Definiranje session varijabli kroz FOR petlju i upisivanje u bazu

Pozdrav,

Trebam pomoć za točnu sintaksu za ovu radnju. Ja znam u Visual Basicu, ali tu mi to dakako ne pomaže. Mislim da je ovo svakom PHP znalcu sitnica.

Naime radi se o ispunjavanju forme sa 250 pitanja. Nazvao sam polja element_1 do element_250, samo je najveći problem što je 4-5 elemenata izbačeno (nisu sad važni razlozi).

Trebam napraviti ovo:

$_SESSION['element_1'] = $_POST['element_1'];
$_SESSION['element_2'] = $_POST['element_2'];
$_SESSION['element_3'] = $_POST['element_3'];

i ovo

$sql="INSERT INTO tablica (element_1, element_2, element_3) 
values 
('$_SESSION[element_1]','$_SESSION[element_2]','$_SESSION[element_3]')";

za ukupno 250 elemenata. Htio bih to napraviti FOR petljom, ali ne želim se gnjaviti sa APP metodama. Znam da je jednostavno, ali izgubit ću 2 sata na sintaksi.

I NAJBITNIJE MI JE: Kako preskočiti polja koja nisu definirana? Ima li neki IfExists ($_POST[‘element_xx’]) :mm:??? Čak mogu i ručno u FOR petlju napisati kad mi brojač naleti na tih 4-5 vrijednosti da preskoči… ali to je jadna metoda.

Hvala unaprijed!
ex_profa

[quote=“ex_profa”]Pozdrav,

Trebam pomoć za točnu sintaksu za ovu radnju. Ja znam u Visual Basicu, ali tu mi to dakako ne pomaže. Mislim da je ovo svakom PHP znalcu sitnica.

Naime radi se o ispunjavanju forme sa 250 pitanja. Nazvao sam polja element_1 do element_250, samo je najveći problem što je 4-5 elemenata izbačeno (nisu sad važni razlozi).

Trebam napraviti ovo:

$_SESSION['element_1'] = $_POST['element_1'];
$_SESSION['element_2'] = $_POST['element_2'];
$_SESSION['element_3'] = $_POST['element_3'];

i ovo

$sql="INSERT INTO tablica (element_1, element_2, element_3) 
values 
('$_SESSION[element_1]','$_SESSION[element_2]','$_SESSION[element_3]')";

za ukupno 250 elemenata. Htio bih to napraviti FOR petljom, ali ne želim se gnjaviti sa APP metodama. Znam da je jednostavno, ali izgubit ću 2 sata na sintaksi.

I NAJBITNIJE MI JE: Kako preskočiti polja koja nisu definirana? Ima li neki IfExists ($_POST[‘element_xx’]) :mm:??? Čak mogu i ručno u FOR petlju napisati kad mi brojač naleti na tih 4-5 vrijednosti da preskoči… ali to je jadna metoda.

Hvala unaprijed!
ex_profa[/quote]

To bi ovako nekako išlo:

Radi, thnx! (ide reputacija malo gore :D)

Vezano za istu temu, dosta toga sam uspio napraviti, ali sam zapeo na automatskom upisivanju u bazu. Napravio sam 2 Session varijable koje sadrže string koji je potreban za SQL upit (kolone i vrijednosti) i pokušao ga upisati preko varijable na ispravno mjesto. Prije toga sam testirao kakva je sintaksa tih stringova i čine mi se sintaktički ispravnima.

A vrijednostitih session varijabli su:
$_SESSION[‘string1’] = kolona_1,kolona_2,kolona_3
$_SESSION[‘string2’] = ‘vrijednost_1’, ‘vrijednost_2’, ‘vrijednost_3’

Da li smijem ovako definirati te zapise? Ako da, da li uočavate neku sintaktičku ili logičku grešku?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja