Deutschland, wir kommen! 🇩🇪

Ma ne bori se tako, nego bivaš promena koju želiš videti u svetu. To je mirna borba, dugo traje al je jedino vredna.

1 Like

Najsmješniji su mi ovi koji čekaju rezultate izbora pa da napuste državu. Kao ako bi na vlast došli oni njihovi bilo bi nam bolje :smile: Ljudi treba da shvate da nikada neće biti bolje. Ako se možeš izboriti za sebe u ovakvom sistemu, super. Ako ne, bolje je odmah pakovati kofere, jer nijedna stranka neće promijeniti ovo stanje.

4 Likeova

Covjek joji ne priznaje ovu drzavu, bude predsjednik iste. Apsurdno, strasno, tuzno…onda ovih 160.000 krezavih, izabere drugu varijantu “dodika”.

Sve u svemu, moje posljednje glasanje…nikada se vise necu odazvati.

Kako ne shvatate da oni koji ne glasaju, glasali bi protiv trenutnih. Oni koji glasaju, glasaju za trenutne. Njima odgovara da ne glasate.

2 Likeova

To bi znacilo da sam politicki opredeljen i da glasam za opoziciju. A kao sto rekoh i jedni i drugi su go vna. Na celom Balkanu. Meni kao pojedincu nec da bude bolje ma ko god bio. Ja i samo ja sam taj koji utice na ono kako ce da mi bude, a ne bilo koji politicari.

4 Likeova

A meni je najsmješnije kada na osnovu dva posta kreiraš mišljenje o nekom :wink:

Temu sam napravio iz zezancije, zato sam i stavio “hehe” na kraju i sliku Đekne.

Odlazak nisam mogao planirati prethodne izbore, jer tada ni ličnu imao nisam. Drugo, nisam očekivao da pobijede moji, već ljudi sposobni za izabranu funkciju. Ne zanima me koje je nacionalnosti i vjere, zanima me njegove znanje i razmišljanje. Iako sam odgojen u društvu gdje su moje vršnjake i mene dijelili na sve strane, nisam izrastao u osobu koja će dijeliti. Štaviše, prije 2 godine sam napravio sam posao gdje su radili Hrvat, Srbin, Crnogorac i ja Bosanac, super ekipa bila. I sada bih ja trebao nastaviti živjeti u državi gdje nas dijele na svakom koraku?

Nisam očekivao da će mi od sutra biti bolje, već da će doći oni koje će me prestati dijeliti, koji ne razmišljaju na takav način. Kada bi prestale podjele, došlo bi i bolje vrijeme. Međutim, sva trojica izabranih za Predsjedništvo su nas podijelili u svojim prvim izjavama nakon pobjede. Ne želim biti stanovnik takve DRŽAVE!

1 Like

Ko je svojim djelima od politicara pokazao da je sposoban, pravican i dobar coek? Ako mi neko takvog nadje ja cu rado glasat za njega, ali takav nece skupit nista glasova ili jos prije takav nije lud da se bavi politikom. Zna se ko ulazi u politiku ili u sta politika pretvara coeka i ja svoj glas necu davati nijednom od njih. A nova vlast se ne mjenja mojim glasanjem i glasanjem ostalih neglasaca no uticajem jacih igraca. I kad odu ove vlasti i vlastodrsci bice zbog tih jacih, a ne zbog aktiviranih neglasaca.

Mozes misliti u prostom zbiru kad dodas odredjenu cifru da bi prevagnulo na drugu na izborima, ali takva racunica nije ostvariva jer nije nimalo prosta.

Zato treba dati šansu onim koji nisu bili, ja glasam za nezavisne kandidate. Ukoliko ne glasaš ostaje korupcija. Samim time, ti si učesnik jer ih nisi pokušao svrgnuti sa vlasti.

I ja se u svemu slažem sa tobom. I bio sam naivan kao i ti sada i mislio da će doći dan kada će svi građani raditi zajedno da izgrade bolju državu. I onda sam se probudio i shvatio da smo svi, od glasača do političara govna i stoka koja ne zaslužuje bolje.

I to što misliš da su “trojica izabranih za Predsjedništvo su nas podijelili” grdno se varaš. Iza svakog od njih stoji najmanje 100.000 hiljada ljudi koji dijele isto mišljenje. Ti ljudi su ih birali da bi upravo to radili. Nepismena stoka koja na spavanje ide praznog stomaka i koja će umrijeti siromašna ali kojoj je najveći uspjeh to što će ti vrijeđati vjeru, narod i državu.

I zato nam nikakvi izbori neće ništa primijeniti, jer krivac je narod a ne političari.

