sebi.

joomla je jaka ko bik :slight_smile:

Najkoristeniji je i ima puno nesavjesnih korisnika (admina) koi ne updateju pluginove i wp a i stavljaju jednostavne sifre

Slažem se! Još kad imaš RS Firewall, to je to!!!

I koriste warez teme :slight_smile: Naravno da će napadati WP kada ima najviše korisnika, a samim time i najviše glupih korisnika. Koliko samo mjesečno vidim instalacija gdje je admin username…

PLugine updejtujem redovno,tj. kada izadje ona obavijest da ima update :smiley:

Sada sam malo pordaio na sigurnosti,koristeci gambov link Distributed DDOS attack on wp-login.php | blog.PLUS.HR :smiley:

Evo jedan tutorijal: Kako zaštititi Wordpress od brute force napada? - BSP Hosting