Deutschland, wir kommen! 🇩🇪

Ja cu samo dati jedan primjer gdje firma izvana prvo mora podmazati da dobije prostor, e sad ta podmazivanja krecu dalje, da se pokrene posao treba dosta toga podmazati, nakraju to ispadne daleko skuplje nego to kosta u njemackoj, eto zato se ne seli bilo kakva proizvodnja ovdje, a i nece… A i ova koja je tu ce vrlo vjerojatno nestati…

1 Like

Ajd ovako nesto da vidimo.

Sta se pravi/proizvodi/radi u Njemackoj a da su za to potrebni nisko kvalifikovani radnici.

Evo sta meni prvo pada napamet: skela, briga o starim osobama, ovi sto ciste ulice, ljudi koji rade u stvarima tipa- amazonovim skladistima itd… Sta jos sve ima sem toga?

Na protestu je najavljeno učešće više desetina hiljada aktivista, političara i poznatih ličnosti.

Prema očekivanjima organizatora, broj učesnika protesta prevazići će posljednji marš održan u junu kada je bilo oko 100.000 ljudi.

da li se uistinu EU raspada? :smiley:

Pa mislim da će se prvo sve potpuno ujediniti pa tek onda raspasti, bar ovo što mi poznajemo do sada. :slight_smile:

Tako da u ovoj fazi još nema raspada, a biće ga nakon odredjenog perioda, npr za nekih 20-30 godina po mojim analizama.

1 Like

Ne, nego su shvatili da ako izadu iz EU, velik dio industrije im bude propao jer jako puno robe plasiraju u EU, a izlaskom vise nisu konkurentni jer na njihove cijene jos ide carina/pdv/spedicija i ostali troskovi. Ionako im najveci dio protivnika EU dolazi sa sjevernijih, ruralnih dijelova gdje ima cak i nesto nepismenog stanovnistva.

2 Likeova

gdje ste sad euroskeptici :smiley:

Evo jednog! :slight_smile: I još ako sam u manjini onda sam još sigurniji da sam u pravu.

3 Likeova

S jedne jesi, s druge bas i ne. Ja znam par ljudi koji nebi radili to sto rade da nismo u EU jer nebi bili konkurentni u izvozu ili uvozu zbog davanja, zbog cega sad englezi ne zele iz EU.

EU ima puno dobrih strana i još više loših strana. Za mene tu nema dvojbe, kad se sve zbroji i oduzme prevladavaju negativne strane i zato EU ne smatram nečim poželjnim.

Nekim pojedincima je sigurno bolje u EU, ali generalno EU nije nešto pozitivno.

2 Likeova

da Rumunija i Bugarska nisu ušle u EU, da li bi bile na ovom nivou na kojem su sada?

Stvar oko Velike Britanije ovdje jeste da jos nisu napravili nikakav deal sto se tice trgovine, a ocekivali su da ce imati iste pogodnosti kao kad su bili u EU

Baš im cvijeta cvijeće.

EU ima dobrih strana, i još više loših.

Netko tko puno putuje gleda da sad nema roaming i da je već time puno profitirao. Zaboravio je da je na puno drugih polja puno više izgubio jer benzin više nije 6-7 kn nego 10 kn jer država mora namaknuti poreze za manjkove koji su nastali jer je propala hrpa malih poljoprivrednika od kojih nekima sada mora i socijalnu pomoć isplaćivati, a oni su propali zbog povlastica koje su morale biti nekima omogućene po naređenju iz Bruxellesa…itd. To je samo jedna kap u moru. Neda mi se tu raspravljati o tome. Ja imam svoj stav i ne gledam površno kao većina. Iskreno, baš me briga jel se itko slaže samnom :wink: I tako mi tu nećemo niti možemo nešto promijeniti.

jarane moj bih nije u EU pa je opet gorivo poskupilo, to je neminovno kako vrijeme ide, nema veze sa EU

BiH je posebna sorta :joy:

Cijenu goriva diktira država tako da je @mitok u pravu.

Jel znate da u bosni PDV na gorivo ide i na AKCIZU :smiley: sprdnja s narodom

Sa gorivom je zajebancija. Cene možda i hoće da idu konstantno na gore, da smore ljude i da polako prelaze na električni pogon, a do tada rade na obnovljivijim izborima energije. :slight_smile:

Još nisam primjetio ikakav pomak na bolje zbog ulaska u Eu, osim lakšeg odlaska iz države. Korupcije je više nego ikada, afera je više nego ikada, standard je niži nego ikada, cijene su više nego ikada, o porezu i oporezivanju da ne govorim… Od početka sam bio Eu skeptik i dokazalo se da sam u pravu. Najbolji su mi bili frendovi kad su (prije ulaska u Eu) mi govorili: prodaj auto sad, kad uđemo u Eu nećeš moć dobiti ništa za njega jer će cijene auta pasti jer će se carina ukinuti. Rekoh im da neće biti carine, ali da se država neće odreći svog dijela kolača i da je naivno misliti da će nešto pojeftiniti, pa su mi se smijali. Eto, nije carina nego je sad trošarina, i nije niža nego je viša nego prije što je carina bila.
Rumunjska i Bugarska su sasvim druga priča, njih je zapadna Europa htjela od prvog dana, jer je Europi trebao otvoren koridor i nesmetan prolaz do Crnog mora. Posljedično, i Rumunjska i Bugarska počeli su se lagano razvijati. Balkan je ostavljen sam sebi i boli europu čuna za nas jer smo im nebitni, bitno im je samo da ovdje opet ne “pukne”.
I moje osobno mišljenje je da će Eu se raspast, i to krvavo. Previše je vjera , kultura o religija izmješano, a ljudi su idioti. Umjesto da stvaraju i ujedinjuju sve što je dobro u različitim tradicijama i kulturama, oni naglašavaju različitosti i tvrde da su baš oni ispravni - a svi drugi da su u krivu. I tada nastaje lom.

4 Likeova

Sto se tice trosarina, visa je na kante koje vise zagaduju. Uzmi neki “bolji” rabljeni auto iz npr. 2016. koji ima oko 120 co2 i kosta 25k €, trosarina na njega je trenutno 2k € niza nego prije samo 2 god (jer od 1.1.2017. racunaju na drugi nacin), a cca 3k € niza nego prije ulaska u EU.

Mali auti se pojeftinili nešto, veći su poskupjeli. U društvu gdje se krećem i sa kojim sam razgovarao ja sam vozio (i još vozim) auto sa najmanje litri (2.8), a ti auti sa velikom kubikažom (a shodno tome i sa više ispuštanja CO) su poskupjeli za “unos” nakon ulaska u EU.