Digitalocean traži VAT ID?

Evo Digitalocean me trazi sad Vat ID. Neznam koji im je, ali ja sam privatna osoba, pa necu ici vaditi VAT ID da si kupim hosting.

Hi there,

In order to comply with European Union law, starting on August 1, 2015 DigitalOcean will begin charging VAT (Value Added Tax) to all customers located in the EU.

What this means for individuals
If you are a non-business customer of DigitalOcean in the EU, you do not need to take any action at this time. Beginning on September 1, 2015 your invoice will include a VAT charge reflecting a percentage based on your country of origin.

What this means for businesses
If your business has a registered VAT ID, you can enter it into the VAT ID form on the “Billing” page.

Your first invoice with VAT included will be sent on September 1, 2015 for usage in August. We encourage you to enter your business VAT ID in the “Billing” page prior to August 31, 2015 to avoid any issues.

Thanks,

Zachary Bouzan-Kaloustian
Director of Customer Support

Sto napraviti?

Pa sve ti pise. S obzirom da si fizicka osoba ne moras poduzeti nikakve radnje, a digital ocean ce ti sukladno zakonima europske unije zaracunati porez koji je u tvojoj zemlji, tj za Hr 25%

Aha, krasno, Upravo ce uzeti na tim porezima jos nesto novaca nama obicnim gradjanima.

Neznam zasto pravite paniku. Stavite da ste u Svicarskoj i nikakav VAT ID se nece obracunati.

Gdje da stavim da sam u svicarskoj?

Evo provjerio sam profil i nisam nigdje naveo adresu niti od kud sam. Bas me zanima dali znaju da sam iz Hrvatske. Koristim Paypal. Mozda preko paypala znaju?

Kako se nastavila ova priča? Jesi li se “preselio” u Švicarsku? :slight_smile:
Vjerujem da nisi, naravno, ne ide to tek tako. :blush:

Ma nisam. Ne muljam, pa da nebi onda oni meni zamuljali server.

Jasno, i ne može drugačije. :slight_smile:
Kada uzimaš host ostavljaš svoje podatke, a i da nije tako oni vide gdje si, + je protiv zakona. :frowning:

Ipak, izgleda da ćeš, za sada, kod nekih firmi izbjeći VAT, a kod nekih nećeš.
Ja sad gledam taj momenat kod shared hostinga :frowning:

Nema straha novi premijer ce to srediti :smiley: