#DeleteFacebook uzima sve vise maha

Da li je ovo pocetak kraja? Sve vise publishera se ukljucuje u akciju, i to ne “publisher iz Cazina” nego veeelikiiii igraci.
Izgleda da je Zekembergova pohlepa pokrenula lavinu koju ce tesko da zaustavi…
Sta mislite, sta nam sledi?

Ja mislim da tu samo gube ti koji brisu , a za manje je mozda i bolje dobice vise prostora , ne moze tek tako da se srusi imperija

Pocetak kraja…ja licno sumnjam, ipak su ljudi previse “navuceni” na FB. Osim toga najveca konkurencija im je instagram.

Mene vise brine sto kompanije sa takvom infrastrukturom poput fb ne smeju da trpe prevelike finansijske gubitke i verovatno ce da ucine sve da to nadoknade…a to moze da bude preko nasih ledja.

Takodje treba ispratiti sledece korake velikih publishera koji su obrisali fb. Kom “Bogu” ce sada da se priklone. Kapiram da imaju veliki tim koji, valjda, zna sta radi.

Ma preko nasih ledja ne moze da ide, zato sto mi zivimo id tudjih reklama. To pogadja oglasivace kojima je sve veca cena oglasavanja. Moje misljenje da su se previse osilili, a da itekako sve moze da pukne preko noci. Obicno se velike promene i dogadjaju tako, kad se najmanje nadas.
Problem je u tome sto FB hoce 2/3 kolaca pa i vise. Oni sva ova rezanja opravdavaju laznim vestima, a da hoce obracunali bi se sa time u roku od nedelju dana. To je samo izgovor da bi naterali ljude da jos vise daju na reklame.
Ja u principu razumem ove velike sto izlaze iz svega, znate koliki trud treba uloziti da dobijes 10+miliona pratilaca po stranici, i onda ti sve to FB uskrati.

nekako je to sve počelo od kad je musk obrisao svoje stranice na fbu … a znamo da se elon musk oko nekih stvari posvadjao sa zuckerbegom

masoni čine svoje

Da sve je pocelo sa njim. A gde ce da se zavrsi i da li ce da se zavrsi videcemo.
Mada nije pocelo sa njim, prvo je Little Things objavio da se povlaci sa FBa.

Pa upravo na to i mislim, fb i dalje ima najbolji eCPM, zar ne? Verujem da ce to u nekom narednom periodu da pada…sto je i logicno. Pored toga i mi ponekad moramo malo da boostujemo stranicu…

a nece da pada ako cene reklama rastu, ali moze da se odrazi tako sto ce oglasivsci da traze drug resenja jer ce FB da im bude preskup. Dok kog oglasivaca ima, nama je dobro. Pod uslovom da se reach ne menja.

ako sam dobro upratio to je bila firma sa par zaposlenih koji su proizvodili content i povukli su se jer je facebook srzoao reach?

Elon Musk je takodje izbrisao svoj profil sa fejsbuka i oficijelnu stranicu tesle tako da definitivno ce ovo biti jak udarac na fejsbuk jer je u pitanju veli broj ljudi koji je pratio te stranice

Jedna od najpoznatijih stranica, nesto kao boredpanda, brightsite, imali su 50 zaposlenih a stranica je imala 13 miliona fanova.
@webs123 a sada playboy…

Danas je i mozila postavila dodatak za zastitu korisnika od pracenja fejsbuka

Svaka posrnula ekonomija ima dve opcije da se “vadi”. Da spusta cene i ide na masovnost, ili da dize cene i na taj nacin dize profit. Nisam ekonomista i ovo je previse grubo receno, ali sustina je tu negde.

FB u ovom slucaju ima jos jednu opciju vise, jer oni diktiraju reach, pa na taj nacin zadrzavaju deo kolaca.

Pre nekoliko godina upravo akcije fb-a na berzi su pale i Mark je izgubio oko 4 milijarde, jer nisu imali prostora gde da prikazu reklame, tako je nastao IA.
Danas me sve vise brinu oni sivi kvadrati koji bi trebalo da budu reklame…jer mi se cini da nemaju dovoljno reklama da prikazu…iskreno se nadam da gresim.

Glavni problem kod ovakvih previranja je taj sto sada svi veliki gledaju kako da ih sapletu i gurnu sa litice jer su sujetni. Sad ce mnogi da gledaju da im postave nogu i da ih dokusure. Ja ocekujem u narednim danima tek istupanja sa FBa. Bice ovo tezak period za FB.

Ma ti prwzni kvadrati su jer se ne ucita reklama, koliko se puta desi da na Adsensu ne pojavi reklamu, mene to ne brine.
Ja se nadam da cemo svi da profitiramo iz ive situacije i da ce da pojacaju reach na stranicama. Ali bez neke najave nego da ce samo da povecaju ne bi li se dodvorili izdavacima. Svaka najava toga bi pokazala ranjivost u slabost, zato mislim da ce samo da povecaju. Bar bi ja tako uradio da sam na njihovom mestu.

"Iz tvojih usta u Božje uši "

EDIT: Svi ovi publisheri koji su otisli sa fb, mislim da su otisli zbog smanjenja reach-a, ova afera im je samo izgovor.

1 Like

ja ionako ne znam uopšte kako postoji reach, ja već odavno nisam vidio na mom news feedu NIJEDAN post sa neke stranice koju sam lajkovao

Pa ja to odavno pričam… Reach više uopšte ne odgovara nekom stvarnom stanju.

Evo jučer, prvih pola sata (znam da im je cache ipak puno “kraći”) Reach 376, a 69 komentara, a itekako vidim da dolazi posjeta s tog Posta … Međutim ovdje je očito namjera da Admini letimičnim pogledom na Reach odustanu od Postova te vrste ili od Postova uopšte!

O svemu ovom sam pričao u jednoj temi prije nekih mj dana, gotovo svi ste sudjelovali pa znate na što mislim.

Pohlepa je najveći grijeh, ali je nažalost uređena mana svakog čovjeka…

Facebook je nagrabusio, samo je pitanje postoji li neka društvena mreža koja je spremna uskočiti na njegovo mjesto i postati lider.

Baš slična situacija se nedavno dogodila na Hrv tržištu trgovačkih lanaca. Agrokor i njegovi šefovi su bili pohlepni i mislili da im nitko ništa ne može.
Dogodilo se oni što bi 99.99% Hrvata reklo da je nemoguće.
Odmah nakon pada Konzuma, Tommy je zavladao Dalmacijom jače no ikada, Lidle se utaburio na mjesto broj 1. U Hrv… i konzum više nazad ne može.

Inace nikom ne zelim zlo, ali mislim se da će se Agrokor scenarij dogoditi i FB-u

vidiš sad si me strašno zagrijao hmmmmm hahaha

2 Likes

Hahahah, samo jako, skucaj nešto na brzinu i zadaj završni udarac FB-u :stuck_out_tongue:

1 Like

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja