#DeleteFacebook uzima sve vise maha

Teško… neide to tako brzo + svijet društvenih mreža se pomalo polarizovao.

A dokaz zašto je teško jeste i slučaj u kome praktično sva pamet svijeta i sav novac svijeta, a koji je imao Google, nije uspio od Google plus mreže napraviti ništa više od “dosađivanja” Gmail korisnicima

Trebali su u startu pomalo više ulagati u YouTube na sličan način, ali…

1 Like

Nadam se jeftinijim reklamama sad :smiley:

Reddit bi jedini možda mogao nešto uraditi.

Ja bas kupujem Reddit naloge i to jeftino nesto po 10-20$, bas sam pre dva dana uzeo jedan 12.5k karma za 10$.

Bas sam nedavno malo gledala tu Little Things stranicu i cudila se kako je moguce da stranica sa milionima fanova ima tako malo lajkova, sherova i komentara po postu. Ne sjecam se sad tocno ali cini mi se da su im objave imale neke sramotne brojke lajkova, tipa manje od 100. Mislim da im se taj Facebook page uopce nije isplatio tako da me ne cudi da su se povukli.

:grin:Samo da Kajli Dzener ne obrise FB, to ce ih slomiti :):slight_smile:

Origanalan sadezaj, zanimljiv, viralan, raznovrstan…Ali dzaba, a pogledaj stranice koje sheruju rijaliti gluposti i lazne vesti!
Ja od uvek pricam, boli dupe i FB i Google za korisnicki dozivljaj!

1 Like

Ma zivim za dan kad ce ta pohlepna smrdina, kradljivac tudjih ideja da ostane sa sakom dolara. A sigurno da hoce, vodeci politiku kakvu vodi. I nadam se da ce ga tuzbe debelo ubiti, taj smrad se predstavlja nekim intelektualcom a sve pokrao, pa lako je kad ukrades 38 milijardi praviti druge poslove.

I ne znam kako do sada nisu potegle tuzbe za kradju drugog smisla, ja sam platio za 100k lajkova a ta smradina ubaci algoritam da objave moje stranice vidi 10k ljudi, pa gdje je ta logika. Zasto ga veliki nisu tuzili za tu enormnu kradju. Ako je 100k lajkalo moju strnaicu, logicno je da ti ljudi zele da vide objave od te stranice, a pri tome ti je to naplatio. Stvarno mi ne ide u glavu kako se ne vrte tuzbe ovoga tipa…I instagram ubija istim stvarima.

Livsi keru zidovski!

1 Like

Pa nije bas tako… 100k ljudi je lajkovalo stranicu… ali ne postoji dovoljno provedenog vremena da se vidi sav sadrzaj svih stranica koje si lajkovao…

Evo jedan zanimljiv podatak- U srbiji ima TRI STOTINE stranica koje imaju 200k i vise lajkova (a mozda i preko 300 posto nisu ovdje sve uracunate)…

Ja mislim da na svom profilu (star 10-ak godina) imam skoro 2000 lajkovanih stranica (doduse vecina neaktivna). One stranice koje su aktivne (poput recimo telegrafa, neverovali ili da, DDL itd… objavljuju po 10-15 postova u prosjeku dnevno… Ajde recimo da imam 500 lajkovanih stranica koje su aktivne… nek u prosjeku svaka objavi po 5 postova… To je 2500 postova. Nek mi treba 5 sekundi da svai post “pogledam”… to je 2500*5= 12,500 sekundi iliti 3,5 sata samo da listam newsfeed da bi sve vidio… i tako svaki dan… Znaci nemoguce…

Nije fb srozao reach, nego je jednostavno previse konkurencije… Od aktivnih stranica prije 5 godina, sa vise od 100k lajkova si imao samo DDL i Neverovali ili Da… mislim da i nije bilo nicega drugog… a sad imas tristo stranica sa preko 200k… Znaci premala bara, previse krokodila

strnaica = FB stranica, OP.P.

Ovo mi izgleda kao da se događa u zoni sumraka. :smile:
Oprosti Cupo from Makarska molim te, ovo sam samo glasno razmišljao, inače se suzdržavam… :smile: :o:

1 Like

@c3po hahahahahhaha nisi puno pogrijesio.

A 11116 ovo sto si ti napisao, to je samo mozda teoretski tako, a u praksi nije. Prije godina…nije postojala bas tolika konkurencija, pa je reach opet imao algoritam, nikada nije cak bio ni blizu 50%, a da ne govorim o ovome 100%. Druga stvar sto 90% ih bas i lista fb minimum 3,5h.

Ja sa licnog profila nisam lajkao 30 ukupno stranica, koje me zanimaju pa opet njihove objave ne vidim.

1 Like

Meni je strašno čuti nekog kad kaže ima Instagram a nema FB, ja obrnuto, nema ništa bez FB. Džaba njima ti hashtagovi.

Na instagramu, viralni klipovi u prosjeku imaju oko 5m pregleda, dok na FB-u imaju po 50m pregleda :wink:

Ljudi vole te rijaliti gluposti, inače nebi bilo popularno…

To samo stranice koju su izlistane na Social Bakers sajtu? Ima najmanje 500 takvih stranica samo što nisu sve tamo izlistane…

Jeste srozao doseg i sjebao news feed al ima i konkurencije baš dosta…

Pa sta nije instagram u vlasnistvu facebook-a odnosno Marka Z.? :smiley:

1 Like

Oprosti mu što priča o temi koju ne poznaje dovoljno :slight_smile:

2 Likeova

Slozicemo se da #deletefacebook je uzeo velikog maha i da ce najverovatnije jos velikih stranica napustiti facebook, ali je pitanje sta je sa instagramom jer je i instagram u vlasnistvu facebooka i dali ce korisnici napustiti i instagram. Samo se pitam dali im je ista politika privatnosti ista kako na fejsbuku tako i na instagramu.

nece instagram jer ga tinejdzeri vole, djeci je bitno da je profil zaključan da roditelji ne vide profil, sve ostalo možeeee :smiley:

Ja bih iskreno volio da se sjebu facebook i instagram… da se vrati doba chatova i foruma i domacih drustvenih mreza (dernek, tulumarka, trosjed, furka…) Tad su ljudi dosta iskreniji bili, a nema ni glupih indijaca koji dodaju u prijatelje cim vide zensko ime i sliku… :slight_smile:

www.Dal.Net je još uvijek živ :slight_smile:

Sad kako ovo napisah, sjetih se da sam tamo registrovao Nick bas te 1999. - jbt. al’ se stari :stuck_out_tongue: