Digli ste pare od Youtuba u WU-u, a jeste li platili POREZ ?!

Evo legle jučer pare od Youtuba…pa jeste ih digli i počastili se? Ono, odmah čevape i pivu ispred Kauflanda…
Da vas čujem Youtube-ri ko još diže pare preko WU u pošti a porez nije platio?! Tko?! :smirk:
Ako jeste, zašto ste? Jel vam slabo? Mučnina ili strah? :relieved:
Evo , ja osobno još se nekako nisam odlučio dati svoj dio novca uhljebljenoj bandi lopovskoj. Kad ću, neznam… Jel uvjek mi se nekako extra potroši onaj dio namjenjen poreznoj…
Kako ste vi ostali baš me zanima… :grin:

1 Like

Ma ne placaj nista, boli te tuki ne mogu ti nista. Mnei licno da zakuca bosanska smetljarska porezna na vrata ili pozove poslao bih ih u tri lijepe cke materine.

Radije bih placao porez Zanzibaru nego ovim lopovskim smecarima i ovim bolesnim ovcama ko ih stave na vlast. Ako ikad dodje do toga, registrovat cu firmu na Zanzibaru, Malti i njima placati ali ovim govnima ne dam.

2 Likeova

digao sam 5000 eur WU a nisam nista platio, mada je nevezano za youtube

nit planiram ikakve poreze ikome placat, ionako zivim skoro u 3 drzave hahah

3 Likeova

Umro Rokfeler, ne mora se vise porez placati.

2 Likeova

Sta ce sad svaki tjedan netko tko digne pare otvorit topic?

Ajd za boga miloga, digni pare. Pricekaj 2-3 mjeseca. Sjedni u auto odvezi se u poreznu i kazi, plasim se da nisam neki porez platio, ajd provjerite jel imam sto za platiti. Ako kazu nemas nista onda lijepo odi doma, ako moras nesto onda lijepo plati…

Mislim da je to napametnije…

Najpametnije bi bilo da se prestanu otvarat ovakve teme. Onaj tko se boji neka ode u poreznu i neka plati, a nas ostale ne mora zamarati takvim glupostima.

Moje duboke isprike cijenjenim članovima foruma ako sam nekome zasmetao, uvrijedio, inkomodirao, nije mi bila namjera…
Ali tko misli da nema što pridonjeti temi ne mora ni sudjelovati u njoj…
Ako admin smatra da je tema višak slobodno je obrišite.
Cilj mi je bio ovdje okupiti isključivo Youtube-re koji dižu novac preko WesternUniona, jer to je ipak drugačiji status neko primati novac u banci na karticu…
I izmjeniti iskustva, i mišljenja, za protiv, bilo što, svačije je iskustvo i saznanje dobrodošlo…
U svrhu zaobilaženja harača ako je moguće…?! - DA!

1 Like

Samo piši. Ima inače ljudi koji za svaku glupost otvori jednu te istu temu i tako u krug… Možda je malo naslov na to naveo, pa da ga uredio i pronađeš ekipu.
Iako, mislim da si ti rijetki jači igrač na YouTube… možda griješim, nek’ me kolege isprave.

1 Like

Ajd anpravi ovo sto sam ja napisao, odi za 2 mjesec napravi se blesav u poreznoj da bi ti htio platiti poreza pa nek provjere koliko moras paltiti i rijesena stvar. Ako znaju koliko Todorovic mora paltiti (odnosno nemora) vjeruj mi onda znaju i za tebe.

Javi koliko si platio kad to napravis.

Ja se nadam da nisam, da nas ima još na YT, ali eto u potrazi za nekim relativno kvalitetnim i aktivnim forumom, naletio sam na ovaj…
Ostali su svi down sa temama i aktivnostima…

proteklih 2-3mj. sam digao 5000$ i nisam nikakav porez platio, niti budem…

Iako je sada malo krenulo pa sam otvorio pausalni obrt… cista da budem siguran :slight_smile:

1 Like

Ajde, ljepa cifra… Znači, nisu ti rekli da išta duguješ od prije? To je zanimljiva informacija…
Otvorio si paušalni sad u ožujku ili?
I daj, molim te, ako budeš našao slobodnog vremena, ako te ne mrzi, daj nam opiši, nama koji to ne znamo ili koji razmišljamo o legalizaciji prihoda, koja je točno procedura za to i što si sve trebao učiniti da bi to ostvario, koji su ti troškovi i sl. Mislim da bi to mnogi cijenili da podijeliš s nama…
Thanks.

