Devizni kursa na paypal platformi

Moze biti zanimljivo ali nikada nisam na svoj paypal nalog uplacivo novac sa deviznog racuna nego obratno, isplacivao sam sa paypal naloga.
Iz nekih prica sam cuo da je kurs na paypal platformi drugaciji i da se tamo dobije drugacija cena evra i dolara kada se uplati na nalog.Objasnjavali su mi da je tamo uvek dolar jaci.
Moze li neko da mi to potvrdi ili demantuje.

nisam bas razumio … sta znaci “uplati na nalog”? odakle uplatis na koji nalog?

ne znam odakle si, u bih se bankovni racun ne moze povezati sa paypalom, mislim da se ni u okolnim zemljama ne moze

znaci na paypalu imas kartice i paypal balance … koji te odnos zanima?

kada se radi konverzija novca, uvijek je paypalov kurs losiji, ako radis withdrawal novca sa paypala na karticu, povlacis dolare sa paypal balancea na karticu, podesi valutu kartice da bude USD (ides Wallet → Edit card → Card currency → USD) i tako ces podesiti da konverziju dolara u domacu valutu uvijek radi banka a ne paypal … jer je kurs banke uvijek bolji od kursa paypala, paypal tri puta dnevno azurira kurs ja mislim ali je uvijek los …

ali treba uzeti u obzir da neke banke uzimaju 1% za konverziju valute, opet mislim da je i kada oduzmes tih 1% opet bolje da banka konvertuje

1 Like

Uplatim depozit sa Visa kartice - deviznog racuna na paypal.Primer u Srbiji je odnos evro dinar 117 u proseku i kada bih uplatio 10 evra da li bi na paypal nalogu imao vrednost dolara kao i u menjacnicama ili bi dolar bio jaci kao sto sam cuo.
Primetim kad mi neko uplati dolare da bude dosta bolja cena evra na paypal nalogu.

Dina evro je 117,znaci 1 evro 117 dinara.

Pa verifikovana visa kartica i imas opciju depozit tj. povlacenje novca sa deviznog racuna povezanog sa karticom ali nisam nikada obracao paznju na to pa nisam ni radio, dok mi jedan koelga nije rekao zasto ne provucem preko paypala i uzmem vise evra.

1 Like

nemam ja to pojma, nigdje ne vidim deposit … ne moze to u bih izgleda haha

Secam se da je u Srbiji prvo proradila ta opcija pa tek isplata novca.

1 Like

Kod online slanja novca kazu jos povoljnije jer nema neke dvostruke fees opcije.Zato se niko ne buni jer kad posaljem iznos online taj iznos i legne na drugi paypal racun.

1 Like

Nema onog umanjenja od 5 dolara i nekih 5% za koje ni ne znam kad oduzimaju.

1 Like

Onda je najbolje neko ti uplati sa drugog paypal naloga i onda podignes novac u evrima pa uplatis na njegov paypal nalog preko prodaje na nekoj platformi.

Primer stavi da nesto prodaje gde je najmanji fees ti kupis i on ti posalje novac.Ili ti prodajes a on kupi…

a ona opcija friends or family? kada saljes oznacis da saljes friends or family i manje su naknade ja mislim …

1 Like

Najvise saljem preko deviznog pa nisam obracao paznju na to ali sada cu malo da prucim.

1 Like

Ja sam odavno podesio na evro i povlacim na banku evre.

1 Like

Ne moze u BiH Balance da se koristi, u Srbiji moze.

Pogledaj koji je kurs na PayPalu. Vjerovanto ce biti katastrofalan tako da je bolje da PayPal ne radi nista. Dok je meni u banci kupovni kurs za USD bio 1.83 BAM, paypal je naplacivao 1.88

To su mi nesto objasnjavali da paypal ima jaci kurs dolara naspram ostalih pa tako ostali ispadaju slabiji.Ali to je na kontra stranu bolje jer ako se uplati 10 dolara on ce ponuditi vise evra jer racuna jaci kurs dolara nego ostali.

1 Like

ne, bice losiji kurs i s jedne i s druge strane :smiley:

2 Likeova

Imam na nalogu evre i sad vidim da vise imam evra nego prosle nedelje a nisam dobijao nikakav novac.Izgleda da i na nalogu kad stoje evri,oni rastu ili padaju na spram dolara po berzanskim kretanjima.

Ovde je napisana kursna razlika i gde je najpovoljnije online raditi konverzije:

Evo upravo gledam balans na paypal nalogu.
Pise da na balansu imam 930 evra a ispod 950 dolara.
Po kom ovi kursu idu?

Službeni kurs uvijek možete provjeriti na:

https://valutica.online/

Kursevi se ažuriraju svaki dan

Ma kurs se vidi gde hoces ali kada treba konvertovati dobije se manje.Fora je da se nadje sto manja razlika kada se konvertuje.Evo sad su dolar i evro 1:1 ali se na paypalu nece dobiti ta cena kod konverzije.