Deutschland, wir kommen! šŸ‡©šŸ‡Ŗ

Brutto, da je bila netto ko da bih se vratio :smiley:

U historiji BiH nije imala goreg clana predsjednistva, nesposobna ljiga.

on će samo sjediti, bake će da rukovodi :smiley:

ZaÅ”to se opterećujete? Isto bi bilo tko god da je pobjedio. Ako bi slučajno doÅ”ao netko poÅ”ten koji bi se stvarno zalagao za boljitak naroda taj bi brzo bio ubijen ili samo maknut sa pozicije. Isto vrijedi i za Hrvatsku, Grčku, SAD, Njemačku itd. U Grčkoj se puno očekivalo od one Sirize ili kaj je već (Cipras i ekipa), pa su naglo zaÅ”utili i uÅ”li u deal sa MMF-om plus pristali na joÅ” hrpu drugih ustupaka eliti. Da je bilo drugačije, već bi ih zamijenio netko posluÅ”niji. To je tako i to su činjenice.

Ja ne glasam niti ću ikad viÅ”e glasati, za bilo koga. ZaÅ”to bih ja uopće birao tko će biti moj gospodar? Pa nisam ja hebeni rob! Ja nemam gospodara niti ću se ikad nekome pokoravati.

Ajde da neka djelatnica u Konzumu priča o odlasku u Njemačku, ali tu nas valjda većina radi preko Interneta posao koji se može raditi sa bilo koje lokacije na Zemlji i u stratosferi i za koji je tržiÅ”te cijeli svijet. ZaÅ”to ostavljat svoju rodbinu, prijatelje, navike itd. Znam najmanje 30-ak ne povrÅ”nih poznanika nego ljudi koje dobro znam koji su otiÅ”li van (pretežno Njemačka, Irska, NorveÅ”ka, Kanada). Koliko znam, niti jedan ne zarađuje viÅ”e nego Å”to se redovno zarađuje naÅ”im poslovima ako si imalo dobar u tome Å”to radiÅ”. Moj posao je domaining, neki drugi tu vrte affiliate Amazon i sl., neki IA itd. To sve se može raditi i odavde, a joÅ” ako imaÅ” muda dati otkaz i posvetiti se samo online poslu onda je stvarno glupo ići u nekakvu Njemačku raditi kao konj i ne imati gdje otići na piće iza 9 pm. Da, jedan prijatelj je u nekom minhenskom predgrađu i veli da nema gdje popit pivu iza 9pm osim ako ode baÅ” u Minchen.
Ja sam na odmoru od 15.06. jer je tad počelo Svjetsko, a evo joÅ” uvijek je lijepo vrijeme i ne vraća mi se joÅ” doma. NeÅ”to jesam povremeno odradio, ali to sve zajedno je bilo par sati u ovih par mjeseci. Ajde kod Å vabe uzmi ā€œgodiÅ”njiā€ od 4 mjeseca :wink:

Mene nervira stanje u državi, ali se neću selit. Neka se oni sele. Radije ih ignoriram gdje god mogu i radim po svom.

6 Likeova

Iskreno, kad bi se vise radilo na sebi nek pricalo o stanju u drzavi vise toga bi se napraviloā€¦ Vecina krivi drzavu, ljude u drzavi, mentalitetā€¦ tak je bilo prije 50god i za 50god, zacarani krugā€¦to je barem najlakse. :smirk:

Takoder, odlucio sam ostat u Hr. ne pada mi na pamet oticiā€¦ Ovo je moja zemlja i nema mi smisla odlazit njemcima, amerimaā€¦ brisat im dup**ā€¦

4 Likeova

Ovo je srz svega, moramo shvatiti da drugi uprvljaju nama, nasi politicari su samo njihove sluge. Jednostavno MMF i ostali zele losu situaciju u drzavi, nezaposlenost, male plate i penzije na osnovu kojih ce ti davati kredite, a kasnije uzeti telekom, elektroprivredu,fabrikeā€¦

Ovo sam spominjao gore u postu. Kod nas je trend da se ide, omladina vidi jedna od drugih sta rade pa hoce i oni. Znam dosta medicinaa koji su se vratili iz njemacke jer nisu bili zadovoljni platom i poslom, a mislili su da ce sa 1800 eura da zive kao kraljevi i kupuju nova auta.