Nije bitno jel od YT, ili neceg dugog. WU uplata je WU uplata neovisno o posiljatelju.

jok, nisu nikakve dugove spomenuli… cisto sumnjam da porezna ima ikakav uvid na WU (eventualno minimalan).
I da, sada sam sve zavrsio s otvaranjem i obrt pocinje sluzbeno radit od 1.4 ! :smiley:

Ugl. evo ukratko… sve koje zanima nesto detaljnije mozete me ovdje upitat ili privatno…
Dakle, prvo kreces s otvaranjem obrta (logicno) i troskovi su kakvih 200-250kn (mislim da za upis obrta) koje sam odmah uplatio u pošti i s potvrdom o uplati i tim papirima predajete zahtjev u sobu u koju vas upute.
Zatim dobijete rjesenje i obrtnicu, nisam tocno siguran kako se sluzbeno dobivaju, ja sam preko veze otvarao obrt tako da sam to dobio kroz 3 dana od tog gospodina koji mi je pomogao :slight_smile:

sljedeci korak je napraviti žig (because hrvatska) jer bez njega vam ne daju da otvorite račun u banci.
note: u banci ce vas traziti i ove papire koje sam gore spomenuo (rjesenje, obrtnica)… tako da je najlakse da to sa sobom svuda nosite.

što se paušalnog oporezivanja tice, morate ici u vasu poreznu… u mom slucaju sam bio u Novom Zagrebu… i bilo je iznenadujuce dobro, radile su 2 mlađe cure koje su cak imale malo zivota u sebi za razliku od 95% baba koje tamo rade i radije bi umrle nego Vam malo pomogle.
Sve u svemu, morate ispuniti jedan obrazac za kojeg trebate podatke s rješenja… odabrati razred u kojem ste pausalu (do koliko mislite da ce te zaraditi, npr 4. razred je najvisi sa 240k kn) i jos tako par stvari… nebi previse u detalje jer stvarno sve fino objasne tamo!

i to bi bilo to, nemojte zamjerit ako sam neku sitnicu izostavio ili slicno! :smiley:

1 Like

@Thunder_Wolf a da nisi ti iz porezne? :smiley: :smiley:

3 Likeova

Da jesam zatajio bi ga od sebe samoga :grin:.
Makar, ne zna se, treba biti oprezan, mučki neprijatelj nikada ne spava…

1 Like

Ajde hvala ti na iscrpnom postu, zaista vjerujem da će pomoć mnogima koji traže odgovor i nekakvo rješenje za poreznu…
Znači, koliko vidim da to i nije neki veliki trošak…
Daj molim te reci, ti si onda u radnom odnosu u svom obrtu ili radiš negdje pod redovno…?
I koji si paket tog paušalca odabrao, ako ti nije problem reći, to se daje jednom godišnje na kraju ili? Jel moraš voditi kakve papire na mjesečnoj bazi , knjigovođa i to ili nešto drugo?
Mislim koliko ti onda posto cca. love oni popale na neki iznos?

Zapravo manji trosak nego sto sam mislio, da!
Imam stalni posao (do 9mj.) a onda upisujem diplomski pa fokus na to :slight_smile:

Ja sam odabrao taj najveci (do 230k kn) buduci da imam jos dosta “zašteđeno” sto moram prebacit… a porez se placa svaka 3mj. dio (za ovaj najvisi razred je oko 4000 kn porez, znaci oko 1000kn svaka 3mj.)
A i sto se tice knjiga je dosta jednostavno, ne treba ti knjigovoda, mozes sam voditi “knjigu prometa”

1 Like