1 Like

Bio u dojcland i vratio se. Samo arbajt i arbajt, plata bila 3000 eura.
Kad platis porez, hranu, stan koji ne možeš vise ni naci, jer kad vide da si balkanac pobjegnu od tebe, ostane ti na kraju par stoja ustedjevine.
Života nikakvog nema, skupljas godinu dana pare da ih možeš trošiti u Bosni, tamo izadjes jednom sedmično i pazis sta ćeš popiti jer su im preskupe cijene.
Žena dobila dobar posao u BiH i odlučim da se vratim. Ovdje imam svoj stan, režije plaćam 50 eura mjesečno, ostane nam 900 eura da trosimo na sebe.
Ovdje sa 1000 eura živiš kao Bakir. U njemačkoj jedino možeš dobro živjeti ako si programer, doktor ili ako imaš neki dobar fakultet završen, ako ideš tamo samo sto je trend da svi idu, brzo ćeš se vratiti. Kao što se vraća dosta medicinara, koji su mislili da nece prati guzice starohanima.

Ovdje, a i u regionu nikad nece biti bolje, jer ti nece dozvoliti veće sile da bude bolje, oni prave krize i nezadovoljstvo građana, kasnije ti nude razne kredite i sl.
U EU i ostala sranja ucices tek kad bude njima odgovaralo i kad vide neku korist u tebi od toga. Naši političari mogu samo malo ubrzati taj proces.

Da skratim, pišem preko mobitela.
Život u BiH:

  • ako fino zaradjujes, beg si, na svome si, imaš minimalne troškove života, slobodan si svaki dan da ideš kud zelis s prijateljima, zdravstvo besplatno imaš, ako nećeš da čekaš u redu, imaš i privatnike dobre, zube besplatno popravljaš, auto jeftino održavas…

Život vani:

  • jedina prednost je sto imaš posao koliko toliko siguran i vazda možeš naci nesto novo.
    Olakšano ti je da kupiš auto od 10.000 eura, jbg ovdje moraš kupiti od 6-7.000.
    Doktori skupi, zube i auto ne smiješ ni popraviti.
    Po meni je jedino to prednost života vani sto možeš priuštiti sebi neke stvari koje ovdje ne možeš, ali zbog auta i nekih luksuznih stvari ne bih isao.

Ovo je moje vidjenje i poredjenje kada imaš ovdje dobar posao.

6 Likeova

Upravo. Nego, šta je dovelo do toga da narod ne zna razmišljati svojom glavom? Zašto je veliki broj glasača nepismen? Zašto je narod zadovoljan sa 500KM u džepu?

E to ti ne bih znao reći. Čini mi se da ljudi na ovim prostorima generalno ne znaju razmišljati svojom glavom i da im je potreban čoban koji bi im davao naredbe. A zašto smo nepismeni - zato što je Alija Sirotanović tražio veću lopatu. Uvijek nam je bilo lakše fizički raditi nego malo uključiti mozak. I zato je Balkan, uvijek bio i uvijek će ostati crna rupa Evrope.

1 Like

Brutto ili Netto? ()

Nisam neki stručnjak za politiku ali iznijeti cu svoje mišljenje što se tiče politike u BiH…
Sve su to ista govna od prvog do zadnjeg, pratio sam političke kampanje i nemaš pojma koliko sam se nervirao čak sam na Tuzlanski.ba ostavio svoje mišljenje o Radočiću te sam dobio ban na stranici i suspenziju za poruke/komentarisanje/dijeljenje 24h od strane facebook-a.
Radončić nakon objave rezultata kaže " Ovo mi je olakšanje što neću biti član Predsjedništva BiH (PA DRUŽE ŠTO SI SE KANDIDOVAO UOPŠTE ZAŠTO SI UZEO 2-3 MILIONA ZA KAMPANJE ?)

Lijanović hoda sa metlama po BiH, vozi se autobusom sa parolom kad budem ja na vrhu sva vozila se prodaju politicara neka se voze javnim prevozom, gura vozila po ulicama… Oj majko a oštetio tu istu državu kojom zeli da manipuliše za 11 MILIONA MARAKA a mene ganjaju za ■■■■■■ 30-40hiljada :smiley:

Narod nije normalan, sinoc u pola noći to se vesele kroz grad SDA zastave, ono WTF ?
Ne razumijem ni one koji glasaju za njih jer su preko njih dobili posao, evo moja sestra radi u firmi gdje je vlasnik firme bio kandidat za parlament, ja za njega nisam glasao niti je ona…
Drugi problem je neregularnost izbora, moje mišljenje je da bih trebali uvesti videonadzor, te prevozi glasačkih listića također da su pod videonadzorom… Ali naravno vladajuči to nikada neče dopustiti jer ne bih pobjedili na izborima.
Kupovina glasova “Bugarski voz” jučer je bila prekinuta u jutarnjim satima, naime čovjek je uzeo njihov papir od SDA stranke, unisao i trebao iznijeti svoj listić ali on je isti taj pocijepao pred svim narodom i došlo je do nereda tuča naravno.