1 Like

Kakve su to debilne navike ic u 9pm na pivu u birtiju u sred tjedna, ako vam se zivot svodi na pijancevanje po birtijama onda najbolje kuci ostati i kukati.
Vise godina sam vani ako mi se pije piva ne idem u birtiju da bi se druzio s konobarom i nekim imaginary probisvjetovima koji vise u birtijama.
Vjeruj mi nitko normalan se ne natace pivom utorkom u 21h, zato sluze veliki gradovi i centarā€¦
Navike su drugacije i tome se treba prilagoditi, a ne ih nositi od doma.

Iskreno ja sam se preporodio odlaskom, toliko mirniji i sigurniji zivot imam da je neprocjenjivo, a imao sam ok placu i dolje, nije sve ni u lovi ako te muci sta ce onoj budali sutra na vlasti pasti na pamet i di da te poeljesi dodatno.

Vani svaki dodatni porez ili namet moze ih kostati gubitka pozicije pa se to ne uvodi preko noci kao dok nas.
A ovdje mafija kreira zakone po svojoj volji, a ustav im je ko prekrsajni zakon, krsi se bez sankcioniranja. Ajde vani napravi nesto kontra ustavaā€¦ Pravna drzava ne postoji, smijeh od svega.
I kako onda svakome normalnom nije vise pun ā– ā– ā– ā– ā–  svega i zeli ic van.

2 Likeova

Sta se cudite da je narod glup?
Pa mi smo na ovim prostorima bili pod diktaturom sve prije kakvih 40 godina. Mislis si da je to puno, je puno je i vec bi narod trebao misliti svojom glavom. Ali ako pogledas oni koji su u ono doba imali 20 godina sada imaju 60 i oni su broj jedan glasaciā€¦

napravivsi matematiku, jos treba proc barem 20 godina da budemo sigurni. A to je i ko malo djete, mora pocet mislit svojom glavom, prvo si sokiran, pa te onda ovi koji malo bolje misle svojom glavom izjebu umjesto da ti pomognu i tako, to je process ucenja, no bit ce, strpite se ,mozda ne za naseg zivota, ali budeā€¦

2 Likeova

Evo moju babu već stoti put varaju preko telefona, prodali su joj sada neku kremu za 25 eura. Džabe pričati, sto puta smo joj do sada pričali da ne ulazi ni u kakve razgovore preko fixnog telefona, ali dovoljno je samo da se zvezde poklope i oÅ”iÅ”aÅ”e ih. Eto to vam je naÅ” narod sa ovih prostora nažalost. OÅ”iÅ”aÅ” ih i vunu im naplatiÅ”.

Kako smo lako povodljivi dobri su i ovi Ŕto vladaju. :slight_smile:

1 Like

Hahaha i moju isto, jedno 10 puta su joj prodali raznorazne gluposti, i vecito je imala neka odbijanja za te zahebancije. Te neko specijano cebe, magneti, serpa od 50 hiljada itd itdā€¦
A najjace je sto sam cuo da prodaju ā€œlekovito blatoā€, i to odavde kod mene iz Nisa prodavali, pa ih pohapsili jer su kopali blato pored Nisave :smiley:

2 Likeova

Sve dok je ovaca neće falit vune. :smiley:

Jeste surovo ali to je gola istinaā€¦

1 Like

Ocito imas los posao ako nemres popit pivu/kavu/colu/kaj got kad ti se hoce. Mogu nabiti 1000 dodatnih nameta, ne dira me uopce. Ako budem imao potrebu za vlastitom firmom, otvorit cu ju u Estoniji, Malti ili Bugarskoj, ovim nasim idiotima necu dati ni lipe, do tad peglam kartice i ne brinem.

1 Like

narodu su prodali one fore, bez racuna se ne racuna, ili jos veca glupost jupujmo hrvatsko.

Daj molim te, bez racuna se ne racuna je najveca glupost, naravno kod drzavnih korporacija uvijek uzmem racun jos i traszim da mi ga izdaju u lipu tocno. Ali kad dodjem tpocit benzin tu na lokalnoj benzinski nikad ne uzmem racun, nadam se da ga vlasnik stornira.

isto tako nikada ne uzmem racun kod obicnog covjeka, a ne pada mi na kraj pameti da uzmem ikakav racun od kumica na placuā€¦

Ali eto, narodu se serviralo i sad narod kupuje manje kvalitetni proizvod po visim cjenama. Osobno sve kupujem u sloveniji i mogu rec da kvaliteta hrane, sirina proizvoda je nebo i zemlja. Imamo i mi Lidl, smao mi nije jasno zasto je slovenski bolji, a o Sparu da niti ne govorimā€¦

EDIT:
Da ne ispadnem lazljivac, kupim i ja ponekad neki dobar domaci proizvod ali u sloveniji, nekim paranormalnim cudom tamo je znatno jeftinijiā€¦

