Digitalne valute (webmoney) preko firme d.o.o

Pozdrav
Ako je netko upućen u hrvatsko knjigovodstvo, molio bih za pomoć.
Da li se može na firmu kupiti Webmnoney valuta (slično kao bitcoin…) i onda sa njome dalje kupovati pa prodavati te stvari (digitalna dobra)?
Kako bi se to prikazalo na računima? Npr. kupim 100 WME i za njih kupim npr. neki CMS koji kasnije prodam i dobijem lovu na PayPal. Jel se može to izvesti, legalno?
Naša MasterCard kartica se može linkati na Webmoney servis i kupovati WME valuta.
Moja knjigovođa nezna baš puno o tome, pa ako je netko probao nešto takvo, molio bih za savjet.
Zahvaljujem

Moj savjet: promijeni knjigovodstveni servis i to pod hitno. Oni su placeni da to znaju i njihov je problem da se ili prilagode digitalnom dobu, ili odu u mirovinu. Ja sam to napravio prije dvije godine i od tad sam miran. PayPal, Skrill, WebMoney…sto god treba. Sve se moze rijesiti i provuci kroz nase porezne zakone i pravila koja datiraju jos iz prve polovice proslog stoljeca.

1 Like

Svatko se danas naziva knjigovođom.

Zamisli da plaćaš profesoru matematike da te nauči računati i da ga pitaš koliko je 398572 podijeljeno sa 37 i da ti kaže da ne zna. To je isto kao i taj tvoj primjer s knjigovodstvom.

1 Like

Jel znas neki dobar webshop da prima webmoney?