Dedicated serveri dosta jeftini

https://www.kimsufi.com/en/
Zanima me zašto su tako jeftini dedicated serveri?Jel neki scam ograniceni resursi ili gdje lezi fora u tim cijenama?Hvala na odgovorima unaprijed

Kimsufi je OVH kcer/brand. Slaba brzina mreze i generalno losa kvaliteta mreze, support je nepostojeci, ne nude RAID opciju niti na jednoj konfiguraciji. Za seedbox ili dev stroj moze posluziti, za produkciju ili ozbiljni web ne. Koliko para toliko muzike…

Jel mogu poslužiti za hostanje mc servera ili cs servera?

Što je to “slaba brzina mreže”? Imaju 100/100 down/up.

Što je “generalno loša kvaliteta mreže”?

Što se tiče hardwarea i brzine mreže, vrlo vjerojatno da. Ne znam što ti već od softvera ide za hostanje ta dva servera, nisam nikad igrao te igrice.

Po meni to izgleda dobra opcija ovo za početak bolje nego da kgb dajem 10e po serveru :slight_smile:

Ako se dobro sjećam na Kimsufi plaćaš i setup fee.

Da dobro mene samo zanimalo dali postoji neka fora jer mi je neki “Sistemaš” rekao kao da je to nešto tipa vps hahahhaha.
Čudni ljudi imaju hosting svoj i odmah te lažu samo da se njima javiš a budi i7 server za 450€ kao to pravi server. Joj
Hvala vam obojici

Ajmo redom:

tonciperic:
Što je to “slaba brzina mreže”? Imaju 100/100 down/up. - u danasnje vrijeme kada vecina ima 10-50Mbps linkove doma, 100mbps nije neki pojam brzine mreze. To je 12.5MB/s sto znaci da ako ti npr. homepage ima velicinu od 500KB, 25 ljudi istovremeno ce dobiti stranicu u jednoj sekundi. 100 ljudi istovremeno ce dobiti stranicu unutar 4 sekunde, a 200 concurrent ce dobiti za 8 sekundi ergo sporo za ozbiljan posjeceniji web.

Što je “generalno loša kvaliteta mreže”? - aka poor network performance - Poor network performance and intermittent connectivity problems; packet loss when attempting to ping the search appliance; collisions. A i tih 100mpbs varira, nije stalno.

Aky, ako je ovo islo mene da te mi lazemo i to da cudni ljudi koji imaju hosting svoj?! Kao prvo nisi nikad radio s nama. Kao drugo, jesam ja negdje napisao da je bolje da uzmes kod nas? Pitao si misljenje o Kimsufiju, ja sam ti ga dao, iz iskusta iz prve ruke. I da nakon para dana, maticna otisla, cekalo se 2 dana na zamijenu. Sad zamisli npr. da si imao na tome turisticku agenciju koja nudi paket aranzmane i last minute ponude, bez servera dva dana i njihov gubitak novaca… Obzirom da su serveri stalno rasprodani, ymmv dakako.
I da, i7 nije server grade cpu, sto npr. jeftinjii serveri kod Hertznera imaju u ponudi. Mi radimo sa Xeonima btw.
Sto se tice tog tvog “Sistemca”, nista cudno, kako ima kvazistrucnjaka i kod vas u web developmentu, tako ima i u sistemasenju… Gdje bi mi bili danas bez tih dupmera cijena :grin:

Sto se tice hostanja CS servera, za FPS, a i ostali tip igre, ali najvise FPS igre, ping je najbitniji sto znaci da ti je bitna fizicka blizina servera jer je link kvalitetniji, manje hoopova na mrezi itd. 50ms je preveliki ping za FPS, svaki nabrijani gamer ce ti rec, iako sam ja davno s 100ms pingom na wifi igrao bez problema… Tako da ovisi kakav ping zelis i kakav ces imati.

Jos malo o kimsufiju:
https://www.google.com/search?q=kimsufi+webhostingtalk+site:www.webhostingtalk.com&safe=off&biw=1440&bih=740&tbs=qdr:y&sa=X&psj=1&ei=sM6KVfX7CIfLygOPq474AQ&ved=0CC8QrQIoBDAB

Uostalom, googlaj, naci ces jos raznih komentara, ali da su za ozbiljan posao, nisu.

@serverlab Buraz ovo se ne odnosi niti malo na tebe jer ti nisi ništa nudio nego tako jednu firmu pitao pa krenuli lupati te gluposti :smiley:

Šta mislis ti kao ovako malo iskusniji dali bi to moglo posluziti za pocetak za hostanje mc servera 150-200 slotova?
Hvala

Ne radimo s MC serverima jer ne pokrivamo taj dio trzista. Ali pogledaj ovaj thread, mozda ti pomogne

http://www.minecraftforum.net/forums/support/server-support/server-administration/1936692-are-these-some-good-specs-for-a-server

Hvala puno na ovome sigurno ce nekome još pomoci ako bude trazio

Kimsufi ima jak link, ne vjerujem da im je loša konekcija na mašinama… Imao sam kod njih par seedboxova, znao sam za tjedan dana prebacit 700 gb filmova pomoću remote uploada sa kimsufi servera na streaming servise, nikad nije kočilo, ili nekog limita bilo…

Za seedbox da, napisah to… Ma uostalom, nije skupo, kako bi se reklo “za zvake”, moze probat :smiley:

@serverlab respect :slight_smile: Kvalitetan gornji odgovor. Sve ovisi o utilizaciji mreznog adaptera … ali nebi ni ja osobno uzimao nista ispod 1gbit linka. i7 i razni AMD-ovi nisu serverski OS-ovi i tocka. Nema do xeona … isto kao i onaj vic … fata je fata … al 2 put je 2 put :)) Xeon rulz.

btw …@serverlab … imas iskustva sa gaming serverma? Kolika je utilizacija resursa … ? Pitam cisto informativno … nisam nikada takvo nesto dizao na serveru.

@in4hr
ja sam do sad vrtio par battlefield 4 i voice servera na mašini od 32 gb rama, i7 (intel core)
3 servera su bila puna, i dok ova 4 voice servera su ukupno imali 400 aktivnih konekcija, na 1gbit linku,
koristio sam negdje do 14gb rama… cpu se nije baš puno dizao…
Najbitniji je link za gaming servere, dok 3 do 5 gb rama po serveru je sasvim dovoljno… no ipak isto zavisi sve od konfiguracije game servera, tj koje plugine koristiš i slično…

@robin znas mozda koje se igrice najvise sada igraju?

Mislis CPU, ne OS :smiley:
Game servere ne nudimo. Ako istrazujes, MC se jos kao drzi, ali igraju ga djeca.

@Robin gdje imas bf4 servere?

hehe, naravno CPU :slight_smile: Ma na 500 strana sam, pa se tipfeleri dogode.