Moj sam izlazak na izbore mi je bio sraman. Naime mene je bilo sramota tih 30-40 ljudi koji bukvalno bulje u tebe i prilaze traže glas nude novac. Isto kao neki prosjaci. Iskreno mene je bilo sramota.

Sve u svemu mlad sam (23) upisao sam već danas NJEMAČKI i aBd Geh nach Deutschland 1.1.2019 …
Ne zelim da budem više dio ovog sistema, zašto da mi mrtvi određuju sudbinu ?
Zašto da mi starci (političari) određuju sudbinu ?
Zašto trpiti ovaj teror na stanovništvo što se tiče poskupljenja ?

Svjestan sam da ni u Njemačkoj nije zlatno da se mora raditi ukoliko želiš opstati ali barem znam za što radim :slight_smile:

1 Like

evo samo da iznesem par činjenica:

  • dodik je čovjek koji je u hagu svjedočio u korist ratnog zločinca karadžića
  • dodik je čovjek koji je mjesecima zataškavao ubistvo davida dragičevića i javno za momka govorio da je narkoman
  • dodik je čovjek koji je na američkoj crnoj listi (mislim da će sada bih biti u rangu sa sjevernom korejom i iranom jer imamo zvaničnike na crnim listama)
  • dodik je čovjek koji drži rtrs pod šapom godinama, gdje njegovi savjetnici kontrolišu program televizije
  • dodik je čovjek koji je uništio bobar banku, banku srpske, IRB republike srpske a i pavlović banka je na klimavim nogama
  • dodik je čovjek koji je kešom platio vilu na dedinju pa nakon toga digao kredit da je kupi
  • dodik je čovjek koji javno na skupu kaže ko ne glasa za nas dobit će otkaz

idemo dalje, ponašanje SNSDovih članova na terenu, snsd ima 189.000 članova, recimo da je 40-50.000 zaposleno u državnim institucijama a ovo ostalo je njihova familija

  • javno su kupovali mjesta u biračkim odborima (ima milion mjesta u RSu gdje u odboru svi iz SNSDa gdje su mogli da rade šta hoće sa listićima)

  • javno su kupovali glasove, postoje spiskovi ljudi koji su potpisivali da će glasati za SNSD pod prisilom

  • javno su kršili izbornu šutnju

  • za predsjednika RS je 60.000 nevažećih listića

i pored svega toga, naravno da je bilo pojedinaca koji su glasali za SNSD

suma sumarum, ovi izbori u bih su dokaz da je naš izborni sistem bušan, pun rupa i, s druge strane, ovo je dokaz da je narod glup

ne vjerujem u ove izbore, ne vjerujem u izborni proces, ne vjerujem da je ove ljude izabrao NAROD, ne vjerujem u to i niko me neće uvjeriti da je ovo legitimno

Često je posao u Njemačkoj stvar sreće nažalost…

Moj kolega je otišao raditi u Metro u Austriju (viličarist), ženu zaposlio blizu Metroa u kantini u kuhinji…radno vrijeme 5 dana po osam sati i dva dana slobodno, praznici plaćeni 250%…

Njih dvoje zaradi cca 5500 eura, doplatak za dvoje osnovnoškolske djece još par sto eura…
On kaze da svaki mjesec odvoji sa strane bar 1500 eura kad riješi režije, stan i hranu…

Planira gore ostati tih 5 godina, vratit se sa ušteđenom lovom, otplatit kredit koji mu sad isplaćuju podstanari u stanu koji je ostavio i kupit auto jer gore koristi samo javni prijevoz…

Djeca će znati tečno njemački što će im ovdje biti veliki plus, a on i žena će imati osiguranu minimalnu njemačku penziju od 500 eura da im pomogne ovdje pod stare dane…

Njegovo je mišljenje da tih pet godina što su sami i odvojeni od svojih nije ništa naspram vremena koje je tu izgubio radivši za 4000 kuna a ima kredit za stan…

Znači, nije doktor niti ima fakultet, već ima sreće…:roll_eyes:

1 Like

Nije narod glup,samo je problem sto voli masovni mazohizam.

1 Like

@ MartacroataOvo si super napisala da je u životu najvažniji faktor nafaka i sa time je sve rečeno.
A sa druge strane svi treba da shvatimo da su mnoge vođe dobile odlično razrađen sistem koliki broj treba biti uposlenih da bi imali sigurno biračko telo i Indijska serija mandata koja će trajati za njih “beskonačno”. Sve drugo je samo plus, napuštanje države, asimilacija dece gde odu u novu sredinu, sve veći broj onih sa što manjim IQ - da bi bili poslušni i sl.
Da li je jedini način opstanka znanje i krug istomišljenika, to će vreme pokazati?

1 Like

Bio si na tom prosvjedu?

Čiko se i zahvalio što niste glasali :smiley: jer da jeste, vjerovatno ne bi dobio.
https://tv1.ba/istaknuto/dzaferovic-proglasio-pobjedu-hvala-onima-koji-nisu-glasali/

1 Like