Najveca prednost hrvatske je sto je mala zemlja, mi na sjeveru imamo blizu madjarsku i sloveniju, ovi malo nize imaju bosnu, istra ima ultra kvalitetnu italiju. Dok ovi malo istocnije mozda nisu u dobroj poziciji jer imaju srbiju, neznam kakvo je stanje tamo, ali od kolega cujem da nije bajnoā€¦

1 Like

Pa da, to si dobro zapazio, a to kapiram da je samo priprema ljudi da kad se uvede elektronska valuta, da onda sve mora da prodje kroz taj sistem, da svaka transakcija bude vildjiva, da ne možeÅ” ti npr naći komÅ”iju i platiti mu da ti ozida neÅ”to, polepi pločice u kupatilu i slično, već će morati da se angažuju monopolističke firme i da to sve ide preko računa, da svaka transakcija bude vidljiva itd. Tako je to :slight_smile:

elektronska valuta je tu, ja imam karticu i ona je jako korisna jer ne moram brojiti novac nego samo peglam, ali ta kartica ostavlja trag i to kakav, em si uzmu fee nego jos i ostavi trag. I sad netko tamo znade da ja peglam karticu u Sloveniji, i sad sam to izjavio ovdje i nedaj boze sad vi svi pocnete peglat karticu u sloveniji, a oni to vide, sto ce se dogoditi? Porezi, takse, nedaj boze embargoā€¦

Kada, bilo koji ducan uvede crypto idem u njega pa makar cjene bile 10% skuplje.
nedavno (prije tejdan dana) sam kupio online nesto i imao opciju placanja paypal ili Crypto, niti jedne sekunde nisam razmisljao. Crypto ako se poretvori u ono sto je prvenstveno njegov cilj, svijet ce se promjeniti, politika ce se promjeniti, crypto je korak prema boljem svijetu.

Naravno i tu vragovi zele imat prste, ali zato uvijek postoji valuta XMR kojoj ni sam vrag nemoze uci u trag. on je toliko cryptiran da nitko ziv nemoze znati nista. Pod nista se stvarno misli na nista, nezna se od kud je islo kamo, cak se nezna ni koliko je islo, nezna se niti tko ima koliko. To se zove Cryptoā€¦

1 Like

NeedHelp dobar ti nadimak za temu, opet ponavljam kultura jedne nacije, nije isto sto i druge. Ljudi piju i pive i cajeve i usrane kave, al nemaju jebenu potrebu visiti u kaficu da to naprave.
Ne razumijem kako je to tako tesko shvatiti. Kad se okupi kriticna masa ljudi koji ce htjeti ispijati tu kavu/pivu/caj i u predgradju, tad ce postojati mjesto za to uraditi. Do tad prilagodi se sine, ili otvori svoj lokal pa ces viditi koliko ces izdrzati, ili idi zivi u centar ko ti brani. Ponuda i potraznja, vrlo jednostavno.
Naravno da odmah znas kakav mi je posao i sto radim iz par recenica sto sam napisao, daj uozbilji se.

cek malo, ti si tamo, pa jel tamo ima kafica? Jel ima ljudi unutra? Ne razumijem sto zelis reci, i nije mi jasno kakvo je to ispijanje pive u 9PM u utorak, mislio si valjda reci 9AM?

Jučer su u radnji za autodijelove prodali čovjeku tablete za smanjenje potroŔnje goriva. :joy:

Ja sam vani i da, moze se piti 24/7 ako si u gradu. A vjerujem da prigradska naselja imaju svoja mjesta koja rade bar do 22/23h.

i ja ću razmiÅ”ljati tako kao ti ako uz pomoć internet zarade dođem do 4 mjeseca godiÅ”njeg :smiley:

vidim spominje se mmf ā€¦ mislim da je to teorija zavjere kao i sve druge ā€¦ teorija da nas zapadnjaci uniÅ”tavaju

činjenica je da su grci ulaskom u evropsku uniju povukli ogromne novce iz eu fondova i da su godiŔnje primali 14 plata, 14 penzija, malo malo pa bonus za ovo bonus za ono, živjeli su kao Ŕvabe a nisu imali toliko jaku ekonomiju

dakle troŔili su viŔe nego Ŕto su davali evropskoj uniji, to bi kad tad doŔlo na naplatu tako da ne vidim razlog zaŔto se pljuju stranci, MMF i EU kada su grci sami sebe doveli u tu situaciju

recimo turska nije članica evropske unije pa je vratila mmfu sav dug i joŔ upumpala 2 milijarde svojih sredstava u mmf

1 Like