Deindexiranje i link profile cut off?

Ako ggl indexira stranicu(mislim na odredjenu podstranicu) pa je deindexira jer si npr previse spamao sa linkovima po profilima i blogovima kako je vratiti da je ponovo indexira?

Takodjer ako ti ggl odreze link profil iz isto goreg navedenog razloga, dali i kada ce ga vratiti te kako ga “pozurit”?

[quote=“marko_roi”]Ako ggl indexira stranicu(mislim na odredjenu podstranicu) pa je deindexira jer si npr previse spamao sa linkovima po profilima i blogovima kako je vratiti da je ponovo indexira?

Takodjer ako ti ggl odreze link profil iz isto goreg navedenog razloga, dali i kada ce ga vratiti te kako ga “pozurit”?[/quote]

Ne znam zašto si uopće to i radio kad profile links imaju vrlo malu vrijednost. U skoro vrijeme nikakvu. Sačekaj neko vrijeme možda ti se big G smiluje.

[quote=“marko_roi”]Ako ggl indexira stranicu(mislim na odredjenu podstranicu) pa je deindexira jer si npr previse spamao sa linkovima po profilima i blogovima kako je vratiti da je ponovo indexira?

Takodjer ako ti ggl odreze link profil iz isto goreg navedenog razloga, dali i kada ce ga vratiti te kako ga “pozurit”?[/quote]

google ne deindexira stranicu zbog backlinkova, jer tada bi mogao konkurentni sajt ubit od spam BL-ova sa npr. XRUMEROM i sajt bi bio deindexiran, tek tada bi nastao kaos

ako hrpa takvih linkova se baci na sajt, prije će se dogoditi situacija da ti google jednostavno ne računa te linkove

nemoj koristiti forum BL-ove, nemaju nikakvu korist više, probaj sa social network sajtovima, probaj izvuć neki BL sa high authority sajtova, napiši blog na google blog hostu itd…

Da, vidim da profile links jako malo vrijede kao i mnogo toga drugoga sto je “prije” vrijedilo i da jedino high authority linkovi prolazi i daju neku extra vrijednost, nesto i blog komentari.

A morao sam probat sve to da vidim kako radi i kakav je rezultat posto prije nisam imao prilike. Mozda sam zabrijao da je link profile cut off, ali po ggleu ne dobijem nikakve backlinkove u popisu a opet znam da ih ima. Sto se tice deindexacije, ili je nije indexirao ili je deindexirao, cudno mi je da je nije idexirao kada je 300 drugih indexirao a ova je bila medju prvim kreiranim na tom siteu, probat cu je ponovo na front staviti da vidim da je mozda skuzi ponovo.

Vodjenje da je ggl dobar mi ne znaci nista, par ljudi ima tu teoriju ali samo jer misle da je to tako jer bi to bilo “right” a opet evo iz nedavne povijesti googlea i Pande mozes vidjet da su mnoge sitove isto tako i “ostetitili” svojim novim algoritmima koji nisu bili bas low quality. Vjerovatno prije algoritam ide…

Zastiti velike i bitne, zastite brandove pa onda prema manjima, gotovo sam siguran da im algoritam ide da ako neki novi/manji i za njih nevazan site ima hrpu novih linkova, da je to neki spam i da onda taj link profile ode u smece. Na kraju i ja bi ga tako napravio :slight_smile:

[quote=“marko_roi”]Da, vidim da profile links jako malo vrijede kao i mnogo toga drugoga sto je “prije” vrijedilo i da jedino high authority linkovi prolazi i daju neku extra vrijednost, nesto i blog komentari.

A morao sam probat sve to da vidim kako radi i kakav je rezultat posto prije nisam imao prilike. Mozda sam zabrijao da je link profile cut off, ali po ggleu ne dobijem nikakve backlinkove u popisu a opet znam da ih ima. Sto se tice deindexacije, ili je nije indexirao ili je deindexirao, cudno mi je da je nije idexirao kada je 300 drugih indexirao a ova je bila medju prvim kreiranim na tom siteu, probat cu je ponovo na front staviti da vidim da je mozda skuzi ponovo.

Vodjenje da je ggl dobar mi ne znaci nista, par ljudi ima tu teoriju ali samo jer misle da je to tako jer bi to bilo “right” a opet evo iz nedavne povijesti googlea i Pande mozes vidjet da su mnoge sitove isto tako i “ostetitili” svojim novim algoritmima koji nisu bili bas low quality. Vjerovatno prije algoritam ide…

Zastiti velike i bitne, zastite brandove pa onda prema manjima, gotovo sam siguran da im algoritam ide da ako neki novi/manji i za njih nevazan site ima hrpu novih linkova, da je to neki spam i da onda taj link profile ode u smece. Na kraju i ja bi ga tako napravio :-)[/quote]

Da, oštetili su i velike igrače, ali većina tih sajtova se počela masovno igrati sa blackhat tehnikama, većina se na kraju i opekla nakon izlaska pande (nisu banirani, pao im je promet). Google želi samo što relevantnije stranice na vrhu pretrage, to što su i velike kaznili je samo dokaz da su pravedni…sad ne znam kako tebi, al meni gugl dobar, evo svaki mjesec me hrani, plaća mi račune, cugu i ostale stvari za rekreaciju i slobodno vrijeme:potboy:

Ma ok, ggl je super, bolji od svih, cuo sam i da daje picke nekima :slight_smile: salim se, sve ok, nemam nista protiv ali nisam za andjelizaciju nikoga/nicega. Sto se tice relevantnosti, to je sigurno tema za debatu :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja